Skocz do zawartości

Kadett E. Nadmuch powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam pytanie. W Kadecie sa 4 wloty powietrza do kabiny:

2 na srodku

1 z lewej strony przy szybie

1 z prawej strony przy szybie

 

Te dwa ze srodka dmuchaja tylko zimne powietrze :) Czy tak powinno byc?

Zaczyna mnie to draznic bo jest zima i niewiem czemu ale nie moge wogole zagrzac samochodu w srodku http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif Z tych 2 po bokach i nawiew na przednia szybe cieple powietrze zaczyna leciec dopiero po ok. 5-7 km :) Co moze byc tego przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam, łącze się w bólu z kolegą :) Równiez mnie nurtuje od jakiegos czasu pytanie co z tymi p... środkowymi okienkami nawiewu? Cieple tylko po bokach a na środku zimnisko wieje.. Mam Kadetta E 1.7 diesel i też musze przejechac min te 4,5km zeby cieple zaczęło leciec.. Jade do pracy, zmarzne po drodze a jak juz dojezdzam do firmy to se cieple leci, bezczelnosc normalnie..

 

Nie używaj wulgaryzmów // mod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No wlasnie mam to samo Kobuz! Cala droge do pracy az sie trzese a jak podjezdzam na parkin pod robota to sie zaczyna robic cieplo :) Zastanawiam sie czy komus udalo sie rozwiazac ten problem? Moze jakos ocieplic nagrzewnice czy cos? Prubowal ktos kiedys zrobic cos takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nagrzewnicy poleci cieple dopiero jak sie silnik nagrzeje

zeby to przyspieszyc to mozna najpierw zamnkac nawiew calkowicie i otworzyc go dopiero po chwili wtedy poleci cieple (oczywiscie tylko na szyba i na boki)

da sie to tez przerobic zeby ze srodkowego lecialo cieple (widzialem kiedys na necie manual) i kumpel jeden zrobil to w astrze F ale nie bylo to najlepsze rozwiazanie bo wsrodku byl piekarnik!!!

 

jedyne co moge polecic jako rozwiazanie to ogrzewanie stacjonarne typu WEBASTO

pelno tego na necie

ale ceny takie ze nie warto

 

ja mam takie cos na benzyne ale z uszkodzona pompa

nic mi to jednak nie daje bo jezdze dieslem...:)!!!

 

moze ktos chcialby sie zamienic???

 

pozdrawiam i wesolych swiat!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

tak sobie myślę że można by było dać laką róre wiecie jak jest do ogrzewania silniczek z nadm€chem np. od mal€cha i do kolektora wydechowego

szybko by leciało ciepłe powietrze no nie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ludziska ja jako właściciel 2 kadettów powiem tak:

Kadzio dobrze grzeje z tych dwu nawiewów, pod warunkiem że wszystko jest ok, tzn. linka ciągnie klapę nawiewu jak należy.

W kadettach lubi się urywać mocowanie tej linki przy konsoli środkowej. Można się schylić pod deske od strony kierowcy i wtedy u góry widać dźwignię przy nagrzewnicy, można spróbować ja recznie przestawiać i zobaczyć jakie są efekty (ciągnąc do siebie przełączasz na ciepłe a od siebie na zimne.

problem tkwi zwykle w tym ze przy konsoli urywa się zatrzask i linka goni wtedy lużno co powoduje ze nie zamyka całkiem dopływu zimnego powietrza. Cięzko jest to dojrzeć ale się da wsadzając głowę w pedały i poruszając suwakiem grzania widać króra to linka.

potrzeba tasiemke samozaciskową, żeby tą llinke chyycić we właściwym miejscu, tam jest gdzie to złapać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
fubus84, Cze staruchu hi hi. Dokładnie jak piszesz w moim 1,4 grzało az miło teraz po swapie na 2,0 jest jeszcze lepiej... Rada dla panów jeżeli termostat termostat trzyma jak należy to ciepło macie po ok 1-1.5 min pracy silnika na wolnych jeżeli nie to trza go wymienić bo przepuszcza i nie nagrzewa całej mieszanki w motorze tylko od razu ma letni obieg cieczy.Dwa to jak mogę wnosić panowie zasiadają za koło i od razu wylot na trasę....a nie znam auta które nie musi przejechać kilku kilosów aby sie nagrzać i tyle.Następna sprawa aby nagrzać wnętrze szybciej to jeżeli już mamy ciepło na szybki otwieramy cięgło i nadmuch mamy od spodu w nogach i daje więcej niż te dwie kratki po środku które służą do wentylacji wnętrza latem... wystarczy trochę postudiować ksiażkę obsługi żeby do tego dojść no ale nie każdemu się chce....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności