Jump to content

Recommended Posts

Witam !!!

od sierpnia jestem posiadaczem Mokki 1,4 turbo w automacie.Od miesiąca zauważyłem niepokojący mnie obiaw a mianowicie gdy ruszam po nocy pierwsze naciśnięcia pedału hamulca są bardzo głośne.do tej pory ten obiaw występował tylko rano. teraz wystarczy że samochód postoi trzy godziny i przy ruszaniu i pierwszych próbach hamowania zaczyna być głośno. Rozmawiałem z serwisem na ten temat i usłyszałem informację, że "ople tak mają". Jeżdzę samochodami od niemal 40 lat i w żadnym nie miałem takiej sytuacji. moim zdaniem winne są albo klocki albo tarcze, Pytanie jest takie czy ktoś ma takie same objawy, może ktoś już rowiązał ten problem, jakie stanowisko zająć w rozmowie z serwisem.

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nic się nie dzieje. Gdy tarcze były w bardzo znikomym stopniu zużyte (zarówno mechanicznie jak i termicznie) nie były podatne w znacznym stopniu na korozję. Im więcej przeżyły tym bardziej ten efekt będzie odczuwalny. Kwestia druga - wilgotność powietrza. Letnie noce są najczęściej suche, teraz wilgotność powietrza jest zdecydowanie większa, co sprzyja tworzeniu się nalotu na tarczach i klockach.

To nie tak, że Opel tak ma, tylko każde auto tak ma - jedno bardziej, drugie mniej, ale ma.

Tarcze od temperatury stopniowo się rozhartowują, a jak wiadomo wtedy łatwiej o korozję.

W mojej ocenie jeśli nie biją przy hamowaniu, nie dzieje się cokolwiek poza nasileniem odgłosu tarcia przy hamowaniu po nocy, to nie ma podstaw do ingerencji.

Wystarczy raz dynamicznie przyhamować i tarcze się oczyszczą. Tym bardziej efekt będzie występował, jeśli auto jeździ co 2-3-4 dni, będzie dużo bardziej odczuwalny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedż Moderatora niestety mnie nie zadawala ponieważ:

- auto jest użytkowane codziennie, stąd moim zdaniem nie ma mowy o korozji ponadto jak wspomniałem objaw głośnego hamowania występuje już po kilku godzinach postoju 93-4 godz.)

- tercze nie są zużyte, auto przejechało 2500 km, mój styl jazdy spokojny więc tarcze nie były przegrzane

- to nie jest tak że hamulce zapiszczą, samochód na noc parkuje w garażu podziemnym pod budynkiem. Wyjeżdzając rano do pracy moje hamowanie budzi cały budynek. Samochód niby nowy i taki obciach.

- jak wspomniałem wcześniej doświadczenie jako kierowca posiadam duże i z takimi objawami spotykałem się ale tylko wtedy gdy samochód stał dłudo ok. tygodnia a nie po kilku godziach albo była to wina kiepskich klocków.

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedź do ASO i niech to obejrzą, przecież masz gwarancję.

2500km to faktycznie zbyt niski przebieg, trzeba ustalić przyczynę dziwności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.