Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam dziwny problem z moją insignią, wszystko jest w porządku ale po przekroczeniu (+ - 2 km/h) 180km/h wyskakuje błąd i auto już nie ma mocy. Zgaduje, że przechodzi w tryb awaryjny. Po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnik już ciągnie normalnie ale bład zostaje dalej, po przekroczeniu 180 km/h historia zaczyna się na nowo. Dzisiaj odebrałem go z serwisu, dranie skasowali 350 euro posprawdzali tylko czy turbina jest sprawna poczyscili i oddali. Oczywiście wizyta w warsztacie nie pomogła. Tak wygląda moja sytuacja. Samochód kupiłem niedawno i mam go troche ponad 2 tyg ale wiem, że poprzedni właściciel z tym walczył i "niby" to zrobił. Teraz moje pytanie do was skoro z turbiną i całym układem dolotowym jest wszystko ok, to co to moze być, na pewni nie zależy to od obrotów bo jak na luzie zamknie się obrotobierz czy na 1 biegu się trochę przypiłuje to błąd się nie pojawia. Proszę o pomoc, gdyż mi pomysł się już skonczyły, a ktoś z was może spotkał się z czymś podobnym. :-)

silnik to 2.0 cdti 160 km

P.S. Jeden mechanik, u którego wcześniej byłem powiedział, że to jest silnik od fiata, czy to prawda? Jest to common rail, wiem że auta z grupy fiata też go stosują no i mam jeszcze stilo i musze powiedzieć, że silnik wygląda bardzo podobnie, nawet bagnet od oleju jest identyczny. :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to oddales fure do aso z awaria ktora mieli naprawic a opni cie skasowali i nie naprawili....? To wracaj tam...i niech robia az zrobia...

A tutaj, jak chcesz pomocy to podaj kody usterek....wtedy bedziemy szukac.

Tak to silnik od fiata...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skoro z turbiną i całym układem dolotowym jest wszystko ok, to co to moze być, na pewni nie zależy to od obrotów bo jak na luzie zamknie się obrotobierz czy na 1 biegu się trochę przypiłuje to błąd się nie pojawia.

Założenie że jest wszystko ok jest jak najbardziej błędne bo błąd pojawia się pewnie z przeładowania. Prędkość 180kmh jest przypadkowa bo tu dochodzą opory toczenia i turbina przy obrotach rzędu 3000-3500 generuje inne ciśnienie niż na luzie. Spotkałem się też z błędem gdy autko miało inne opony na przodzie a inne na tylnej osi.

Jak wolf80 pisze, zczytaj błędy a dopiero później wydawaj kaskę :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziwne zeby zaplacic komus za nie naprawienie auta. Jak mozna z to placic. Za nie wykonana uslugę. Dziwne.

Na stuwe sprzetem do diagnostyki bedzie widac ze przy tych 180 km/h bedzie jakas niezgodnosc w parametrach. Na 99% bedzie przeladowanie turbo jak znam życie a ze ktos nie umie tego zweryfikowac to smiac sie chce. W vagach to co drugi amator potrafi to wykryc bez wiekszego problemu czy to w starym golfie 3 czy w nowym golfie 7. Zasady sa te same i w vagu i w oplu i fiacie.

Jak nei wiesz co za silnik masz pod maska to nie wiem gdzie byles przy zakupie auta i gdzies sie uchowal jak juz opel od fiata bierze silniki od dziesieciu lat kolego. Wlasnie minelo rowno 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak odebrałem auto to mowili, że wszystko jest ok, na wykazie tego co robili jest napisane, że ktoś był na przejażdżce z podpiętym kompem i wszystko było ok, ponoć poczyscili, sprawdzili turbinę i VGT nawet nowego softa wgrali, ale przy silniku nic nie widać, że było coś odkręcane i ruszane, może mnie w bambuko zrobili, kodu błedu niestety nie mam bo od razu tego nie robili. Dzisiaj tam byłem to powiedzieli, żebym zostawił to wymienią właśnie VGT za 200 euro to powiedziałem, że się zastanowię :-D

A co myślicie o dpf, może to być właśnie winowajcą ?

Zanim oddałem auto do serwisu pojechałem do znajomego mechanika. Powiedział, że bład jest zwiazany z turbiną, nie wiem dokładnie bo nie znam niemieckiego tak dobrze i przy mechanicznym żargonie trochę się gubie. ( Wiem, że to nie jest to dokładne, ale na razie tylko tylko tyle mogę powiedzieć, odwiedzę go jeszcze raz i się dopytam o konkretny kod błędu)

Edytowane przez trzcina4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem, też dzisiaj eksperyment i zamontowałem elektrozawór od stilo, skoro to ten sam silnik. Potem rundka na autostrade i błąd dalej wyskakiwał. Także, albo części nie są kompatybilne albo też było uszkodzone w co wątpie bo fiat o dziwo chodzi jak zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie podłączaj tak na pałę zaworków chyba że mają te same oznaczenia. Pierwsze i najważniejsze są kody błędów. Jedź do zwykłego warsztatu gdzie podłączą ją pod kompa i zczytają błędy. Na razie nie rób nic więcej. tylko zczytaj i wracaj do nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i co?...kolega zniknal...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem, jestem. Dogadałem się z kolęgą kolegi co robi w aso opla i dał mi nowy elektrozawór na wypróbowanie, dalej nie mogę się przebić przez tą magiczną barierę 180 km/h. Jakoś na dniach pojadę mu go oddać i poprosze go, żeby zczytał błędy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na 90 % problem z doladowaniem turbiny. stawiam na zapieczona troszke geometrie.

Zrob test i wbij ostatni bieg pryz predkosci powiedzmy 90 km/h i wtedy pedal do podlogi to zapewne zmuli auto szybciej jak osiagniecie tych 180 km/h. Jesli tak bedzie to odrazu ci mowie turbo na stół i geometria do wyczyszczenia. Wątpie zeby w aso ci za 350 eur w niemcowni wyciagali suszare i ja czyscili. Cos tam pewnie posprawdzali ale to nic nie da bo jesli geo chodzi jako tako to pryz testach bedzie okej ale jazda na wysokuch biegach z duza predkoscia wymaga mega precyzli w wysterowaniu elektrozaworka i geo. Tu sie pojawia problem bo tu sterowanie jest bardzo czule po chyba 3 procenty jak dobrze kojażę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem co trzcina 4 z tym, że brak mocy mam przy przekroczeniu prędkości 110-120 km/h. Na op-comie odczytałem 4 błędy:

P0299-00 niskie ciśnienie doładowania,

P03A3-00 2 cylinder obwód czujnika ciśnienia błędny,

P03A6-02 2 cylinder zbyt niskie ciśnienie,

P1325-02 wydajność koło położenia wału korbowego Reluctor

i po wykasowaniu było wszystko ok czyli moc wróciła ale do czasu. Wyjechałem w trasę i po przekroczeniu 120 km/h pojawił się komunikat awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem. I na jaką przyczynę stawiacie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po wykasowaniu było wszystko ok czyli moc wróciła ale do czasu. Wyjechałem w trasę i po przekroczeniu 120 km/h pojawił się komunikat awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem. I na jaką przyczynę stawiacie ?
trzeba badać .. tu nie ma wróżek .. zaczynasz od najprostszych rzeczy:

- sprawdź jak zachwuje sie siłownik podczas przegazówki, czy sie rusza (powinny być delikatne ruchy)

- sprawdź czy na przewodach powierza doładowywujacego za turbiną nie ma peknięcia

- sprawdź szczelnośc przewodów podciśnieniowych do siłownika

- sprawdź szczelność przewodów podciśnieniowych do zaworu sterowania

- sprawdź wartość podciśnienia przed turbiną

- sprawdź wartośc podciśnienia przed zaworem (czyli ile daje pompa .. mozna porównać z wartością przy samy króćcu)

- sprawdź pompka podciśnieniową szczelnośc siłownika

- sprawdź czy sie on rusza płynnie w całym zakresie

jezeli na powyższym nic nie znajdziesz to trzeba wykonac jazde z nagrać parametry ile tego brakuje ..

jezeli powyższe nic nie wykaże .. to ja stawiam na zawór sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzeba badać .. tu nie ma wróżek .. zaczynasz od najprostszych rzeczy:

- sprawdź jak zachwuje sie siłownik podczas przegazówki, czy sie rusza (powinny być delikatne ruchy)

- sprawdź czy na przewodach powierza doładowywujacego za turbiną nie ma peknięcia

- sprawdź szczelnośc przewodów podciśnieniowych do siłownika

- sprawdź szczelność przewodów podciśnieniowych do zaworu sterowania

- sprawdź wartość podciśnienia przed turbiną

- sprawdź wartośc podciśnienia przed zaworem (czyli ile daje pompa .. mozna porównać z wartością przy samy króćcu)

- sprawdź pompka podciśnieniową szczelnośc siłownika

- sprawdź czy sie on rusza płynnie w całym zakresie

jezeli na powyższym nic nie znajdziesz to trzeba wykonac jazde z nagrać parametry ile tego brakuje ..

jezeli powyższe nic nie wykaże .. to ja stawiam na zawór sterowania.

Dzięki grzes08 za podpowiedź. Zaraz zabieram się do diagnostyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i jaki jest wynik??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi