Skocz do zawartości

pukanie w zawieszeniu ! nikt nie może mi pomóc !


Gość radek2014

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radek2014

witam serdecznie od miesiąca jestem posiadaczem corsy d z 2006 roku 1.4 benzyna i mam problem z pukaniem w zawieszeniu ( podobno to jakaś wersja z zawieszeniem lekko sportowym choć ja sam sie nie znam na tym ) !

mianowicie :

- pukanie jest na ogół słyszalne na małych nierównościach ( Pukanie w stylu jak by była wywalona jakaś tuleka,stabilizator .... ? )

- przy lewo i prawo skręcie sporadycznie puknie ( drążek ? )

- to samo stuknięcie pojawia sie przy przejechaniu np progu zwalniącego !
- jeżdze już 15 lat autakmi i zawsze tego typu puste stuknie było przyczyną wywalonej końcówki drązka,stabilizatora lub jakiejś tulejki ...tym razem nikt nic nie wie :-(

- dodam ,że autko prowadzi sie super zadnego sciągania dziwnych ruchów ze strony układku kierowniczego jeden z mechaników coś mówił ze tulejowaniu przekładni ......ale chyba zwyczanie mu sie nie chciało tego robic bo potem stwierdził by jezdzic do momentu aż coś sie wywali a ,że autko prowadzi sie super ! ?

Wymieniłem :

- Spręzyny ( bo jedna była pęknięta ) i łączniki stabilizatorów ) i dalej puka ......... :/

 

diagnozy :
- byłem w 3 stacjach diagnostycznych ( wszędzie na szarpakach auto sztywne zerko widocznych uszkodzeń zawieszenia )

- 4 mechaników w BDG i każdy mówi ,ze słychać ale nic nie wiadać .... a pukanie jest dalej :/ jakiś obłęd

 

Prosze o pomoc

-czy możecie kogoś polecic co naprawde rzetelnie podejdzie do sprawy i może mi pomóć ? chodzi o mechanika w Bydgoszczy lub okollicy ? prosze o jakąś rade w tej kwestii nie znam sie kompeltnie na oplu bo dotychczas jezdziłem VW i Seatami czy to może mc persony,amorki, jakieś sworzńie , tulejki , maglownica ( jak ja można sprawdzić ) :?:? :?: dziwne,że nikt nie potrafi wyszukać ów pukania :/

 

z góry dziekuje za każdą możlwią pomoc !!!!

Edytowane przez radek2014

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w zawieszeniu nie ma luzów to możesz sprawdzić kolumnę kierowniczą, czy łożysko lub przeguby w niej nie powybijały się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek2014

fajnie dziękuje bardzo za podpowiedź ............ oby to było to , bo doprowadza mnie to do białej gorączki masakra dodam ,że słychać to bardziej na prawiej stronie ...... choć już od tego wszystkie mam wrażenie ,ze i lewa strona też czasem puknie ..... masakra

 

- czy jak jest ktoś z Bydgoszczy i Okolic i ma dobrego mechanika od Opelka poprosze o namiary ( byłem u Rad-Kow,U Osy Trzeciewiec,Krawkoski,RafMar... ) i dupsko może mi ktoś ewentulanie doradzić dobrego magika który by sie tego podjął ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził krzyżak na kolumnie kierownicy i łożyska. Potem dokładnie obejrzałbym gumy stabilizatora, a na końcu górne mocowania amortyzatorów. Zaznaczam od razu, że Corsa D ma na nich luz, ale nie powinno nic stukać. Jeśli lata i jest cicho, to ok, ale jeśli puka to wymiana.

Uprzedzam też, że samego krzyżaka nie da się dostać w oryginale (może jakieś zamienniki są) a ori kolumna z krzyżakiem to prawie 900zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo, tylko jeszcze w okresie gwarancji - jazda od ASO do ASO; coś pukało tylko nie wiadomo co; na ścieżce całe zawieszenie ok. Przyczyną stukania było górne mocowanie kolumny oraz końcówka drążka kierowniczego. Na razie cisza....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nikt tu nie pisze i luzie w samych amortyzatorach. Mam tak u siebie w signum. Wymieniłem już wszystko nawet amortyzatory. Nawet nowy stukał i po reklamacji przez jakiś czas było super cicho. Teraz znów to samo. Oszczędziłem na amortyzatorach i kupiłem kayaby i teraz żałuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek2014

dziekuje za pomoc w srode wstawiam do kolejnego magika autko z polecenia kolegi ! Amorki dziś sprawdzałem są idealne w parametrach . Ów ,,Magik'' dziś powiedział ze moze to być guma stabilizatora ? .... hmyyyy no jestem ciekaw co z tego bedzie zobacze w środe . z góry dziękuje za podpowiedzi i oby było dobrze bo oszaleje ! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie czytasz ze zrozumieniem. Nie ocenisz czy amor ki pukają bez demontażu. U mnie było perfect. Na ścieżce też bez problemu. Nowe tak samo lux. Dopiero jak energicznie szarpałem nim góra dół to stukał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek2014

rzeczywiście obyś miał racje .... bo własnie odebrałem autko i 6 warsztat mówi : coś słychać ale auto jest sztywne wiec nie wiemy ? :/ może mocowanie amorka ? masakra jakaś ........ cóż zostaje mi jeszcze 2 mechaników i Aso ! :( choć niby koszt sprawdzenia to 60 pln ....... nie wiem nie mam koncepcji kogo szukać w Bydgoszczy lub okolicy ......... Masakra odechciało mi sie już opla ale cóż nie poddaje sie i będe walczył

 

ps.jeśli jest ktoś z Bydgoszczy i może polecić dobrego mechanika będe z góry wdzięczny mogą też być okolice ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności