Skocz do zawartości

Słaba jakość radia CD30 opel Antara "brak basów"


Gość maro240

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem od niedawna posiadaczem Opla Antary 2008 roku wyposażonej w seryjne radio CD 30 mp3 ,od początku zauważyłem że radio gra bardzo słabo, tz. brak basów jakość a dźwięku daje wiele do życzenia .Rozważałem zakup nowego radia lecz ostatnio podmieniłem radio na seryjne z Vectry C CD 70 , okazało się że oba radia w Vectrze grają dobrze a w Antarze jakość dźwięku z obu radioodbiorników jest okropna podczas podbijania basów ustawiając je nawet na +12 nic się nie dzieje tak jakby basów wcale nie było . W atarze mam nagłośnienie oryginalne i powstał problem co może być tego przyczyną . Czy może posiada ona jakiś wzmacniacz który uległ awarii czy jakieś inne sugestie . Może ma ktoś podobny problem proszę o rady .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Prawdopodobnie ktoś przestawił Ci indeksy (sterowniki) w radiu, lub też radio było przełożone z innego auta (zestrojone pod inne głośniki) Przerabiałem ten temat u siebie w signum. Jeśli jesteś z okolic Warszawy to mogę Ci to za flaszkę przestawić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś przestawił Ci indeksy (sterowniki) w radiu, lub też radio było przełożone z innego auta (zestrojone pod inne głośniki) Przerabiałem ten temat u siebie w signum. Jeśli jesteś z okolic Warszawy to mogę Ci to za flaszkę przestawić :-)

dzięki za zainteresowanie i choć do Warszawy mam trochę to daj namiar do siebie (jakie to okolice W-wy ) może będę przejazdem to byśmy się umówili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poszło na PW

W woli wyjaśnienia tematu do końca Popenciusz dzięki za zainteresowanie tematem jeszcze raz choć usterka już jest zdiagnozowana i nie jest to przestawienie indeksów czy podmiana radia . Z twoją sugestią udałem się do salonu OPLA gdyż mam porostu bliżej i po 3 godzonej walce " fachowców " w OPLU poddali się zmieniając indeksy podmieniając sterowniki itp. nic nie wymyślili , co najlepsze właśnie w tym serwisie dowiedziałem się że w okolicy jest szpeniu od elektryki samochodowej , do którego podjechałem i usterkę wykrył w 30 sekund. Okazało się że mam zepsute( zapieczone) o dziwo wszystkie 4 głośniki ( nie będę operował dokładnie technicznymi zwrotami jakimi mnie raczył ten gość ) ale okazało się że wewnątrz głośnika idzie taki metalowy czpień zakończony magnesem który to element jest przyklejony fabrycznie na stałe do reszty głośnika i utrzymuje ten czpień w środku membrany co powoduje jej ruch tj drgania ( basy) . U mnie te dwa elementy zostały rozwarstwione powodując że trzpień blokuje membranę powodując że nie może ona drgać i dlatego nie wydobywają się bassy . Po podpięciu innego głośnika wszystko jest ok. Ten koleś powiedział mi że raz tylko widział taką sytuację i nie umiał mi wytłumaczyć dlaczego tak się stało sugestie miał trzy pierwsza wada fabryczna druga duże napięcie a trzecia to doszczętnie rozbity samochód i uszkodzenie mechaniczne ( z takim on się spotkał) , Samochód mam salon Polska od I właściciela z pełnym przeglądem przed sprzedażowym( stan techniczny ,lakier i komp) wiec to ostatnie odpada ( chyba : ) ) .Tak wiec taka dziwna sytuacja spędzała mi sen z powiek przez jakiś czas dobrze że już wszystko ok pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam podpinam się pod temat u mnie taksamo brak basów głośniki masakrycznie grają wszystkie cztery i to nagle.Czy ktoś to miał i jak sobie poradził?

Edytowane przez Bogdang71

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam byłem dzisiaj u magika od elektroniki samochodowej niestety umówił mnie dopiero za dwa tygodnie,gość stwierdził po przesuchaniu że musiał iść jakiś bezpiecznik od audio albo na głośnikach wszystko jest w orginale nikt nie grzebać koło radia ani głośnikach czy ktoś rozbierał tapicerke i widział takie zabezpieczenie na głośnikach? Albo wie o zabespieczenia chyba audio?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności