Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od jakiegos czasu pojawia mi się przy manewrowaniu na parkingu ( maksymalne skręty kierownicy w prawo i w lewo) lampki jak na dołączonym zdjęciu. Zauważyłem że częściej przy cofaniu ,ale chyba ostatnio bez różnicy. Dzwoniłem do ASO i dowiedziałem się że u mnei ten czujnik ( podejrzewam o to czujnik kąta skrętu kierownicy) jest w CIM ( to chyba znaczy że w kolunie kierownicy) powidzieli mi że koszt nowego elementu to 800zł. Czy ktoś z Was zna kogoś w kuj-pom kto naprawia tego typu sprawy??

post-45040-0-03623900-1416322906_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd jesteś to może ktoś pomoże? Ja sam naprawiłem u siebie z telefonem w ręku. W internecie są filmy jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam, podepnę się pod temat. Mam objawy uszkodzonego czujnika skrętu, podpiąłem sobie op-coma i pooglądałem jak to wygląda przy kręceniu kierownicą, jak kręce w prawo stopnie przeskakują płynnie i wszystko jest ok, podczas kręcenia w lewo stopnie dochodzą do ok 30 potem pomimo kręceia nic się nie zmienia, po czym nagle wskakuje na 250 stopni i wywala bła czyli żółtą kontrolkę trakcji. Poczytałem nieco i zamierzam się zabrać za samodzielną naprawę, tylko nigdzie nie mogę znaleźć nic na temat tych zimnych lutów, które ewentualnie poprawić...

może ktoś pomoże...

i jeszcze jedno zapytanie, na rynku dostępne są moduły cim, używki sprawne, czy jeśli taki moduł cim chciałbym przełożyć zmaiast swojego starego to czy trzeba go jakoś specjalnie logować? czy da się to zrobić OP-COMem?

Edytowane przez zbla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem Ci na pw co masz zrobić. Podczas szukania w internecie nie ograniczaj się do szukania tylko w signum. Astry i Zafira mają taki sam lub podobny cim. O ile pamiętam to trafiały się cimy z czujnikiem na zewnątrz poza cim. Ale nie napiszę które no sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj informacji na forum Vectry C, Signum ma dokładnie taki sam CIM. Akurat budowa CIM-a w AH I ZB jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Astry H i signum jest taka sama?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Astra i Zafira są podobne zewnętrznie,ale nr mają inną.Signum i VC to to samo,i nijak nie podejdzie pod podane na wstępie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale zapewne zasada działania czujnika skrętu jest taka sama. Mam na myśli działanie i lokalizację. A może jest inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Astry H i signum jest taka sama?

Jeszcze raz - napisałem że CIM jest taki sam w Signum i Vectrze C a inny w Astrze H Zafirze B.

Nie wiem skąd wysnułeś taki wniosek: "Astry H i signum jest taka sama?"

Do @Beny nigdzie nie napisałem że CIM w AH i ZB jest taki sam.

Fakt ma inne numery ale bez problemu można CIMa z AH wstawić do ZB i vice versa.

Różnią się małym niuansem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale zapewne zasada działania czujnika skrętu jest taka sama. Mam na myśli działanie i lokalizację. A może jest inaczej?
pisząc takie same miałem na myśli to co wyżej, więc czytaj uważnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja o wozie ty o kozie.Mniejsza z tym :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Zrozumiałem o co Ci chodzi. Jednak w tym temacie rozchodzi się o lokalizację samego czujnika skrętu który często pada i trzeba go polutować. Słyszałem że są wersję z cim z czujnikiem poza cim. Czy możesz to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ma ESP to czujnik jest w CIM.Można go wymienić bez wymiany CIM-a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ze tak mam nadzieje ktoś tu jeszcze zagląda. Chciałbym zapytać czy z tym można jeździć? Mam takie same obawy czyli wspamagania świeci, kontrola trakcji świeci i kierunki nie odbijają. Niemiec po diagnozie komputerowej powiedział ze albo sensor czyli czujnik kąta skrętu albo moduł CIM. Ale koszty tu takie ze głową rozbolala czy mogę z tym zjechać do polski? Tj. Okolo 1000km?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro auto jeździ to wg mnie tak. Kontrolki świecą się na żółto więc możesz z nimi kontynuować jazdę tylko że z tymi kierunkami i wspomaganiem będzie trudno. I nie daj się namawiać na wymianę całego CIMa tylko w pierwszej kolejności polutowanie fotodiod które są odpowiedzialne za pomiar kąta skrętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dam nie dam. Dlatego chcę do kraju w którym można wszystko zrobić bo tu się wszystkiego boją. A kierunki porostu nie odbijają po wyprostowaniu kierownicy jak to mają w zwyczaju ale jak manualnie odbije go to przestaje mrugac.... a wspomaganie działa w 50% nie ma tragedii wcale tylko poprostu nie chce nazazic czegoś innego .... czy nic więcej się nie rozpi... zepsuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic więcej. Komputer wykrył błąd i odłączył wadliwy moduł. Autko jest po prostu mniej bezpieczne bo nie ma wspomagania i kontroli trakcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Posiadam Vectre C gts z 2002r. Świeci mi cały czas kontrolka ESP po podłączeniu do kompa wykazało ze uszkodzony czujnik kąta skrętu kierownicy. Gdzie on się znajduje ? Da radę wymienić go samemu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam! ma ktoś może namiary na tego użytkownika drahe z Gliwic? z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy wejść na jego nicka i piszesz do niego na PW.

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi