Skocz do zawartości

czujniki ciśnienia w kołach


Gość rangerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

czy ktoś się orientuje czy jeśli będę miał 2 komplet kół (na zimę stalówki 15 zamiast alu 16) to czy muszę mieć drugi komplet czujników czy jakoś mogę "olać" czujniki tak, żeby nie komp mi nie marudził

ew. czy przekładać i robić kalibrację?

żeby była jasnosc strone 210 z instrukcji przeczytałem :):)

Edytowane przez rangerek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam fabryczne alu letnie 18 i na zimę blaszaki 16 bez czujników. Po prostu komp walnie napis "Układ monitorowania ciśnienia w kołach nieaktywny".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację - to tylko jeszcze uściślę :)

komp walnie tym tekstem za każdym razem jak włączę auto? i czy komunikat znika i nie świeci kontrolką cały czas w czasie jazdy? (pytam bo to denerwująca przypadłość by była) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy sprawdzeniu po przekręceniu zapłonu nie stwierdzi ich obecności i da spokój. Ciśnienie w oponach dostępne jest w jednym z podmenu, i przecież nie wali cały czas info o ciśnieniu. No chyba, że zostawisz to menu na wierzchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - pytam bo jestem na etapie podejmowania decyzji czy przekładać czujniki do stalówek (właśnie czy ktoś wie ile więcej to kosztuje i jak wygląda dostępność tej usługi - nie u pana ziutka tylko w "lepszych" wulkanizatorach) czy nie bawić się w to

ale nie chciałbym sytuacji ze mi przez całą zimę mruga kontrolka - stąd pytanie - jesli ktos zapyta "i co z tego" to odpowiem bo nie po to człowiek wydaje kase na drugi komplet kół, żeby jeszcze Unii dopłacać za drugi komplet czujnikow tyle co za felge :D a taka kontrolka będzie mi po prostu przeszkadzać - a jak to nieoplacalne bedzie to po prostu oleje sprawe i założę zimówki na alu i za pare lat wymienie całe alu na nowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie usrales z tymi czujnikami. Ale dobra. To ci powiem jedna rzecz przelozenie jak przelozenie ale czujniki sa raczje do wetli przykrecane. Czyli specjalne sa wentle potrzebne. A teraz najlepsze wentle nie sa osobno dostepne w aso. Chyba ze sie cos zmienilo od paru lat albo te wentle nieszczesne dostaniesz gdzies indziej. Nic nie stoi na przeszkodzie by uzywac alu w zime. Nic im nie bedzie Nie wierz w glupkowate mity. Powiem ci tylko ze sciaganie opon z czujnikami na feldze to tez jest pewne ryzyko ze oberwie sie wentyl lub uszkodzi czujnik. Wiem bo to robilem tez wiele razy i w aso i poza aso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wesol - to co piszesz wiem ( http://www.oponeo.pl/artykul/obowiazkowe-czujniki-cisnienia-tpms-wiekszy-wydatek-dla-wlascicieli-nowych-aut )

co do ALU to może po prostu przemyślę tą opcję i kupię Uniroyale o rozmiar większe i założę na te co mam

a co do wymiany opon w ASO - nie wiem czy byłbym skłonny płacić za coś więcej tylko dlatego że ASO (do tej pory w Peugeocie wymieniałem w warsztatach średniej półki omijając panów ZIutków za 40zl za komplet :-) ) - wiem, że są firmy specjalizujące się w tym (w Katowicach mi tylko do głowy Boma przychodzi)

moja ciekawość była co do czujników bo przekładka to ryzyko a nie chcę jeździć z migającą cały czas kontrolką :-) - jak sobie zapika i odpuści to ok (w Peugocie marudzilo o przepalonej zarowce tablicy rej czy slabej baterii w kluczyku :-) ale po 30s znikalo)

Edytowane przez rangerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności