Skocz do zawartości

Ogrzewanie 2.0 16v c20xe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do węży zasilanie jest u góry powrót na dole. A gumowe węże też są gorące

 

A co do układu nie jest zamulony ponieważ był czyszczony. po czym chłodnica i nagrzewnica była wymieniona i zastał zalany nowym płynem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełóż przewody - dolny zasilanie, górny - powrót. Chyba się nie chce odpowietrzyć sama nagrzewnica.

Ja bym jeszcze dla pewności lekko przedmuchał - w dolny powietrze górny do wiadra. Myślę że to powinno pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałeś przełożyłem węże jest niewielka różnica, trochę lepiej mi się wydaje ale też dzisiaj ogólnie było ciepło.

 

Już mam dość problemów z ogrzewaniem, pomysły się skończyły,

 

 

 

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego samo przełożenie to nic, trzeba normalnie odpowietrzyć układ i jeszcze jedno - była zapchana? - sprawdziłeś?


Nieważne że nowa, mogła się zapchać.


No to chyba coś blokuje pełny przepływ płynu, lub powietrza przez nagrzewnicę, jeżeli przewody - zasilanie jest gorące, a powrót wyraźnie chłodniejsze - to powinno być dobrze. Nie piszesz co robiłeś.

Oczywiście układ musi być odpowietrzony i sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To tak ściągnąłem węże gumowe w miejscu w którym łączą się z aluminiowymi i przedmuchałem powietrzem leciał czysty płyn bez żadnego problemu po czym założyłem odwrotnie jak mi radziłeś.

Potem po prostu wlałem płyn, odpaliłem auto zagrzało się do 90* żeby termostat puścił na chłodnice i złapało pełny obieg, po czym dolałem płynu i tak jeździłem. Odrobinę lepiej grzeje ale też bez rewelacji.

No to tak po przewodach nie czuć bardzo spadku temp przy włączonym na max nadmuchu.

Jeśli przykładowo wyłączę nadmuch ,oczywiście przy uruchomionym nagrzanym silniku, po czym włączę z powrotem nadmuch to przez krótką chwile leci gorące powietrze, po czym dalej robi się takie tylko przełamane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co ci doradzić wychodzi na to że wszystko jest ok, a autko nie chce grzać. Do głowy przychodzi mi tylko albo słaba pompa, albo coś blokuje pełny przepływ i na nagrzewnicę nie starcza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam powinie po długim czasie, wykonałem kilka zabiegów na mojej cali żeby lepiej grzała a mianowicie.

Wymieniłem nagrzewnice na nową. A także założyłem dodatkową pompę wody elektryczną na małym obieg pomiędzy blokiem a nagrzewnicą.

Niewielka różnica była lecz nie zagrzeje auta.

Co zauważyłem to jadąc po dziurach i jak autem tłukło to zaczęła naprawdę nieźle grzać.

 

Podejrzewam klapki nawiewu lecz nie jestem pewnie.

Macie jakieś pomysły żeby to sprawdzić ?

Co mogło się zepsuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności