Skocz do zawartości

Oprogramownie


Gość Arkoarek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jakiego kabelka i programu używacie do swoich Vivaro?

od niedawna mam vivaro i mój ELM z PCSCANem tu nie współgra

ściągnąłem wersje demo Maxiecu i na ELM się połączyłem i wyświetlił mijakieś błędy ale dopiero w płatnej wersji były by do odczytania

zastanawiam się nad zakupem tego programu ale

sam program do Opla 199 zł w wersji do wielu marek 499 na ELM sprawdzę silnik do reszty albo trzeba dokupić multiplexer za 140 albo ich dedykowany fejs za 299

w sumie jeszcze znośnie bo po polsku coś tam się rozwija ten program ale w większości wykrywa błedy trochę testuje podzespoły bez programowania jak dla amatora ok ale...

może lepiej kupić CLIPa na Alliexpresie czy Allegro myślę że za niecałe 500 dało by się wychaczyć

niby clip do renówek i nie wiem jak on się ma z vivaro

do opla to w sumie nie kumam co kupic kiedyś miałem opla astrę ale ją to młotkiem naprawiałem

z tym vivaro to w sunie niewiem czy traktować to jako opla czy renówkę

Napewno na sam początek przydało by mi się coś do czytania błędów głównie silnika i w miarę coś taniego ale wezmę pod uwagę coś bardziej zaawansowanego do tego modelu

Możecie pochwalić sie czym skanujecie swoje vivaro?

mam jeszcze citroena a to inna bajka i go tak pobieżnie elm czytam ale kupowanie tu za 500 lexie i za drugie 500 clipa to może lepiej coś uniwersalnego polecacie?

muszę rozgryść standardowy problem braku mocy i kontrolki swiec a egr chodzi bez zacięc elektrozawór nowy map sensor wyczyszczony przepływka simensa używana ale sprawna turbo nowe a on łapie muła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opecom nie lyka takich vivaro?? stowe kosztuje klon. Generalnei nawet oti tech 2 stosowany w aso tez mial lekkie problemy z vivaro itd. vivaro to w zasadzie renault w 90 % To francuska konstrukcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Większość pewnie opcomem skanuje swoje viavro, ale słyszałem, że clip daje sobie lepiej radę z vivaro.

Mechanik u którego zdarza mi się robić auto przerzucił się właśnie na Clip.

Z opinii wiem że opcom średnio radzi sobie z vivaro, tylko jakoś pobieżnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni podpinalem jeszcze vivaro aczkoleik sasiad ma takie autko ale mu sie o dziwo nic nie psuje. W opku widac ze jest opcja diagnostyczna dla vivaro. Jelsi widac parametry z listy danych to co tu jeszcze wiecej chcieć. W zupelnosci taki sprzecik wystarczy. fejs za ciebie auta nie naprawi. Fejst to nawet nie 20% sukcesu.kabel z ciebie diagnisty nie uczyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fejs za ciebie auta nie naprawi. Fejst to nawet nie 20% sukcesu.kabel z ciebie diagnisty nie uczyni.

może i masz racje

ale nie chwaląc się kilka lat już już użytkuje auta z CR i tylko raz na początku pojechałem do mechaniora na diagnostykę i mi zaczął cuda tworzyć więc zerknąłem na błędy i sobie sam naprawiłem, od tej pory więcej już nie byłem u żadnego mechanika, sam sobie naprawiam, czy naprawiałem tez auta w drodze choć raz nawet asistance zaholował mnie pod sklep z częściami na południu polski więc z naprawą to sobie dam radę z interpretacja nawet dziwnych błędów tez

fejs potrzebny mi jest do wskazania czy potwierdzenia moich domysłów bo zwykle jest tak, ze popsuło się to albo to, jedno np 300 drugie 500 zł jak nie ma na podmiankę na podwórku drugiego takiego auta to albo się uda trafić i kupić część popsutą albo nie i kilka stówek zamrożone

dlatego szukam fejsa nawet prostego który akurat dla mnie dużo mi pomoże w moim dłubaniu przy moich autach

 

a nie chwaląc się uporałem się z muleniem w moim vivaro i to bez fejsa

Edytowane przez Arkoarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Do silnika powinien Ci wystarczyć op com, sprawdzisz błędy, skasujesz je, bo poza tym za dużo nie zrobisz przy vivaro.

Pozostałe funkcje masz opisane w

http://forum.opel24.com/topic/43404-op-com-funkcje-mozliwosci-obsluga-porady/

Jeśli chcesz się pobawić już w jakieś programowanie to raczej by Ci się zdał clip (ponoć więcej może z vivaro).

Dla przykładu op com nie łączy się z "automatem" a clip ponoć to ogarnia, ale to tylko opinie zasłyszane od użytkowników.

Natomiast clip pewnie pozostałych opli nie ruszy.

Decyzja należy do Ciebie.

Może pomoże Ci temat z linku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie trochę zamieszania z tym vivaro

na razie nie planuje zakupu opla więc chyba pójdę w strone renówki i kupię klipa tak naprawdę to cała renówka tylko zastanawiam cię czy program w kompie nie jest pisany przez opla

i dlatego tyle mieszania no i renówka ma akurat mało przyjazdny program dla amatorów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 lat później...

Witam mam pytanie czy do diagnostyki movano 2.2 dci mogę użyć op-com czy potrzebny jest program diagnostyczny do renault jeśli od renault czy można by poprosić o link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności