Skocz do zawartości

czujniki ciśnienia w kołach


Gość rangerek

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginały za 600> może i nie trzeba ale zamienniki już od wielu osób słyszałem że musieli programować.To ma być nowa technologia!Jeden wielki szajs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zrobiłem mały test: założyłem koło dojazdowe, które jak wiadomo nie posiada czujników i przejechałem się parę km.

Dopiero po ok 10km zaczęła migać lampka, po 1,5min zaczęła świecić ciągle i nic nie piszczało, nawet żaden kod błędu się nie wyświetlił, który by trzeba było potwierdzać. Przy kolejnym odpaleniu od razu kontrolka migała ale już tylko 30s, a później ciągle.

A po ponownym założeniu koła z czujnikiem, od razu po odpaleniu zgasła kontrolka. Mam nadzieję, że podobnie będzie jak założę wszystkie 4 koła bez czujników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test: założyłem koło dojazdowe, które jak wiadomo nie posiada czujników i przejechałem się parę km.

Dopiero po ok 10km zaczęła migać lampka, po 1,5min zaczęła świecić ciągle i nic nie piszczało, nawet żaden kod błędu się nie wyświetlił, który by trzeba było potwierdzać. Przy kolejnym odpaleniu od razu kontrolka migała ale już tylko 30s, a później ciągle.

A po ponownym założeniu koła z czujnikiem, od razu po odpaleniu zgasła kontrolka. Mam nadzieję, że podobnie będzie jak założę wszystkie 4 koła bez czujników.

Ja jeżdżę bez czujników i jest tak samo. U mnie było podobnie z zapalaniem lampki - dopiero po ok 8 km zaczęła migać. Jeżeli tak UE dba o tą ekologie i prawidłowe ciśnienie w kołach to producent także obowiązkowo powinien montować kompresor abym przez następne 10km dojazdu do stacji nie niszczył środowiska...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, zamiast programować co zmianę kół lepiej jest na etapie kupowania kół wyposażyć je w czujniki uniwersalne (programowalne). Co to daje? Czujniki są klonowane z kół letnich (lub zimowych, w każdym razie tych z oryginalnymi czujnikami). Każdy zestaw kół przedstawia się tymi samymi kodami czujników wiec nie ma potrzeby każdorazowego programowania co sezon.

 

Koła się wymienia 2x w roku, najniższą cenę w aso znalazłem 50 zł za programowanie. Wiec co roku zostaje 100 zł w kieszeni nie wspominając o upierdliwości konieczności wycieczki do aso jak ktoś sam sobie koła zmienia. Uniwersalne czujniki są w cenie oryginalnych lub tansze (ok 170-200 pln)

 

Jak ktoś już ma drugi komplet oryginalnych to nic się nie poradzi ale może to komuś pomoże przy kupowaniu nowych.

 

BTW maszynkę do programowania praktycznie każdych czujjników na rynku ma każdy lepszy serwis oponiarski wiec można jechać gdzieś indziej niz ASO. Może będzie wygodniej / taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybrałem zakup programatora EL-50448 za 180,-zł i dwa komplety opon z felgami. Będę zmieniał sam koła i programował czujniki. Po 3-4 wymianach zakup się zwróci, a jak będą chętni do zaprogramowania za małą opłatą, to nawet szybciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Tomeriva

Tak przy okazji dodam, pewnie wszyscy wiedzą, po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu trzeba ponownie przyuczyć czujniki ciśnienia w kołach.

Tak przynajmniej było w przypadku mojej Mery B.(w serwisie przy okazji wymiany zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego - rozszczelnił się - na gwarancji :tak: uff.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te przemyślenia przerabiałem w mojej Meri B i co zrobiłem ,kupiłem opony wielosezonowe z górnej półki założyli we Vue vert,zimę przejeżdziłem i powiem rewelacja żadnej róznicy w zimie .Spytacie a czujniki ? działają jak trzeba bez przekładek straty czasu na robote ,programowania srania i inne sprawy.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A powiedzcie mi czy Meriva B >2014rok   po włożeniu nowych kół z czujnikami ciśnienia ma opcję automatycznego wykrywania nowych czujnników?

 

https://intercars.com.pl/pl/Czujniki-TPMS/  z tego wynika że część opli ma automatyczne wykrywanie a część nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności