Skocz do zawartości
djmathew

Problem z rozruchem na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód ma problemy przy rozruchu na zimnym silniku. Gdy jest ciepły już mu lepiej idzie.
OP-COM wywala błąd P0340-28 Obieg prądowy czujnika położenia wału krzywkowego - wartość poza wymaganym zakresem, po wymianie czujnika na nowy błąd pojawił się ponownie.

Co może być przyczyną tego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy masz prawidłowo ustawiony rozrząd, mógł przeskoczyć pasek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozrząd był dziś sprawdzony na blokadach i jest wszystko w porządku .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam czujnik sprawny?

Sprawdź kable i wtyczkę od czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czujnik jest sprawny został wymieniony na nowy 2 raz, kable i wtyczki zostały sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam nie został rozwiązany problem.

Natomiast problem mój już został rozwiązany, drogą eliminacji eliminowałem wszystko co mogło być przyczyną wymienione czujniki położenia wału, sprawdzenie całego układu paliwowego, wymienienie nowego akumulatora, sprawdzenie rozrządu na blokadach, sprawdzenie zawór EGR(gdy został zatkany to palił dobrze "od kopa") zawór został wyczyszczony a razem z nim został rozebrany na części pierwsze cały kolektor dolotowy, który był zabrudzony. Po wyczyszczeniu kolektora i zaworu EGR samochód pali jak powinien wszystkie błędy na komputerze zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usterka EGR nie ma nic wspolnego z bledem czujnika polozenia walka. Temat raczej powroci jesli ktos przypadkiem czegos nie poprawil.

Nie miales przypadkiem przed tym zdarzeniem robionego rozrzadu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Corsaislife
      Witam, w mojej astrze ciężko wchodzą biegi, trzeba użyć sporej siły żeby je zmienić, gałka odbija wszystkie biegi wejdą, ale przy użyciu dużej siły, domniemam ze tak nie powinno być, mógłby ktoś poradzić co w tej sytuacji mam zrobić? Astra H 1.9 cdti 120km

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    • Przez Reyopel
      Witam jestem posiadaczem astry h3 cdi 150 km r 2004 , ok 3 tygodnie temu zaswiecila mi się kontrolka samochodu z kluczykiem po jakimś czasie uaktywnila się kontrolka silnika ,dojechalem do domu lecz po powtornym zapaleniu samochodu i ujechaniu kilkunastu metrów zaswiecily się wszystkie kontrolki i auto "padło" tj.nie mogło odpalić ...na holu dociaglismy astre do serwisu bosha ,tam stwierdzono uszkodzenie świec zarowych które zostały później wymienione więc wszystko wróciło do normy ...aż do wczorajszego dnia ponieważ znów mi się zapaliła kontrolka samochodu z kluczykiem Która raz zgasila się po ujechaniu kilkunastu kilometrów,za drugim razem już nie zgasla-świeciła się cały czas podczas jazdy a dzisiaj już się święci kontrolka silnika więc znów trzeba na serwis podjechać i będzie ten sam problem ze swiecami mam nadzieję że autko nie padnie wcześniej...Proszę o jakieś sugestie co mogłoby być tego przyczyną ,może ktoś miał takie sytuacje wcześniej .Zaznaczam że kontrolka od świec zarowych zapalala się na chwilę w ostatnim okresie gdy była minusowa temp...
    • Przez hubert1809
      Witam, mam problem z wyciekiem oleju. ( widoczne na zdjęciach)
      Chciałbym się dowiedzieć od czego są te przewody i ewentualnie jakie mogą być przyczyny tego wycieku.

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.