Skocz do zawartości

wymiana zaworu egr


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja też miałem problem z EGR'em w Astrze II DTI zgłosiłem się do ASO stwierdzili usterkę tego podzespołu. Cena jaką mi przedstawili za EGR to 1750,- zł. W cenę tę wliczony jest również kolektor. Co ciekawe oddzielnie nie da się tego w Oplu wymienić. Zawór został przeczyszczony, jednak to nie dało rezultatów, nadawał się jedynie do wymiany. Serwisant mi zaproponował, że może to zostawić tak jak jest lub zaślepić zawór tak by ciśnienie nie uciekało z kolektora. Oczywiście na moją odpowiedzialność zawór został zaślepiony i samochód nabrał mocy. Nie było to szczytem możliwości tego samochodu ale zawsze coś lepiej. Niestety czujnika nie da się oszukać przez taki zabieg, kontrolka silnika znowu zaczyna się świecić. Oznacza to, że zawór się nie domyka przy jednostajnej jeździe. Znalazłem na Allegro zawór za 500,- zł. - nowy. Tu jednak należy uważać przy zakupie takiego zaworu, gdyż są różne rodzaje EGR w zależności od silnika. Niektóre zawory są plastikowe inne metalowe.

Przy zaślepionym zaworze nie powinno nic się stać z silnikiem. Jest to sterowanie ilością spalin z kolektora wydechowego do kolektora ssącego. Więc jeśli przez zaślepienie zaworu spowodujemy, że dodatkowe spaliny nie będą wprowadzane do cylindrów to jedynie nie uzyskamy dodatkowej mocy silnika podczas przyciskania pedału gazu ale za to nie ucieka nam ciśnienie i samochód nie jest mułowaty .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Więc jeśli przez zaślepienie zaworu spowodujemy, że dodatkowe spaliny nie będą wprowadzane do cylindrów to jedynie nie uzyskamy dodatkowej mocy silnika podczas przyciskania pedału gazu ale za to nie ucieka nam ciśnienie i samochód nie jest mułowaty .

Hehe ciekawa teoria ale zawor EGR jest po to zeby nie zatruwac tak mocno srodowiska. Ciekawi mnie jak chciales wiecej mocy uzyskac tym ze spaliny wracaja spowrotem do silnika. Widac ze nie wiesz po co on jest. W spalinach znajduja sie rozne zwiazki chemiczne m.in. NOx czyli tlenki azotu (bardzo szkodliwe). Wydzielaja sie niestety przy spalaniu ale jedynie przy wysokich temp. Aby temu zaradzic wymyslono zawor EGR ktory spowrotem wprowadza do komory czesc spalin aby zmniejszyc temp. Niestety negatywnym jego skutkiem jest wlasnie zmniejszenie odrobine mocy oraz zasyfianie kolektora dolotowego. Takie jest jego dzialanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki problem ze zacinal sie i go zaslepilem. Samochod chodzil nrmalnie wowczas ale jak sie zacial to zapalal sie check i automatycznie wlaczal sie tryb awaryjny i dlatego wiecej palil.

Zaślepiamy sprawny egr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Podepnę się do tematu bo naszło mnie jedno pytanie - czy może ktoś powiedzieć jakie są negatywne skutki zaślepienia EGR'a?

Mniejsza moc, mniejsza elastyczność, może ciut większe spalanie?

Z góry dzięki za odpowiedź, bo właśnie się zastawiam, czy zaślepić ten zawór, bo gdzieś czytałem, że mogą lekko falować obroty jak jest z nim coś nie tak, a ja właśnie tak mam...

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mnie jest tak że jak ma 1200-1500 obrotów to szarpie i czuje że więcej pali mechanik wykasował błąd na razie jest dobrze ale nadal czasami szarpie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do tematu bo naszło mnie jedno pytanie - czy może ktoś powiedzieć jakie są negatywne skutki zaślepienia EGR'a?

Mniejsza moc, mniejsza elastyczność, może ciut większe spalanie?

Z góry dzięki za odpowiedź, bo właśnie się zastawiam, czy zaślepić ten zawór, bo gdzieś czytałem, że mogą lekko falować obroty jak jest z nim coś nie tak, a ja właśnie tak mam...

 

pozdro

Zaslepienie EGra powoduje zwiekszenie mocy(nieznacznie i jest to raczej niewyczuwalne) i spalanie raczej tez nie wzrosnie tylko spadnie ale tak jak z tym wzrostem mocy nie do wyczucia. On jest tylko po to zeby zmniejszyc NOx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich. Wesol ma racę. Jeśli dobrze pamiętam to udział spalin wynosi ok. 3%. Zaślepienie EGR nie powoduje żadnych ubocznych skutków. Ja u siebie nie zauważyłem po zaślepieniu żadnej różnicy. Silnik zachowywał się tak samo jak przed. Zawór musi być sprawny ( dot. sterowanego elektrycznie). Wewnątrz zaworu znajduje się potencjometr, który przyjmuje rózne wartości oporu przy otwartym i przy zamknietym zaworze. Jeśli zawór sie zacina i np. dla danych warunków pracy silnika powinien być otwarty a zaciął się i jest zamknięty wyskakuje błąd i silnik przechodzi w tryb pracy awryjnej. Nie ma tu znaczenia czy fizycznie jest on zaślepiony czy nie.

U mnie jest on sprawny ale coś się oberwało wewnatrz i brzęczy tak jakby zawory klekotały. Nie chcę kupować innego - bo i tak nie działa - jest zaślepiony. Kończę konstrukcję układu, który emulował będzie układ elektryczny i oszuka jednostkę sterująca, żeby nie sygnalizowałą błędu. Jak układ ten sprawdzi się opiszę go na forum. Wtedy za ok. 20zł będzie można fizycznie pozbyć się EGR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności