Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj jesteśmy posiadaczami sintry. Mamy problem z klaksonem. Odzywa się gdy zamyka się drzwi i sam trąbi jak się jedzie. W dodatku nie dochodzi prąd do tylej lewej lampy. Mąż zrobił lampę podłączając ją do prawej ale mamy problem ze znalezieniem kabla. Zatem uprzejmie proszę o schemat doti@fornet.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Od wczoraj jesteśmy posiadaczami sintry. Mamy problem z klaksonem. Odzywa się gdy zamyka się drzwi i sam trąbi jak się jedzie. W dodatku nie dochodzi prąd do tylej lewej lampy. Mąż zrobił lampę podłączając ją do prawej ale mamy problem ze znalezieniem kabla. Zatem uprzejmie proszę o schemat doti@fornet.com.pl

Witam.

Sprawdź maila.

Na ważne i nieważne tematy oraz na inne zapraszamy tu :http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/

Pozdrawiam Rafał.

Ps: mamy tylko po niemiecku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Wydzieliłem do osobnego tematu bo pewnie same schematy bez pomocy forumowiczów nie pomogą rozwiązać problemu.

Więc w razie czego piszcie.

Na początek proponuje wymontować przekaźnik K63 i zobaczyć czy bez niego też będzie włączać się klakson http://forum.opel24.com/topic/8127-bezpieczniki-i-przekazniki/?p=451868

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorka&Robert - tak się trochę zastanawiałem nad tym waszym klaksonem i obejrzał bym wiązkę z taśmy pod kierownicą lub samą taśmę. Tylko trzeba uważać na poduszkę w kierownicy (wypinając wiązkę wyjąć kluczyk ze stacyjki), w samej kierownicy są też włączniki klaksonu i może tam coś zwierać - klakson sterowany jest masą ( żółty przewód - poduszka, czarny klakson) : post-22355-0-26400400-1415529322_thumb.jpg

Trochę trudniejsze będzie szukanie zwarcia do masy od kostki pod kierownicą do przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za schematy na pewno się przydadzą, co do klaksona znalazłem zwarcie na kablu i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słuchajcie:)

przestał mi działać klakson, w sumie nic nowego w Sintrze.

na krótko działa, jak nacisnę w kierownicy przekaźnik działa, bezpiecznik tez jest ok. Tematy czytałem, skoro z kierownicy sygnał idzie to podejrzewam ze taśma jest git.

Macie jakies pomyły?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przekaźnik działa to szukaj między skrzynką w komorze silnika a sygnałami. sprawdź też bezpiecznik nr.29 w tej skrzynce.

A próbowałeś na krótko przewody pod kierownicą sprawdzić (ale piszesz że taśma sprawna).

Może przekaźnik szwankuje.

Masz schematy??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale oba sprawdzałeś na krótko czy jeden?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden tylko wlasnie sprawdziłem,schematu nie mam.

Edytowane przez MironRc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Sintrze masz dwa. Po dwóch stronach w tych samych miejscach. Jak jeden nie działa to drugi też.... o ile mnie pamięć nie myli :gwizd:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale właśnie mi tylko jeden działał ;)a teraz żaden;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hah czyli już oba zepsułeś :D

Psuja jeden :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie,tylko co dalej;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michał daj adres na maila dostaniesz schematy do sinterki.

Myślę że gdzieś może być problem w wiązkach od skrzynki i sprawdź najpierw bezpiecznik.

Przekaźnik może pykać ale nie podawać napięcia na sygnały. tu masz link do bezpieczników i przekaźników - http://forum.opel24.com/topic/8127-bezpieczniki-i-przekazniki/?p=451868

Możliwe że ten który wcześniej umarł teraz wybija bezpiecznik ( jak jest nie odpięty), u mnie tak było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mironczarnia malpa o2.pl, bezpiecznik właśnie się nie spalił,to jest dziwne;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mironczarnia malpa o2.pl, bezpiecznik właśnie się nie spalił,to jest dziwne;)

Sprawdź pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod temat, chociaż mój problem jest zupełnie inny.

Mianowicie u mnie pewnego dnia na parkingu pod Lidlem, po wyłączeniu auta, klaksony zaczęły same trąbić. Po wyjęciu bezpiecznika 29 w komorze silnika http://forum.opel24.com/topic/8127-bezpieczniki-i-przekazniki/?do=findComment&comment=266528 trąbienie ustało.

Zauważyłem jeszcze, że gdy bezpiecznik jest włożony to oprócz trąbienia, włączają się oba wentyletory.

Jeżdżę bez klaksonu więc proszę o jakieś podpowiedzi w celu rozwiązania tego problemu.

Edytowane przez FatherTom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ps. dzisiaj zauważułem, że dodatkowo cały czas gdy jest włączony silnik to palą się światła cofania ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dzisiejszym deszczu wszystko wariuje. Sam włącza się wentylator i światła postojowe i auto nie gaśnie gdy włączony jest wsteczny, pomimo wyjętych kluczyków.

Ogólnie to coś złego dzieje się z elektryką, nie wiem może ta skrzynka od bezpieczników poleciała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi