Skocz do zawartości

silnik 1.7 cdti Z17DTH 101 kM ciężko pali gdy jest gorący


Gość tsek

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!! problemem bylo kolo dwumasowe wymienilem na nowe i gitara autko pali od strzala. Mam tylko jeszcze maly problem bo biegi ciezko wchodza i cos mechanik nabakiwal ze moze jak robili cos ze sprzeglem to dali za duza otuline i cos przyciera wiecie moze oco chodzi. Dodam ze samego sprzegla nie wymienialem tylko kolo dwu masowe. :?:

Przyczyną była DM ???, nie pisałeś nic o jej objawach, ja wymieniałem ale nie miałem żadnych problemów z odpalaniem, przy okazji powinieneś zmienić cały zestaw tj tacza, docisk i łożysko do jak była walnięta DM to nie wiadomo jak z resztą, ja przy wymianie przeszedłem na JM Valeo oczywiście kpl. i mam już no stress, co do biegów... pojeździj trochę może się ułoży do nowej DM ale nie wiem na 100%, mój zestaw układał się ok 200 km i teraz jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledy pojawil sie nowy problem mialem regenerowane wtryskiewacze i samochod mial male problemy z odpalaniem ale po regeneracji w miare wszystko jest ok. Teraz pojawil sie taki problem ze jak odpalam go rano po nocy i jest zimny to zaraz gasnie ale kiedy tylko troszke przytrzymam go to odrazu lepiej a potem juz jezdzi i odpala bez problemu. W CZYM JEST PROBLEM DORADZCIE ????????????

 

Dodam iz wtryski regnerowane.

zawor svc wymieniony

 

Wiec w czym rzecz ktos wie????

 

Mechanik doradza zeby przepukac caly uklad ja wiem on doradza a kasy juz coraz mniej i sil co proponujecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledy pojawil sie nowy problem mialem regenerowane wtryskiewacze i samochod mial male problemy z odpalaniem ale po regeneracji w miare wszystko jest ok. Teraz pojawil sie taki problem ze jak odpalam go rano po nocy i jest zimny to zaraz gasnie ale kiedy tylko troszke przytrzymam go to odrazu lepiej a potem juz jezdzi i odpala bez problemu. W CZYM JEST PROBLEM DORADZCIE :?:? :?:? :?:?

 

Dodam iz wtryski regnerowane.

zawor svc wymieniony

 

Wiec w czym rzecz ktos wie? :?:

 

Mechanik doradza zeby przepukac caly uklad ja wiem on doradza a kasy juz coraz mniej i sil co proponujecie.

Podpinałeś po kompa ? jakieś błędy ?

Sprawdź dawki wtrysków, jeśli po "regeneracji" której rzekomo nie robi się jeszcze na tych wtryskach oprócz fabryki to może to jest z tym związane - dawka startowa czy jakoś tak. Co do płukania układu paliwowego polecam http://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Oczyszczacz-wtryskiwaczy-DIESEL-SPULUNG/23, osobiście wlałem i jeżdżę i dodatkowo http://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Dodatek-do-Common-Rail/20

Edytowane przez dawidb750

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość skoczek_87

Witam ja mam problem taki że moja Meriva nie odpala w gorące dni nawet bez jeżdżenia, pomaga wtedy odłączenie obudów ze sterownika silnika. W zimie nie ma takiego problemu, czy miał ktoś taki przypadek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

 

Koledy pojawil sie nowy problem mialem regenerowane wtryskiewacze i samochod mial male problemy z odpalaniem ale po regeneracji w miare wszystko jest ok. Teraz pojawil sie taki problem ze jak odpalam go rano po nocy i jest zimny to zaraz gasnie ale kiedy tylko troszke przytrzymam go to odrazu lepiej a potem juz jezdzi i odpala bez problemu. W CZYM JEST PROBLEM DORADZCIE :?: Dodam iz wtryski regnerowane. zawor svc wymieniony Wiec w czym rzecz ktos wie? Mechanik doradza zeby przepukac caly uklad ja wiem on doradza a kasy juz coraz mniej i sil co proponujecie.

1) sprawdź szczelność układu paliwowego od baku do filtra ... jezeli znajdziesz cos podejrzanego to wymień elementy (nie musi byc wycieku .. wystarczy, że będzie dostawało się powietrze i paliwo będzie odpływało z filtra do baku)

2) wymień obudowe filtra paliwa na nową .. przez jej nieszczelności zostało wymienionych już tysiace pomp wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy) .. ale nia na używkę tylko na nową .. no chyba, że jesteś genialny i umiesz ją dobrze uszczelnić w bezpieczny sposób.

 

To moja rada .. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kazanostra

Podjechałem do mechanika w celu wymiany czujnika. Zaproponował przed wymianą, by podpiąc pod komputer samochód i sprawdzic, czy czujnik pokazuje mniej więcej właściwą temperature (w odniesieniu do wskaźnika przy liczniku). Dystans był krótki i wskazówka temp. nawet nie drgnęła. Odczyt z komputera to ok 57o i raczej zgadzał się ze stanem faktycznym. Także wg mechnika czujnik nie jest winny przypadłości. Znów podejrzenie padło na wtrysk.

 

Co ciekawe - aktualnie mamy nieco niższą temp. zewnętrzną i wydaje mi się, że samochód potrzebuje nieco mniej czasu na rozruch, niż wcześniej.

 

W tej chwili nie mam czasu tego zrobic. Odkładam więc temat naprawy za jakiś miesiąc.

 

 

Witam wszystkich po długiej przerwie. Miałem odpowiedzieć we wrześniu ubiegłego roku, jak widać temat odłożyłem niemal na rok! :) Ale do rzeczy...

 

Sprawa problemu z odpalaniem na ciepłym silniku w moim przypadku rozwiązana. Winny temu był uszkodzony rozrusznik. Po wymianie na zregenerowany autko odpala normalnie.

 

Jeśli ktoś jeszcze ma takie problemy, to zachęcam do sprawdzenia najpierw tego elementu (przed sprawdzeniem pompy i wtrysków) - zaoszczędzicie trochę gotówki.

U mnie Panowie mechanicy zaczęli od wtrysków, co podniosło cenę usługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Tom3czek88

Witam,podpinam się do tematu... Tylko mój problem jest trochę inny i pojawił się wczoraj:/ temp.zew. +11*c,silnik nagrzanym do 85*c,w momencie gdy chciałem odpalić go drugi raz auto jakby zakręcilo,ale nie odpalił pojawiła się głucha cisza na 3 sek po czym zaczął kręcić i odpalił,dzieje się tak i na ciepłym i na zimnym,dojechalem do domu zgasilem auto po czym chciałem zczytać błędy metoda gaz+hamulec, lecz kontrolka cały czas mrugala nie pokazując żadnego błędu... Pomocy:/

Edytowane przez Tom3czek88

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość jacek-79

Witam.

Mimo że stary temat to chcę tylko napisać że u mnie w przypadku ciężkiego odpalania na ciepłym silniku winny był rozrusznik a dokładnie bendiks, który minimalnie przepuszczał i dlatego auto miało problemy. Po naprawie rozrusznika auto odpala bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Bobeusz2011

Witam,podpinam się do tematu.
Auto Meriva 1,7 cdti 101 2005 r.

 

Auto ma trudności z odpaleniem po krótkiej jeździe. Po przejechaniu 5-10 km i krótkim postoju musi parę razy zakręcić zanim zapali.
Przy długim kręceniu puszcza dymka. Czasem po odpaleniu świeci się kontrola akumulatora jak by alternator nie ładował. Zgaszenie i zapalenie jeszcze raz auta likwiduje kontrolkę akumulatora. Przy obciążeniu silnika zaczyna piszczeć pasek od alternatora - wymieniany 2 razy.

W tym zakresie zrobione już: wymiana filtra paliwa powietrza x 2, wymiana przewodów do wtryskiwaczy, wyłączony i zaślepiony EGR, wymieniona uszczelka wtrysku bo ciekła. Przed wszystkimi objawami został wymieniony alternator na jakiś chiński sziet z allegro nowy.

 

Mechanik sugeruje, że kolejny etap to wtryski. Ale tu koledzy piszą, że rozruszniki za to mogą odpowiadać.

Stawiam chyba na ten chinski alternator. Pomimo tego, że parametry ładowania i pracy ma prawidłowe, bo tak wskazują mierniki to może na krótkich trasach nie doładowuje akumulatora i auto nie ma wystarczająco prądu.

Jak mogę sam sprawdzić ten rozrusznik ? bez wyciągania go i dawania do sprawdzenia

Nie robię napraw sam a nie chce już generować dodatkowych kosztów.

 

Czy ten alternator może mieć wpływ na odpalanie auta ?

 

proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności