Skocz do zawartości
Kettenkrad

Tłumik końcowy do silnika 1.7 125km - czy będzie pasować od benzyny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy tłumik końcowy do Merivy 1.7 125 km pasuje od innych wersji silnikowych?

Mój jest już skorodowany i niedługo będę musiał kupić nowy. Podpowiedzcie proszę czy mogę kupić przeznaczony do wersji benzynowych - nie będzie różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pasuje.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez kruchy321
      Witam, mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość . 
      Posiadam wyżej wymienioną Corse C 1.2 twimport, interesują mnie wasze doświadczenia i propozycje modyfikacji układu wydechowego. Mam przerdzewiałą i dziurawą totalnie środkową (dziura zaraz za złączem elastycznym) cześć wydechu, ryczy tak że nie da się wytrzymać. Wpadłem na pomysł że może zamiast naprawiać na oryginał można było by coś zmodyfikować. Interesują mnie raczej niewielkie LEGALNE modyfikacje, ale jestem otwarty na propozycje.
    • Przez 522
      Cześć, od 5 lat bujam się Omegą B 2.0 16v. W piątek wymieniłem cały układ wydechowy. Nie chciałem żadnej polskiej padaki, więc kupiłem zestaw od Walkera. Przyznam, że bardzo ciężko to dostać. Wcześniej, bardziej nastawiałem się na Bosala, ale zestaw tej firmy był wręcz nieosiągalny. W jednej hurtowni powiedzieli mi, że czas oczekiwania to ok. 5 tygodni, bo trzeba sprowadzić z Holandii. Tego Walkera i tak musiałem się naszukać, jakbym jeździł jakimś Ssangyongiem Chairmanem

Wrażenia? Prawdę mówiąc, myślałem, że lepiej to będzie brzmieć. W sensie, na ssaniu, albo już potem, po nagrzaniu - na postoju - tłumik końcowy wydaje odgłos niewiele lepszy niż ten stary, ale przy większych obrotach jest dobrze. Nie wiem, jak to opisać, ale po prostu myślałem, że efekt będzie lepszy.

Zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy:

1) Dlaczego końcówka tłumika końcowego (jakby to inaczej sformułować ^^) była maźnięta czarną farbą? Zależy mi na tym, aby rura była dyskretna i nie rzucała się w oczy, daleki jestem od zakładania jakichś wieśniackich nakładek, tylko po co ten czarny? Nie mogła być srebrna jak pozostałe części wydechu?

2) Śmierdzi to. Wczoraj nie miałem zbytnio czasu na jeżdżenie, więc zrobiłem tylko z 20 km i za każdym razem jak wysiadałem z samochodu czułem nieprzyjemny zapach rozgrzanego tworzywa. Mam nadzieję, że to minie. Tak?

Pozdrawiam!
    • Przez MARCEL!
      U mnie plecionka tzn "łącznik elastyczny rury wydechowej z przodu" już się sypie . Teraz pytanie, czy kupić dobrą plecionkę (ok 100 zł) i wspawać, czy wymienić całą rurę z tym złączem i wejściem na sondę lambda?
      Tylko czy zamiennik będzie lepszy niż ta co jest oryginalnie?
      Dobry zamiennik "Rura wydechowa przód z elementem elastycznym" to koszt ok 370 zł, plus pewnie wymiana z 50 zł. Czyli ok 420 zł.

Czy lepiej wspawać dobrą plecionkę (złącze elastyczne) ? Koszt plecionki 100 zł, wycięcie starej i wspawanie nowej 50 zł?
      Chodzi o to, że plecionka jak plecionka, ale jak zmienię rurę wydechową na zamiennik to już nie będzie trzymać tyle lat co ta fabryczna GM (sama rura jest niepordzewiała tylko plecionka się sypie)
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.