Skocz do zawartości

Corsa D 1.3cdti 75KM nie odpala na ciepłym brak ruchu rozrusznika


Gość refisc

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak, problem zaczal sie jakis czas temu, w cieply dzien po przejechaniu dluzszego odcinka (ok.15km) gdy silnik byl rozgrzany po wylaczeniu zaplonu i ponownej probie odpalenia nie bylo zadnej reakcji (tylko "cykniecie"pod maska), ale za 2 razem juz normalnie odpalil. Zdarzalo sie to sporadycznie zawsze na rozgrzanym silniku. Pozniej problem narósł i zdarzylo mi sie z 5 min odpalac ale w koncu zaskakiwal (jak zaczyna krecic rozrusznikiem odpala bez zadnych problemow). Az w koncu zdarzylo sie tak, ze 1.5h bawilem sie przekrecajac kluczyk az w koncu odpalil. Blad ktory mi powiedziano w warsztacie jakies 2 tyg wczesniej to blad swiec zarowych) a wiec je wymienilem. Myslalem ze trafilem w usterke ale dzis znowu to samo.

To co zauwazylem, ze jak sie schlodzi to odpala bez problemu a na goracym, po przekreceniu kluczyka jest tylko to cykniecie (w skrzynce bezpiecznikow i gdzies w silniku). Na pewno to nie immobiliser poniewaz kontrolka "samochód z kluczykiem" nie miga. Macie jakies koncepcje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o popuszczonym na rozruzniku glownym + ale lepiej rozrusznik do sciagniecia i rozbiorki bo w nim jest przyczyna styki:) albo elektromagnes si blokuje i nie podnosi do samego konca lub ww wypalone styki

bo szczotki raczej nie

ale sprawdz kabel staly+ od akumulatora do rozrusznika (ten gruby) i czy aby napewno bendix sie podnosi (cyka rozrusznik)?

sprawdz tez drugi plus na bendiks ten po stacyjce czy nie goni po srubie

 

 

gdybys sam sie mial za to zabierac w co watpie to uwazaj zeby nie wpuscic pod kolo dwumasowe jednej ze srub przy odkrecaniu rozrusznika bo jest pod gumowa zaslepka od prawj strony skrzyni

 

bo demontaz skrzyni wtedy gwarantowany

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powiem mechanikowi ta koncepcje. Ale czemu zawsze jak jest rozgrzany, jak jest zimny zero problemu.....

 

Raczej to nie bendix, jestem laikiem ale w poprzednim aucie mialem z nim problem i wlasnie wiem czym to sie objawia, rozrusznik zaczyna "bziuczek" a tu sie nic kompletnie nie dzieje oprocz cykniecia... i zaznacze jeszcze raz, zawsze na mocno rozgrzanym silniku. Jak przejade ~3 km to nie ma problemu...

Edytowane przez refisc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stuknięcia to działający elektromagnes, podczas pracy wyrzuca bendiks i załącza prąd na rozrusznik. U ciebie nie podaje prądu, z pewnością kupisz nowy i będzie działał cały rozrusznik. Oczywiście akumulator masz dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko się zgadza, ale czemu tylko na gorącym silniku, na zimnym w takim razie też powinien nie działać, a z tego co wiem rozrusznik pracuje tylko przy rozruchu więc sie nie grzeje podczas jazdy !!!:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko się zgadza, ale czemu tylko na gorącym silniku, na zimnym w takim razie też powinien nie działać, a z tego co wiem rozrusznik pracuje tylko przy rozruchu więc sie nie grzeje podczas jazdy !!! :-)

jak silnik goracy to rozrusznik jest wg ciebie zimny?? :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość leszek.corsa_c_2005_1.2

Witam i podpinam się w temacie bo mam ten sam przypadek z moją Corsą C wystarcza że pojeżdżę dłużej po mieście, silnik się rozgrzeje, a rozrusznik już ledwo kręci. Nie muszę dodawać, że na zimnym odpala normalnie, więc problem ma ścisły związek tylko i wyłącznie z temperaturą. Po dzisiejszych oględzinach z mechanikiem do którego wcześniej jeździłem z tym problemem wyszło już na to, że to jednak wina automatu. Najwyraźniej coś pod wpływem temperatury rozszerza się i się blokuje. Ja i tak będę kupował nowy rozrusznik i za niedługo zdam relację, czy po wstawieniu nowego problem przejdzie.


Nie no ok, ja tak pomyslalem lopatologicznie :-) mam nadzieje ze to to

 

jak silnik goracy to rozrusznik jest wg ciebie zimny?? :rotfl:

niepracujący rozrusznik tak jak wszystko inne dostaje temperaturę od silnika proste :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności