Skocz do zawartości

A12XER pytanie do kolegów z ASO jakie opinie o tym silniku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ niedawno nabyłem Corse D w salonie w Katowicach MM Cars mam pytanko do administratora. Czy na przeglądy gwarancyjne oraz ewentualne naprawy muszę jeździć do tego dealera, czy mogę do innego. Pytam ponieważ w necie są same negatywne opinie na temat świadczonych przez ten serwis usług oraz o kompetencjach pracujących tam mechaników? Drugie moje pytanie dotyczy silnika y17dt. Ile w Waszym serwisie kosztuje obsada wtryskiwaczy( taka aluminiowa tuleja wchodząca w głowicę w która wchodzi wtryskiwacz - oczywiście po rabacie na hasło forum. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Czy na przeglądy gwarancyjne oraz ewentualne naprawy muszę jeździć do tego dealera, czy mogę do innego.

Nie.

Wystarczy robić przeglądy w stacji posiadającej autoryzację GM. Generalnie: każde ASO Opla.

 

 

 

Drugie moje pytanie dotyczy silnika y17dt. Ile w Waszym serwisie kosztuje obsada wtryskiwaczy( taka aluminiowa tuleja wchodząca w głowicę w która wchodzi wtryskiwacz

Zadzwoń do ASO - na pewno uzyskasz informację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części pytania. Nie musisz serwisować u tego samego co kupiłeś. Ważne by to był autoryzowana stacja obsługi Opla. Może pochwal się nam jaką Corse kupiłeś w jakiej konfiguracji ile najeździłeś oraz jakie wrażenia.

 

No o minutę ArKos mnie wyprzedził z odpowiedzią :)

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a w zasadzie moja Żona ma wersję active 5d ponad standard lakier metalic, esp, czujnik ciśnienia w oponach, elektryczne i podgrzewane lusterka. Na razie za dużo się nie najeździła. O wrażeniach napiszę po przejechaniu ok. 10000 km. Ja jeżdżę Astrą II 1.7 dti i jestem mega zadowolony. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tutaj dokładam taki "dowód" na trwałości silniczków benzynowych z rodziny 1,2 benzyna w Corsa D ten to akurat akurat 75KM 70 :?: .

 

Nie tak często widać Corse D na portalach o przebiegu prawie 400 000km i to w benzynie a nie w dieslu a wiadomo powszechne są korekty stanu licznika... :gwizd:

 

Autko sprzedawane z przebiegiem 389 633 km przebiegu czyli zaraz 400 000 km pęknie. Robi wrażenie? Ktoś udokumentuje wyższy w Corsa D 1,2 benzyna? :rotfl:

post-43832-0-09273900-1422803968_thumb.png

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin2000 jestes kolego w błędzie i proszę Cie nie wprowadzaj w ten błąd innych uzytkowników forum .Istnieje coś takiego w Unii Europejskiej jak GVO,pod tym tajemniczym skrótem kryją się dyrektywy i rozporządzenia, które mają zapewnić swobodną konkurencję na rynku motoryzacyjnym. Kazdy ma więc prawo obsługiwać swoje auto w warsztacie w ktorym mu sie to tylko podoba nie tracac tym samym prawa do gwarancji."Warunkiem zachowania ochrony gwarancyjnej jest obsługa auta wykonywana w sposób zgodny z wymaganiami producenta. Przeglądy okresowe – nawet jeśli robi je niezależny warsztat – muszą odbywać się w takich samych okresach i obejmować dokładnie takie same czynności jak w przypadku obsługi w ASO. Bardzo ważna jest też jakość używanych przy tym części – nie muszą one wprawdzie pochodzić od producenta samochodu, ale mają to być co najmniej podzespoły o porównywalnej jakości, potwierdzonej odpowiednimi certyfikatami lub oświadczeniami producentów albo importerów"

Takie certyfikaty posiada większość wiodących producentów czesci na rynku ,zreszta produkują je oni nie raz "na pierwszy montaz" do naszych samochodów.Bosch,Ate,Lucas,TRW itd..Oczywiscie chinskich producentów nie stac na takie certyfikowanie podrabianych czesci i całe szczescie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Trebuh ale o co ci chodzi bo nie przymierzając jak Filip z konopi, żeś wyskoczył z tą swoją epistołą. Wiem to co piszesz tylko co z tego :?: Ja pisałem o aucie a ty o serwisowaniu i zamiennikach... a gwarancja na usługę i część sobie...

 

Gdzie i kogo konkretnie wprowadzam w błąd może mnie oświeć ???

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części pytania. Nie musisz serwisować u tego samego co kupiłeś. Ważne by to był autoryzowana stacja obsługi Opla.

No właśnie nie musi to być autoryzowana stacja OPLA:) tyle tylko chciałem sprostować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooooo matko ale żeś się czepił kolego zdania... :rotfl: Nie chce tu zupełnie nowej dyskusji nowej rozwijać. Powiem ci tak. Przepisy przepisami. Weź w realu nowe auto i serwisuj je sobie poza ASO i spróbuj potem wyrwać jakąś naprawę gwarancyjną... dużo powodzenia życzę oraz pieniędzy na prawników.

 

Dalej uważam i podtrzymuje, że nowe auto należy serwisować w ASO gwaranta bo nie uznają gwarancji a to prosta droga do sądu które jak działamy to chyba wiemy? W pytaniu chodziło tylko o to czy trzeba serwisowa w tym samym ASO co się kupiło - nie nie trzeba :-)

 

Dobra więcej o tym nie piszę bo to miał być temat o A12XER i pokrewnych :...:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności