Jump to content
Sign in to follow this  
Rhea

Huczenie między 50 a 70 km/h

Recommended Posts

Witam, 2 lata temu kupiłem antarę 2.0. cdti z manualną skrzynią biegów. Już wtedy dobiegał gdzieś zza grodzi silnika lekki dziwny huk podobny do takiego jaki jest w autobusach miejskich. Z czasem huk się nasilił i strasznie mnie to denerwuje jak jadę samochodem. Huczenie występuje przy prędkości między 50 a 70 km/h, na biegu i tylko wtedy gdy jest wciśnięty pedał gazu, na luzie nie huczy nic, biegi wchodzą prawidłowo, wymieniłem już olej w skrzyni i w reduktorze, niestety nic nie pomogło. Co to może być? łożyska w skrzyni bądz reduktorze, może przegub wewnętrzny ? Proszę o pomoc. Byłem już u dwóch mechaników i żaden nie był w stanie stwierdzić co to może być...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uszkodzony przegub zwykle terkocze.

Huczeć mogą łożyska w piastach, ale to zwykle nasila się dźwięk na łuku drogi. Zwróć uwagę czy nie jest wtedy głośniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

łożyska sprawdzałem kręcąc ręcznie kołami kiedy auto było na podnośniku. Ten huk pojawaia się za każdym razem gdy jest wciśnięty pedał gazu przy prędkości między 50 a 70 km/h, i czuć to że drażniący dzwięk jest zlokalizowany gdzieś pod stopami, czyli coś w układzie napędowym - wał - reduktor - skrzynia. traz pozostaje pytanie czy warto to robić, zrobiłem juz na tym 30 tys km i narazie auto jezdzi, boję się tylko jechać nim w dłuższą trasę. Wymiana skrzyni...hmmm...a jeśli to nie skrzynia? znacie może jakiegoś magika ze śląska od takich rzeczy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.