Skocz do zawartości

Opony do Sintry


Gość Dorka&Robert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za odpowiedzi.

Przed chwilą dzwonił znajomy wulkanizator. Miałby dla Sintry nowe kumho za 320szt.

No więc jak piszesz trzeba brać - w budżecie się mieszczą i chociaż koreańskie to dobry producent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorka&Robert

Krzysiek no cena naprawde atrakcyjna jak na zakład. Mąż twierdził że cena bedzie z kosmosu a tu niespodzianka. Tylko ta firma. Nie znam jej.

Rafał - no właśnie koreańskie. .. warto? Czy skusić sie na też koreańskie ale hankook?

 

Mąż jeszcze czeka na oferte innego zakladu w mieście. Na razie sie nie spieszymy. Choć dzis wysiadla mi astra i właśnie stoi u mechanika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie koreańskie firmy są dość znane i uznane na rynku. To nie jakieś wynalazki tylko sprawdzone firmy, nawet niemieckie auta mają je na pierwszym montażu (w ofercie), w naszym kraju jakoś nie mają uznania ( Polacy kochają włoskie, francuskie i niemieckie - czasem barachło). Hankook jak i Kumho produkują na cały świat nie tylko dla siebie, Amerykanie, Anglicy, Niemcy chętnie na nich jeżdżą dobre i tanie.


A dawno temu kupiłem felgi i dostałem z oponami właśnie kumho - jakie było moje zdziwienie gdy w przymusie - dwa defekty na raz - założyłem do auta i oponki ciche przyczepne nie te co miałem pirelki - dojeździłem kumho a zamiast pirelek założyłem zimówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Patrząc na etykiety, to kumho solus vier kh21 205 65 r15 94 v słabo się zachowuje na mokrym, więc może warto dopłacić więcej do Hankooka

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/kumho-solus-vier-kh21-205-65-r15-94-v#75634379

http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-h730-205-65-r15-94-h#75517891

 

Ceny troszkę będą odbiegały pewnie u gumiarzy, pewnie o 5/10 zł, ale za to montaż powinien być w cenie, bo jak trzeba dopłacać to niech sie ....

 

Odnośnie Hankook to mam w busie i jest ok (letnie)

Continental wyzionął ducha na boku opony od środka, tydzień temu więc ...

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorka&Robert

Cóż, dziś mężo dał zaliczkę na kumho. Tak wyszło, że indeks 94V, ale to w sumie mało istotne (teraz to wiem), bo znacie temat co do mojego -naszego stylu jazdy. Cena bez zmian ale założenie opon gratis :-D W poniedziałek Sintra będzie miała nowe buty. Dziękuję za pomoc, bez Was ciężko by było :-)

 

Można by jeszcze podyskutować na tym wątku o firmach godnych uwagi, polecanych przez Sintrowców.

W mniejszych autach jeździłam na używkach, w tym bałam się i wolałam nowe. Mąż to samo. Pośród wszystkich opon jest tyle możliwości wyboru, że ciężko o trafny. Może podzielicie się info, na jakich oponach pomykacie i jak się sprawują u was?

Odnośnie całorocznych, często słyszę negatywy, że jak tak można, że to niebezpieczne i w ogóle do kitu, że nie chodzi się w tych samych butach przez cały rok. A jednak przy tym ostatnim, muszę przyznać, że można, bo mam ortopedyczne całoroczne i jakoś żyję. Nie parzę się latem, nie marznę zimą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dora oczywiście zapraszamy na pogaduchy, czasem i tam są różne dyskusje i nie tylko odnośnie sintry ale takie różne.

 

Obecnie pomykam na zimówkach i są to 195/65/15 92 T- i wiem że to ich ostatni sezon (nikną w oczach), próby były na bieżnikowanych też w tym rozmiarze ale ciężko je było wyważyć i wytrzymały tylko 2 sezony. Kupiłem autko na continentalach, te były dobre tylko sezon, po czym wymieniałem na początku po sztuce zaczęły padać (choć wtedy nie były stare - chyba złe przechowywanie poprzednich właścicieli - zaczęły się rozwarstwiać).

Letnie miałem kupione z alusami i wytrzymały prawie trzy sezony - Barum na przodzie i Firestone na tyle - wymienione z powodu zużycia, Barum Bravuris - bieżnik a drugie zaczeła pękać guma na kordzie i też poszły do śmieci 205/65/15 94 H, teraz na lato mam na przodzie Fulda Carat Progresso - trochę głośne, dobrze trzymają na suchym i mokrym w łukach też 205/65/15 99 H z tyłu ten sam rozmiar, indeks prędkości i wagi Toyo Proxes CF1- ciche, dobrze współpracują z z przodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Cieszymy się że nasza podpowiedź (bo pomoc to chyba trochę za mocno powiedziane ;)) była pomocna.

Z własnego doświadczenia chociaż nie wiem kto dal dup... (czy producent, czy "gumiarze" ale nie dam za wygraną) raczej bym się powstrzymał od zakupu Nokian.

Kupiłem model WR A3 do osobowego no i niby ok, ale jeszcze nie miałem okazji ich dokładnie przetestować na ulicy, bo mało jeżdżę :P

Do busa dałem Nokian WRC Van i się przejechałem ... i tu właśnie nie wiem kto dał d...

W tamtym roku kupiłem 2 szt i było super, więc idąc tym tropem w tym postanowiłem dokupić następne 2 szt. Wylądowały na przodzie i się okazało że w zakresie 65/80 najwięcej przy 70 trzęsie całą budą, nie kierownicą. Rozgryzę to czy to opony czy wina zakładających coś innego, bo zagotowało mnie jak powiedzieli że się opona musi ułożyć, na to ja zapytałem ile km to będzie trwało, to odpowiedzią było wzruszenie ramionami. Nie dałem tego po sobie poznać, ale mi para poszła.

Jak już będę wiedział więcej czy omijać Nokian czy nie to napiszę.

 

Sorki za poemat.

Edytowane przez Krzysiek325e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorka&Robert

Rafał- chętnie wpadnę na pogaduchy o ile czas i dzieciaki pozwolą. Z tego co piszesz ostatnie najlepsze. Fulda i Toyo.

Krzysiek - poemat ? Ale za to z sensem :) A odnośnie trzęsienia, mam to w astrze na letnich. Musze sprawdzić jakie tam mam koła bo nie pamietam. Ja w ogóle malo sie znam. Ale człek sie uczy całe życie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu może być i to i to, ja tak continentale wyrzucałem po jednej - robi się coś w rodzaju kiełbasy z opony i dlatego bije - niby na wyważarce jest ok. ale trzeba patrzeć na bieżnik opony w trakcie wyważania. Od tej mojej nauczki (kupowałem opony najpierw 3 - wtedy 2 letnie lekko używane jeszcze włoski na nich były, oraz dobra cena - a za dosłownie miesiąc szukałem czwartej do pary na drugą oś. I nie było to łatwe coś do niej dobrać.


A Michelin Alpin A3 zapomniałem dodać.

Dora tu nas najczęściej można znaleźć: http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-1760?do=findComment&comment=560071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności