Skocz do zawartości

Głośna klimatyzacja (sprężarka) w Astra H


Gość vBB

Rekomendowane odpowiedzi

Szubę sprzęgła dokręca się z odpowiednim momentem oraz z klejem do śrub, to się później nic nie odkręca. Między talerzami ustawie się też podkładkami dystans aby talerze nie spięte elektromagnesem nie ocierały o siebie i aby nie były za daleko od siebie, żeby się nie ślizgały między sobą po zapięciu elektromagnesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja to wiem, Nie o to chodzi. Wygląda na zerwane sprzęgło. Powiedz mi jak mam odkręcić teraz tą srubę ? jak nie można przytrzymać za tarczę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tą blokadę z 3 bolcami (tą?) zakłada się na tarczę sprzęgła która własnie jest zerwana.

Chyba, że te bolce przechodzą przez zerwaną tarczę i trafiają w coś co się obraza razem z wałkiem sprężarki.

Edytowane przez Budrys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miąłem podobny problem z tą srubą klima nie chodziła komresor został wymieniony na drugi teraz wszystko działa jak należy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość popencjusz

A ja Wam opiszę jak to u mnie było z głośną pracą sprężarki klimy. Problem ten pojawił się ok 2 lata temu. Zaczęła mi huczeć przy obrotach powyżej 2000. Było to dość uciążliwe. Dodatkowo spalanie na postoju z klimą ok 1,3-1,5 l/h i na ucho było słychać że sprężarka daje duży opór silnikowi. Nie miałem czasu się tym zająć aż do teraz. Początkowo zwiększyłem dawkę oleju bo w necie można spotkać różne wersje ilości oleju w czynniku. Może zrobiło się ciszej ale dalej huczało i spalanie tak wysokie. Przypadkowo podczas testów auta zauważyłem że opcomem nie mogę włączyć I stopnia wentylatora. Postanowiłem się ostatnio do niego dostać. Okazało się że walnięty był bezpiecznik termiczny. Wymieniłem go (3zł w elektrycznym) ale dalej to samo - wentylator nie pracuje. Po pracy na parkingu pod blokiem wymontowałem wentylator by sprawdzić go na krótko. Okazało się że nie działa. Na "alledrogo" wyszukałem używkę wentylator u gościa za 200zł. A że był 10 km ode mnie to od razu ruszyłem po wentylator. Po zamontowaniu i uruchomieniu, wentylator na postoju od razu zaczął pracować i z klimy czuć było bardzo szybko chłód. Dodatkowo słyszałem że sprężarka nie daje już takiego obciążenia silnikowi. Spalanie na postoju z klimą spadło do 0,7l/h. Huczenie w czasie jazdy też ustąpiło.

Stąd też proponuję sprawdzić ten trop zanim dokonacie drogim napraw. Wentylator od klimy widać bez rozbierania czegokolwiek. Jak temp. na zewnątrz koło 20'C to wentylator (gdy auto stoi z zapalonym silnikiem) od klimy powinien załączyć się po kilku sekundach i cyklicznie pracować kilkadziesiąt sekund.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie rownież jest problem z klimatyzacją. Praktycznie na włączonej klimatyzacji gdy prędkość samochodu ok. 15-20km/s to na drugim biegu nie mogę się rozpędzić, jakbym wrzucił czwarty bieg.

Zastanawiam się w tym przypadku co miałby wętylator do tego. Załączona sprężarka daje obciązenie.

Jakiś czas temu napełniałem układ, by zobaczyć czy nie ma przecieków. Samochód ma prawie 3 lata (rok temu kupiony w salonie), podłączenie wykazało że było 478g w tym 3g oleju.

Kilka miesięcy temu zobaczyłem że jedno żeberko chłodnicy na dolę z jednej strony się odczepiło (a może było już tak jak kupowałem).

 

Obecnie wypada mi przegląd serwisowy (ponoć koszt 200zł), czy na nim udzielą mi jakiś informacji? (czy dodatkowo płatne?)

 

Kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić, nie wiem czy używając klimatyzacji czegoś nie uszkodzę. Proszę o poradę.

Edytowane przez call

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

podłącze się pod temat, dziś zauważyłem że jak włączam AC (Astra H 74KW z 2006) to zaczyna dziwnie świstać i nie chłodzi,odgłoś dochodzi z lewej strony, czynnik dopelniony w czerwcu, gdy wyłącze AC cisza nic się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności