Skocz do zawartości

Opony zimowe


Gość gisama

Rekomendowane odpowiedzi

Opony na sezon letni: http://www.oponeo.pl/artykul/szersze-czy-wezsze-oponynie piszą o podatności szerszych na koleiny...

 

Opony na sezon zimowy: http://www.oponeo.pl/artykul/czy-powinienem-miec-na-zime-wezsze-opony są plusy i minusy.

 

Chyba ludzie w oponeo.pl mają pojęcie o oponach? Wychodzi, że trzymać się standardowego rozmiaru - wybórśrodka...

 

Na marginesie nie jestem przekonany do chińczyków. Mam znajomego wulkanizatora takiego z tradycjami w tym zawodzie i zdanie jego jest fatalne co do trwałości chińskich wynalazków, rozwarstwiania się, słaba trwałości złe trzymania rantem felgi, nie równe toczenie po sezonie. Z takich dziwnych firm rozważał bym chyba tylko Hankook ale to Korea nie CHRL.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam !

Ja wykombinowałem tak : opony Barum Polaris 3 215/65 R16. felgi orginał stalowe ( komplet 2000 zł) + czarne kołpaki z kolorowymi wstawkami :tak:

post-44985-0-98137200-1418325398_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie lubię takich dziwnych wstawek, kojarzą mi się trochę kiczem - to te tutaj wyglądają naprawdę całkiem fajnie.

A same opony to też całkiem dobry wybór - wprawdzie jest to średnia klasa i można było trochę lepiej wybrać np wg testów które znalazłem na Motointegrator trochę lepiej sprawują się Fulda Kristall Montero 3, a jeszcze lepiej Nokian WR D3 - to te Polaris-sy ujdą w tłumie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ArKos, pytanie znowu do Ciebie:

felga z Astry: średnica, szerokość, ET, rozstaw śrub - wszystko się zgadza, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o średnicy otworu na piaste (astra i mokka). Bo jak mokka będzie miała mniejszą to zastosuje pierścienie i tyle, ale jak będzie szersza to wtopa, bo felga nie wejdzie...

 

Jest to felga 17-calowa, 10-ramienna. Nr katalogowy 10 02 538, nr produktu 13276346 (z katalogu akcesoriów do opla astry)

 

I jeszcze jedna sprawa: opony NOKIAN WR SUV 3 - mało opinii jest o niej, jak ktoś z Forumowiczów wie, to proszę pisać. Niedawno w motorze był test opon do aut 4x4 i właśnie Nokian wygrał (m.in. z Michellin Alpin A4 czy Dunlopem SP 4D). Jest od nich w dodatku tańsza. Tylko moja Mokka nie ma napędu AWD, stąd tez nie wiem czy to będzie mieć jakieś znaczenie (bo przecież na Apinach też tego napędu nie będzie...).

 

Pozdrawiam,

i Wesołych Świąt!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra J, Cruze, Mokka, Trax - te same rozstawy i piasty - jedyna różnica, to ET felg. Mokka ma ET40, Astra ET39. Ja kupiłem felgi z Astry J po 168 zł sztuka, do Mokki prawie 300 sztuka.

Ważne:

Astra J 1.3cdti/1.4/1.4T/1.6 ma inne piasty niż np. diesel 1.7/2.0cdti - trzeba brać felgi z Astry J benzynowej. W Cruze też diesle mają inne.

Różnica w felgach jak widać praktycznie żadna. Śmiało brać Astrowe.

Piasta ma 56.6 dla benzyny, dla diesla 60 o ile pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw się zgadza:) Thanks.

Teraz pytanie o "nośność" opony. Do Mokki zalecają 96H. A co jeżeli będzie 100H XL (czyli jakaś wzmacniana)... i tu moje pytanie - czy taka opona jest cięższa i przez to nieekonomiczna lub nawet za ciężka (bo podejrzewam, że opona o większej nośności jest cięższa) dla Mokki?

Dlaczego pytam? Otóż ta o większej nośności jest tańsza od tej 96H (!) (oczywiście rodzaj opony ten sam).

Edytowane przez radd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge... przecie to nie kolos tylko kurdupel. Masa własna w okolicy 1200-1300kg to nie jest jakiś kosmos, przecież standardowe opony do np. Omegi ważącej 1500kg niczym się nie wyróżniały. Czemu szukacie problemu tam, gdzie go nie ma? Kupuję pierwsze z brzegu w odpowiednim rozmiarze i bajo. Opony wzmacniane są twarde i sporo cięższe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytałem, bo też mi się tak wydawało.

Tyle tylko, że te wzmacniane są tańsze i to ponad stówe na oponie, a chyba powinno być odwrotnie... ale to popyt daje o sobie znać. Więcej jest zamówień na 96H, to i cena wzrosła.

Dzięki, utwierdziłem się w przekonaniu, że jednak szukam 96H.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wzmacniane są tańsze i to ponad stówe na oponie

Za to zawieszenie wychodzi troszkę drożej w naprawach, niż te zaoszczędzone 100 zyli na sztuce.

Nie kombinujcie... nie ma to sensu. Poza tym zawsze należy brać pod uwagę kwestie złośliwości losu - choćby kolizja.

Będziesz klepał za swoją kasę, bo ubezpieczyciel "oddali roszczenia w związku z zastosowaniem niewłaściwego ogumienia". Bierzecie czasami pod uwagę coś więcej, niż tylko kasę?

A jak kogoś rozjedziesz tym autem? Z pierdla nie wyjdziesz, bo biegły uczepi się WSZYSTKIEGO co jest nie tak w aucie a opony zdecydowanie są jednym z kluczowych elementów mających wpływ na bezpieczeństwo - ZAWSZE każda z opon jest opisywana: rozmiar, typ, model, grupa, nośność, typ bieżnika, głębokość bieżnika...

Temat przerobiony w praktyce. Jeep przystosowany do offroadu, z grubymi oponami typowo do błota. Zwykła stłuczka, rozbita głowa u jednego z uczestników i decyzja lekarza o hospitalizacji. Oględziny samochodu sprawcy i poszkodowanego. I co? I poszkodowany nie dostał ani grosza, bo "zastosowane opony nie spełniają wymogów dopuszczenia do ruchu dla pojazdów osobowych w myśl rozporządzenia ministra transportu z dnia...". Prostymi słowy: według oznaczeń i homologacji były to opony rolnicze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności