Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Marcov... Nie umiem tego opisać i ciężko mi jest jakoś logicznie wytłumaczyć te chore jazdy ze strony dystrykta który notabene jest kawałem fiuta i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez CraftRiders
      Czołem, 2 dni temu, podczas parkowania wrzuciłem sobie wsteczny, drążek zmiany biegów zaczął latać na wszystkie strony i chodź niby był ustawiony na (R) to dalej miałem wbitą jedynkę.
      Podczas ruszania drążkiem biegi się zmieniają, ale nie wiadomo na który w danej chwili się zmieni - auto jest niezdatne do jazdy.
      W internecie grzebie od dwóch dni, przejrzałem już wszystkie filmiki i poradniki do których dotarłem - ale dalej nie wiem co jest przyczyną.

I tutaj - jako początkujący użytkownik tego auta (niedawno kupione, jeszcze stałego dowodu rejestracyjnego nie mam) chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób dostać się do elementów które mogły ulec uszkodzeniu, czy konieczny jest demontaż silnika? 
      Cięgno plastikowe lata jest założone na tej kulce, ale jest luźne - a podczas zmieniania biegów tak jakby "nie ma siły" poruszyć dalszego mechanizmu. Same biegi mogę zmieniać bez wciśnięcia sprzęgła

Mam auto na gaz i dostęp do tych elementów jest mocno ograniczony.
      Więc mam jedną prośbę i kilka pytań:
      - może ktoś wykonać filmik prawidłowo działającego systemu pod maską?, nie wiem czy cięgno powinno tak latać, oraz jak bardzo powinno się poruszać podczas zmiany biegów.
      - Po zdjęciu osłony (skórzany element) przy drążku zmiany biegów, mogę zauważyć że - przy poruszaniu drążkiem, pręt biegnący pod maskę porusza się - prosiłbym o nagranie tego samego, chce wiedzieć czy tam nie leży przyczyna.
      - Czy jako amator powinienem się za to zabierać? Ile może kosztować naprawa u mechanika? Zakładam że mechanizm drążka i skrzynia biegów są sprawne - zepsuło się coś na połączeniu.

Wybaczcie za brak logiki i chaotyczność, pierwszy raz zdarzyła mi się awaria samochodu. Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez zwiru1994
      Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem ze sprzęgłem jak w temacie. Wymieniałem cały komplet z firmy LUK. Sprzęgło zachowuje się tak jakby było zapowietrzone, jednak odpowietrzałem dość długo, a już po chwili leciał sam płyn. Podczas ruszania na pierwszym biegu bierze od samego dołu, jednak każdy następny bieg bierze przy samej górze. Podczas jazdy przy zmianie biegu na wyższy przy obrotach około 3500 zdarza się, że pedał przycina się w połowie przy puszczaniu, po chwili odbija do góry i dopiero auto ciągnie. Kiedy wciskam sprzęgło na postoju za pierwszym i drugim razem chodzi do spodu tak jak powinno, później po wciśnięciu jakieś 3/4 jest silny opór. Dodam że stare sprzęgło brało u góry za każdym razem tak samo. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim, jakieś pomysły co może być przyczyną?
    • Przez gadgetPDZ
      Hej,
      potrzebuje Waszej pomocy. Jeżeli temat się powtarza to z góry przepraszam, ale mam duży problem. Niedawno kupiłem Merivę z 2004 roku z silnikiem 1.7 CDTI. Auto ma przjechane około 200 tys. i wiem, że nie było przy nim nic robione od 2 lat. Dziś zauważyłem, że po wciśnięciu do połowy sprzęgła auto zaczyna jakoś dziwnie klekotać. Po puszczeniu lub wciśnięciu do końca wszystko jest OK. Dodatkowo przy 2 i 3 biegu jest delikatne szarpnięcie po puszczeniu sprzęgła. Internet i fora podpowiadają, że to najgorsze z najgorszych, czyli niebawem będzie do wymiany dwumasa. Pytanie do Was czy istnieje możliwość bezpiecznej zamiany dwumasy na jednomas (jeżeli tak to polećcie coś)? Jeżeli jestem skazany na dwumasę to poradźcie gdzie kupię najtaniej komplet sprzęgła, aby nie wydawać milionów monet na ten zabieg.
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.