Skocz do zawartości

wymiana zaworu egr


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zdaje sie ze mocno sie uwidacznia EGR jak mamy pedal do podlogi wcisniety. Nie mam tylko pewnosci czy w nowszych autach to on tez sie troszke nie otwiera przy nizszych obrotkach bo klega podpinal pod moje auto komp diagnostyczny to zesmy widzieli ze zawor jest niby otwarty w 11 %

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Więc jeśli przez zaślepienie zaworu spowodujemy, że dodatkowe spaliny nie będą wprowadzane do cylindrów to jedynie nie uzyskamy dodatkowej mocy silnika podczas przyciskania pedału gazu ale za to nie ucieka nam ciśnienie i samochód nie jest mułowaty .

Hehe ciekawa teoria ale zawor EGR jest po to zeby nie zatruwac tak mocno srodowiska. Ciekawi mnie jak chciales wiecej mocy uzyskac tym ze spaliny wracaja spowrotem do silnika. Widac ze nie wiesz po co on jest. W spalinach znajduja sie rozne zwiazki chemiczne m.in. NOx czyli tlenki azotu (bardzo szkodliwe). Wydzielaja sie niestety przy spalaniu ale jedynie przy wysokich temp. Aby temu zaradzic wymyslono zawor EGR ktory spowrotem wprowadza do komory czesc spalin aby zmniejszyc temp. Niestety negatywnym jego skutkiem jest wlasnie zmniejszenie odrobine mocy oraz zasyfianie kolektora dolotowego. Takie jest jego dzialanie.

Oczywiście wesol masz rację. Zaczyna mnie niepokoić tylko fakt, że zaprzeczasz sam sobie. Poniewarz w innej twojej poradzie napisałeś

 

" Zaslepienie EGra powoduje zwiekszenie mocy(nieznacznie i jest to raczej niewyczuwalne) i spalanie raczej tez nie wzrosnie tylko spadnie ale tak jak z tym wzrostem mocy nie do wyczucia. On jest tylko po to zeby zmniejszyc NOx"

 

Czy jesteś pewien do czego jest EGR?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dzięki.Można się przestraszyć co się w tym silniku wyprawia.Być może czeka mnie rzeczywiście demolka układu ssącego.Czekam teraz na miejsce w garażu lub na cieplejsze dni.Przy okazji-zauważyłem wyciek przy czujniku położenia wału. Poodkręceniu go mechanik powiedział że wykazuje on pewne ruchy a nie powinien.Postan.go wymienić.Czy mogło to mieć wpływ na wypadanie zapłonów ? Pozdrowienia.janek91
To nie to.

 

[ Dodano: Czw Gru 27, 2007 19:02 ]

janek91, zaślep EGR i tyle, co do instrukcji to poszukaj na forum, temat wielokrotnie poruszany.

janek91DZIęKUJę za radę.Szczęśliwego Nowego Roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szaman jeśli możesz to powiedz o co ci chodzi bo za bardzo nie kumam. Wesol dobrze pisze. Po zaślepieniu - wzrost mocy i spadek spalania - to teoretycznie a w praktyce nie jest to wyczuwalne. Nie mogę się dopartrzyć gdzie w/g ciebie wesol zaprzecza sobie. Może nie tak czytam - jeśli tak to sorki. Mimo to oświeć mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie wiem o co chodzi. Poprostu EGR daje z 1 Nm i z jednego konia może. Temp w komorze spalania spada natomiast jak spaliny czesciowo wracaja i dzieki temu nie tworza sie te silnie trujące zwiazki tlenu z azotem(NOx) i to jest wlasnie jego rola.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dobra a co w przypadku diesla ??

 

bo z tego co czytalem to po zaslepieniu tego zaworu, bedzie sie nadal pojawial blad i "tryb awaryjny" juz mnie zaczyna strasznie męczyć szczególnie w trasie jak męcze się, żeby wyprzedzić jakieś autko...

 

czy w grę wchodzi tylko wymiana tego zaworu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad bedzie sie pojawial w silnikach benzynowych w AG z oznaczeniem silnika "Z" na początku oraz silniki diesla. Dzieje sie tak poniewaz praca zawory EGR jest monitorowana przez ECU. Przerwany czy zaslepiony wezyk podcisnieniowy jest zaraz wykrywany i auto przechodzi w tryb awaryjny. Jak bys zdemontowal sprawnego EGRa i go zostawil podpietego a w jego miejsce wstawil zaslepke z grzybkiem zatykajcym wlot spalin do kolektora ssacego to by wszytko gralo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

padl mie EGR kupilem zaworek Delphi pojezdzilem 10 dni i padl, zglosilem reklamacje uznali zwrot kasy i zakupilem oryginal GM za 540 na razie spokoj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Mam takie pytanko wie ktos może jaki jest numer katalogowy egra(oryginał gm) do astry g 1,6 kombi rocznik 98 silnik x16szr bo w serwisie ne chcą podać. Wiadomo że serwis kroi kasę ale przecież oryginał można kupić niekoniecznie w serwisie i pewnie taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności