Skocz do zawartości

Ogrzewanie 2.0 16v c20xe


Rekomendowane odpowiedzi

 

Dodam że jak mam włączony na max ciepłe i dmuchawa na max to da się wyczuć niewielki spadek temperatury na przewodach od nagrzewnicy

 

 

Można by się jeszcze uczepić zaworu trójdrożnego , ale używka też koło 6 dyszek i nie wiedomo czy pomoże.

Nie chwaląc się , wróciłem właśnie ze szrotu z "nową" dmuchawą , ale u mnie od 2 tygodni rzęcholiła jak głupia i rozładowywała akumulator ( moc 200 W + opór wiatraka )

 

Z zaworem też walczyłem długo i drogo , bo grzał i przełączał , ale powyżej 3 k obrotów przeciekał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

A , czyli stały nawiew ciepłego

Nie, stały przepływ płynu przez nagrzewnice.

To by się trzeba było przyjrzeć klapom sterującym przepływu powietrza przez nagrzewnicę i czy zamyka się świeżego powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozebrałem cały kokpit, wszystkie klapki sterujące otwierają i zamykają się prawidłowo żadna nie jest ukruszona ani ułamana, gumy nie są wygniecione. Gdzie szukać dalej ?

 

 

p.s

Przy wysokich obrotach silnika temperatura z nadmuchu nieznacznie wzrasta.

Edytowane przez konrad_112

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że termostat wymieniony - ale z doświadczenia wiem że nie zawsze to pomaga, trzeba sprawdzić czy:

1 posprawdzaj czy podpięcie gorące jest od dołu (do nagrzewnicy - góra powrót),

2 termostat dobrze trzyma temperaturę (prawidłowo),

3 przewody płynu są drożne do nagrzewnicy,

4 wlot powietrza nie jest zatkany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody sprawdzę jutro

Termostat Idealnie trzyma temperaturę (Nowy)

Układ był czyszczony i węże potem były przedmuchane

Wlot powietrza to z góry maskownica i kabinowy (nowy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody sprawdzę jutro

Termostat Idealnie trzyma temperaturę (Nowy)

Układ był czyszczony i węże potem były przedmuchane

Wlot powietrza to z góry maskownica i kabinowy (nowy)

Ok. Nowy termostat nie znaczy że dobry ( ja z 4 wybrałem 1 - reszta źle działała a jeden był całkiem nieszczelny - przepuszczał)

Dmuchanie - lepiej przepłukać jak coś jest w wężach to nową nagrzewnice zapchasz powietrzem.

Wlot - wlotem ale czy jest drożne?? - sprawdź, może tam coś siedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termostatu to nie mam większego problemu z dogrzaniem auta. Wąż tuż poza termostatem robi cię ciepły dopiero po tym jak osiągnie 90, na małym obiegu, i miałem kilka innych na każdym podobnie było.

Płukane było na starej nagrzewnicy, jak i starej chłodnicy. Po przepłukaniu nic nie pomogło to wymieniałem po kolei. Miałem nówkę chłodnice to założyłem,potem kupiłem nagrzewnice.

Auto kupiłem jakiś czas temu to robiłem cały rozrząd to jest nowa pompa wody.

Wyciągałem deskę rozdzielczą, aby dostać się do klapek i tam wszystko jest dobrze klapki wizualnie ładnie wyglądają, otwierają się i zamykają bez problemu, bez żadnych uszkodzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności