Skocz do zawartości

System kontroli cisnienia w oponach


Gość Buzka23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytanie odnośnie tego tematu. Na Youtubie są różne filmiki, które pokazują jak zaprogramować czujniki TPMS w samochodach General Motors bez narzędzi. Na przykład https://www.youtube.com/watch?v=Dc-xL23NSms.

Czyli trzeba wejść w tryb programowania ciśnienia w oponach i spuścić powietrze z każdego koła aż będzie pykanie. Mam Astrę IV Sedan J i nie ma takiego pykania, nawet jak spuszczam całego powietrza...

Czy ta metoda nie działa w naszych europejskich Oplach?

 

Zastanawiam się nad kupnem tego programatora z Aliexpress, ale zanim przyjedzie to 2 miesiący minimum... Czy wiecie gdzie w Krakowie można zrobić to zaprogramowanie w miarę tanio? W moim zakładzie samochodowym próbowali już czwarty raz (przez interfejs) i nie dali rady.

 

Przepraszam za błędy, nie jestem Polakiem :D.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

post-23969-0-29342500-1492756566_thumb.jpgwitam .. moja mokka jest z września 2016 roku i nie mogę dojść gdzie mam szukać ciśnienia w oponach poprzez czujniki TPMS ..kontrolka czujników paliła się gdy zmieniłem opony na zimowe które były bez czujników .. paliła się bez przerwy ale mi to nie przeszkadzało bo wiedziałem że tak będzie,....po zmianie na opony na te które były w czasie zakupu kontrolka się NIE pali tzn że czujniki ( CHYBA SĄ) ale próbowałem w menu różne warianty i nie mogę dojść gdzie mam info. od czujników o ciśnieniach w oponach..... przesyłam zdjęcia mojego wyświetlacza. przepraszam za układ zdjęć.. silnik 1.6 Enjoy

post-23969-0-92863200-1492756605_thumb.jpg

post-23969-0-48957700-1492756629_thumb.jpg

Edytowane przez kazha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mam takie komunikaty jak pisze Arkos tzn "sprawdź układ monitorowania ciśnienia w oponach" a potem przy trzech kołach wartości około 220 , a przy jednym dwie kreski.

Mam tylko jeden komplet felg - wymieniam same opony na zimę . Nie są pozamieniane. Na dodatek komunikat zaczął pojawiać się bez przyczyny ( jeszcze na letnich oponach) 

Moje pytanie : co powoduje że ten komunikat się pojawił ?

Mam takie komunikaty jak pisze Arkos tzn "sprawdź układ monitorowania ciśnienia w oponach" a potem przy trzech kołach wartości około 220 , a przy jednym dwie kreski.

Mam tylko jeden komplet felg - wymieniam same opony na zimę . Nie są pozamieniane. Na dodatek komunikat zaczął pojawiać się bez przyczyny ( jeszcze na letnich oponach) 

Moje pytanie : co powoduje że ten komunikat się pojawił ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat pojawił się bez wyraźnej przyczyny. Ciśnienie "na oko" było dobre ( nie kapeć ).

Więc chyba bateria - samochód ma 7 lat.

Dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie był wyrok, tylko propozycja 😁 z tego co mówią bateria wytrzymuje 5-8 lat a czy rzeczywiście to będzie to , trzeba by się upewnić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, VVoytec napisał:

"na oko"

Na oko to chłop w szpitalu miał operację.

 

Zamiast poczytać instrukcję obsługi, to łażą jak dzieci we mgle.

Jeśli ustawiono nośność opony full load a napompowano 2,2 bara to będzie komunikat bo się nie zgadza.

Odwrotnie też.

Wystarczy popatrzeć na naklejkę z ciśnieniami w kołach, ustawić nośność opony i napompować jak napisano.

Tylko tyle i aż tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności