Skocz do zawartości
Buzka23

Czy nowy samochód powinno się docierać?

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys w rodzinie kupowany byl nowy civic i bylo wlasnie powiedziane ze w tych autach docieranie liczy sie razy sto. Czyli 100 km to tak jak 10 tys km przejechane w starym poldku. Tak wiec docieranie nowego auta wyraza sie raczej w setka km nie wiecej. To nie te czasy ze silnik byl docierany rok czasu i przelocie z 10-20 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka tygodni temu kupiłem Astre J 1.4 turbo lpg. Od razu automat przełącza na LPG po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika, obrotów itd. Przy odbiorze w serwisie usłyszałem odnośnie docierania co by nie przekraczać 2/3 mocy i obrotów. Jak to rozumieć? Mam silnik B14NET LPG, pojemność 1364 cm, moc 140KM przy obr/min 4900-6000, max moment obr 200 przy obr/min 1850-4900. Proszę o podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rozumiem to tak :

Jeździć w granicach max 4000 obr.aby wszystko sie na spokojnie ułożyło i dotarło.

Jednym słowem nie pałować silnika.

przełącza na LPG po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika, obrotów itd.

U ciebie chyba też jest przełączenie zależne od temp. otoczenia.Czyli w zimie możesz nie pojeździć na LPG za dużo.

Sprawdź sobie to .

http://forum.opel24.com/topic/74776-meriva-b-fabryczny-lpg-nie-dziala-przy-temp-otoczenia-ponizej-8c/

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz mieć rację co do jazdy max 4000 obr. na czas dotarcia. Proszę jeszcze o inne opinie.

Co do jazdy na LPG zimą - zgadza się. Nawet w instrukcji jest napisane "Układ zasilania LPG działa w temperaturze otoczenia od ok. -8 st C do 100 st C". Szkoda że producent o tym nie wspomina podczas zakupu auta bo jak widać - diabeł tkwi w szczegółach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o inne opinie dotyczące mojego zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi