Skocz do zawartości

Corsa C - Po zmianie sprężyn i amortyzatorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc - opinię.


Właśnie zmieniłem sprężyny i amortyzatory na przodzie mojej Corsy C (2003, 1.2).

Kierowałem się książką - Sam naprawiam. Wszystkie śruby dokręcone z odpowiednim momentem.

Jak Corsa stanęła na własnych kołach zauważyłem, że metalowe koło, które trzyma kolumnę Mcphersona od góry ma dość spory prześwit. Proszę zobaczyć załączone zdjęcia.

Czy coś zrobiłem źle?

Dodam, że śruba samoblokująca, która trzyma sprężynę dalej już nie chciała się dokręcać.

Co mogłem zrobić źle? Czy może za mało ścisnąłem sprężyny i dla tego nie mogłem dokręcić śruby dalej?

Czy też może tak to ma właśnie wyglądać (choć nie wydaje mi się)

Czy może ktoś załączyć zdjęcia jak to wygląda u niego?

Amortyzatory i sprężyny są firmy KYB.


Pozdrawiam,

Sebastian



WP_001490.jpgWP_001491.jpgWP_001492.jpgWP_001494.jpgWP_001495.jpg

Edytowane przez xsebax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem zweryfikować teorię wyższych nakrętek. Mam jeszcze poprzednie amortyzatory z nakrętkami. Poprzednie są dokładnie takiej samej wysokości.

Rozumiem, że taki prześwit to nie jest czymś normalnym.

 

Seba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Własnie doszedłem do wniosku, że skoro stare śruby są takiej samej grubości to znaczy, że z takim prześwitem musiałem jeździć wcześniej.

Dzięki bad za podesłanie linka.

Pozdrawiam,

 

Sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie

czasem sa te grubsze i jest dobrze

roznica jakas musi byc z amorach

nie dochodzilem jaka bo to strata czasu

po prostu wymienia sie nakretki i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wajkim stanie są górne mocowania amortyzatora (poduszki)???Jak będą wysiedzone to też taki efekt będzie.Nakrętka oryginalna nie będzie miała wiecej jak 8mm.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Jak pisałem wcześniej zdecydowałem się na wymianę nakrętek. Zamówiłem te z ASO za 11zł - (gwint M12, nr kat 2064008).

Jakie było moje zdziwienie jak nakrętki które przyszły są dokładnie takiej samej wysokości jak nakrętki które były dostarczone razem z nowymi amortyzatorami.

Wydaje mi się, że nie ma niższej wersji (około 5-6mm) tych nakrętek. W każdym razie ASO mi potwierdziło, że innych nie było.

W takim razie co może być przyczyną? Czy u Was na 100% jest tak, że ten element który trzyma amortyzator od góry jest oparty o konstrukcję?

Czy może ktoś wrzucić zdjęcie jak to u niego wygląda?

 

Mało tego. U mnie w okolicy jest mechanik, który specjalizuje się tylko w Oplach. Szczerze - nie wiem jaka jest jego fachowość. Nigdy nie korzystałem z jego usług.

Powiedział mi tylko, że ten element we wszystkich Corsach tak odstaje - i że jest prawidłowo.

 

Jak jest prawda? Proszę o zdjęcie.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności