Skocz do zawartości

Opony zimowe


Gość gisama

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki ArKos i fsw :beer:

Jeśli można prosić o coś jeszcze, to czy dacie rade pstryknąć tak zupełnie z profilu? Bo jeśli to tak wygląda jak na zdjęciach (całkiem, całkiem:P), to zostanie mi sporo kasy, bo i opony tańsze no i zamiast alusów byłyby stalówki i do tego w mniejszym rozmiarze. Kiedyś na żywo widziałem w salonie i jakoś mi nie podeszły, dlatego przymierzałem się do 17-stek... ale koszt mnie dobija.

 

ps. oglądając Wasze fotki upewniam się, że zamówiłem fajny samochód:)

pozdrawiam!

radd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz np na allegro nowe opony i nowe felgi to za 1600 masz komplet 16" bez czujników - jedynie co to kontrolka będzie świecić.

Ja kupiłem oryginalne felgi GM po 168/sztuka oraz komplet opon GOODRIDE 215/65/16 za 225/sztuka.

Sceptyczne nastawienie do chiniolowatych opon zmieniło się radykalnie - są ciche, auto dobrze się prowadzi, nie odczuwam różnicy z fabrycznymi kołami 18" - jedynie co to bardziej miękkie zawieszenie się zrobiło.

Na 16" wygląda dobrze więc moim zdaniem możesz zrobić tak jak ja i strzelić komplet 16".

 

 

 

upewniam się, że zamówiłem fajny samochód:)

Zajebisty a nie fajny. Fantastycznie się tym jeździ. Mam nadzieję, że rozsądnie wybrałeś silnik, bo jedynym słusznym nurtem jest 1.4T 140kM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jedynym słusznym nurtem jest 1.4T 140kM.

ArKos , miej litość :-( , bo się kompleksów nabawię (jeszcze).

 

Radd, specem od gum nie jestem, ale myślę, że opona przy profilu 70 i na feldze 16" to też wizualnie (w miarę) spore kółko.

post-45245-0-78442600-1418053306_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

miej litość

Nie oszukujmy się: 1,6 w tym aucie ledwo żyje, na pusto z biedą daje radę, a jak zapakujesz komplet?

Zizel jedzie fajnie, ale jest dość kłopotliwy w eksploatacji.

Pozostaje 1.4T jako najlepiej wypadający w tym porównaniu 3 jednostek napędowych - sprawdzony, praktycznie bezawaryjny i oszczędny. Przykro mi, takie fakty... :( Ale życzę zadowolenia z jazdy, w sumie każdy wybiera to co lubi/woli/preferuje. Jeśli 1,6 Ci starcza, to cofam i odszczekuję swoje wywody :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo w przelocie jestem - co do silnika. Fsw, nie przejmuj się gadaniem Arkosa:P - mokka wcale nie jest cięższa od astry J, a asterką jeździłem często w trzy osoby (1.6, 115KM; nie moja, astra to jeden z ładniejszych kompaktów, też się przymierzałem - jednak z 1.4T, ale wybór padł na sub SUV`a:P).
Wracając do jazdy z silnikiem 1.6: po mieście spokojnie wystarczy i jak głównie tam jeździsz, to źle nie będzie. A w trasie będziesz spokojniej jeździł, tyle. A kilka tysi zostaje...

 

Zgadzam się, że 1.4T fajnie pasuje do mokki i taki też zamówiłem, turbina bardzo przydatna w trasie. Z drugiej strony można było poczekać, bo pewnie w przyszłym roku dołączy do gamy benzyniak 1.6 sidi turbo i będzie jeszcze lepsza frajda - ale takim tokiem, to można dojść do ceny bmw x1. Budżet jest określony i tyle. Choć i tak go przekroczyłem.

 

ps. fsw, dzięki za fotke... i jaki masz zadbany ogródek w tle:)

Edytowane przez radd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się: 1,6 w tym aucie ledwo żyje, na pusto z biedą daje radę, a jak zapakujesz komplet? Zizel jedzie fajnie, ale jest dość kłopotliwy w eksploatacji. Pozostaje 1.4T jako najlepiej wypadający w tym porównaniu 3 jednostek napędowych - sprawdzony, praktycznie bezawaryjny i oszczędny. Przykro mi, takie fakty... Ale życzę zadowolenia z jazdy, w sumie każdy wybiera to co lubi/woli/preferuje. Jeśli 1,6 Ci starcza, to cofam i odszczekuję swoje wywody

 

ArKos , nic nie musisz odszczekiwać :-) , każdy ma prawo do swojej opinii :-)

 

1. W zasadzie robię średnio ok. 8 tys. km/rok, z tego coś 6 tys. w mieście, czyli ogólnie niewiele.

2. Staram się przestrzegać znaków poziomych i pionowych +10 % (czasami, czyli b/rzadko mnie poniesie).

4. Nie cierpię nudy autostradowej, dlatego jak nie muszę to nie korzystam.

3. Komplet to ja i żona, w sumie ok. 140 kg + płyny eksploatacyjne.

i 5. Proszę, oświeć mnie, co mam rozumieć pod określeniem "... jest dość kłopotliwy w eksploatacji". Czy coś się pod tym kryje ?

 

Radd , dzięki :)

 

Pozdro

Edytowane przez fsw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos weź wyjaśnij te "kłopotliwości" bo 1.6 to silnik rozprężony chyba z miękkim paskiem rozrządu a 1.4T to wyżyłowany z turbo sprężarką silnik i łańcuchem w rozrządzie. Na logikę 1.6 powinien być łatwiejszy w obsłudze???

 

Na marginesie jeździłem asterką 1.6 i cóż szału nie było ale w porównaniu z moją CD 1.2 to demon prędkości był :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dość kłopotliwy w eksploatacji

Serwis silnika. Często jakieś upierdliwe rzeczy. Mamy kiepskie paliwo, często zaworek SCV na pompie zdycha, impreza tania nie jest jak się skończy gwarancja. Dobrze, że występuje jako odrębna część, bo np do Insignii 2.0CDTI nie da się go dostać - tylko z pompą, bagatela 4200,-

Wtryski - jak wyżej. Starczy raz zapodać syfu do baku i po zawodach.

DPF - na miasto to jakaś porażka. Znam przypadki, że nawet nie dało się serwisowego wypalania już zrobić, a auto niespełna 20.000 najechane.

Dla mnie diesel to jakaś porażka, nieważny koncern, nieważne osiągi, nieważne wszystko - każdy obecnie produkowany diesel nie będzie w stanie wytrzymać tego, co każdy obecnie produkowany benzyniak. Czasy wspaniałych diesli dawno minęły - lata produkcji nieśmiertelnego 1.9TD i TDI ze stajni VAG, Isuzu oplowskie 1,7 itp.

 

ArKos weź wyjaśnij te "kłopotliwości" bo 1.6 to silnik rozprężony chyba z miękkim paskiem rozrządu a 1.4T to wyżyłowany z turbo sprężarką silnik i łańcuchem w rozrządzie. Na logikę 1.6 powinien być łatwiejszy w obsłudze???

 

 

Ej... ja o zizlu 1.7 pisałem, przeczytaj uważnie.

 

Co do 1.6 to owszem, jest na pasku. Ma jednak coś, co mi osobiście go obrzydza na maxa: koła zmiennych faz rozrządu. Zamiennik INA 510 za sztukę, oryginał ASO 860 sztuka... Dziękuję, postoję. Wymiany oleju co 30.000 + do tego krótkie odcinki w mieście = szybka śmierć kółek. Częstym przypadkiem u nas są auta z przebiegiem 40-50kkm , które wymagają wymiany tych kół.

 

1.4T wyżyłowany jest. To bez wątpienia. Z 1 litra pojemności 100kM to sporo. Dla porównania kultowy oplowski c20xe 150kM miał z litra 75kM czyli ten 1.4T jest o 25% bardziej wyżyłowany. Jednak ciągnąc analogie... Układ korbowo-tłokowy A14NET oraz B14NET to przekonstruowane x14xe :arrow: z14xe :arrow: z14xep. Tak naprawdę to stara konstrukcja nieco udoskonalona, odprężona z 10,5:1 na 9,5:1 i uważam, że skoro x14xe był w stanie przejechać 350-400kkm zanim się rozleciał, to niech ten turbo przeleci 250-300kkm. I myślę, że tyle da radę. Dla mnie to i tak abstrakcja, bo przy 180-200kkm sprzedawałbym auto - nie czarujmy, ale duży przebieg generuje duże koszty, po kolei wszystko będzie się prosić o naprawę/wymianę, więc z mojego punktu widzenia lepiej posłać do ludzi.

Rocznie robię 20-25kkm więc taka Mokka starczy mi na 10 lat. Myślę, że pójdzie do ludzi w wieku 7-8 lat, póki jeszcze jakieś godziwe pieniądze będzie warta.

 

1.4T vs 1.6:

Teoretycznie nie przewiduje się wymiany rozrządu w 1.4T. W 1.6 owszem. Łatwość obsługi to dla mnie techniczne trudności w naprawach, i tutaj postawiłbym znak równości między tymi silnikami. Oba mają wady, oba mają zalety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności