Jump to content
Sign in to follow this  
Rhea

Huczenie między 50 a 70 km/h

Recommended Posts

Witam, 2 lata temu kupiłem antarę 2.0. cdti z manualną skrzynią biegów. Już wtedy dobiegał gdzieś zza grodzi silnika lekki dziwny huk podobny do takiego jaki jest w autobusach miejskich. Z czasem huk się nasilił i strasznie mnie to denerwuje jak jadę samochodem. Huczenie występuje przy prędkości między 50 a 70 km/h, na biegu i tylko wtedy gdy jest wciśnięty pedał gazu, na luzie nie huczy nic, biegi wchodzą prawidłowo, wymieniłem już olej w skrzyni i w reduktorze, niestety nic nie pomogło. Co to może być? łożyska w skrzyni bądz reduktorze, może przegub wewnętrzny ? Proszę o pomoc. Byłem już u dwóch mechaników i żaden nie był w stanie stwierdzić co to może być...

Uszkodzony przegub zwykle terkocze.

Huczeć mogą łożyska w piastach, ale to zwykle nasila się dźwięk na łuku drogi. Zwróć uwagę czy nie jest wtedy głośniej.

łożyska sprawdzałem kręcąc ręcznie kołami kiedy auto było na podnośniku. Ten huk pojawaia się za każdym razem gdy jest wciśnięty pedał gazu przy prędkości między 50 a 70 km/h, i czuć to że drażniący dzwięk jest zlokalizowany gdzieś pod stopami, czyli coś w układzie napędowym - wał - reduktor - skrzynia. traz pozostaje pytanie czy warto to robić, zrobiłem juz na tym 30 tys km i narazie auto jezdzi, boję się tylko jechać nim w dłuższą trasę. Wymiana skrzyni...hmmm...a jeśli to nie skrzynia? znacie może jakiegoś magika ze śląska od takich rzeczy ?