Skocz do zawartości

stuki 1.7 di


Gość darek131994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam problem kupiłem corse 1.7 di auto chodziło normalnie aż zerwalo zeby na rozrządzie . Skrzywilo 4 zawory . Głowica została zregenerowana założony nowy rozrząd z pompa wszystko w porządku luzy ustawione na 0.40 silnik chodzi równo . Problem polega na tym ze coś stuka po odpaleniu strasznie głośno po paru sekundach wmiare uciecha ale nadal stuka . Im wyższe obroty tym bardziej stuka . Jest to metaliczny odgłos co to może być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co masz przez to namysli ??
Jeżeli chodzi o to czy zawory się z tokiem spotykają to nie ma takiej opcji kręcił em na sucho i nic . Zachodzie w myśli czemu po paru sekundach od startu stukanie jest dużo bardziej ciche . Może olej zbyt gesty zalalem Castrola 10 w 40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starych złożone zostały zmienione 4 zawory w profesjonalnej firmie i dotarte 2 rozrząd złożony na 100% tak jak się nalezy

Czy może pompa oleju lub wtryskiwacze lub też pompa paliwa . Najdziwniejsze jest to ze po starcie parę sekund trochę cichnie tak jak by coś dostało olej czy coś w tym stylu

Jutro nagram i wrzucę filmik jak mi się uda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co masz przez to namysli ??

To, że dobiera się uszczelkę głowicy zależnie od wystawania tłoków.

Dopuszczalna wielkość wystawania tłoka: 0,65 - 0,95 mm.

Występ tłoków_________Oznaczenie uszczelki głowicy cylindrów_____Grubość uszczelki głowicy cylindrów

do 0,80 mm___________bez nacięcia__________________________1,3 mm
0,80 - 0,90 mm________1 nacięcie____________________________1,4 mm

powyżej 0,90 mm______2 nacięcia____________________________1,5 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym musiał ściągać głowice od nowa ??? Ale kolego czemu tak jak mówię po odpaleniu bardzo słychać a po chwili cichnie

Kolego i jeszcze jedno jak się do tego ma uszczelka skoro tłoki się nie spotykają z niczym po drodze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tak jak mówię po odpaleniu bardzo słychać a po chwili cichnie

Niestety nie wiem, nie robiłem tego silnika.

Pytałeś, dlaczego wali, to odpowiedziałem - jest to jedna z możliwych przyczyn, czyli tłok/tłoki dotyka/dotykają głowicy. Wielu mechaników nie wie o konieczności pomiaru wystawania tłoków i doboru uszczelki, tylko kupuje na pałę.

To, że cichnie, to marne pocieszenie. Istotą sprawy jest ciągły stukot, którego niewątpliwie nie ma prawa być.

Coś na którymś etapie zostało spierniczone i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uszczelkę raczej wykluczam bo jeżeli był by to tłok to ciągle jednakowo by stukal a tu tak jak mówię po chwili trochę cichnie bo dostaje smarowanie tak jak by . Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ??

Dzięki kolego za pomoc może jeszcze coś przyjdzie do głowy to daj znać pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności