Skocz do zawartości

Jaki rozmiar felgi i opony astra G ma w standardzie?


Gość wiciua

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zwolennikiem trzymania się tego co piszą w instrukcji. Proponowałbym zimówki 175/70R14 a na lato 185/65R14. Co do rozmiaru 185/60R14 to myślę że nie powinno być problemów jedynie co to licznik będzie odrobinę zawyżał wskazania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AG oponki typu 175 to troszke male-wiem ze tak jest w papierkach ale jak sie ma silniczek mocniejszy to mozna smialo wieksze wsadzic zawsze to pewniej sie trzyma drogi a autko swoje wazy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość master22221

Jak sprawdzic czy opona, którą mam załozyc bedzie pasowała do felgi.

Mam felgi aluminiowe OPEL Astra Kombi z 2003.

Jaki rozmiar opony kupic? Czy lepiej 175/70R14 84T czy może 185/65R14 86T.

Oba rozmiary sa zalecane w papierach.

Czy moze byc tez rozmiar 185/60R14?

Żeby opona pasowała do felgi musi spełniać dwa warunki:

 

- średnica opony równa średnicy obręczy felgi, np. 175/70R14 - na felgę 14"

- szerokość opony musi pasować do szerokości felgi:

 

Wym. opony pasują do felg:

175/70 R 14: od 4,5 do 6,0"

185/65 R 14: od 5,0 do 6,5"

185/60 R 14: od 5,0 do 6,5"

 

Napisałem tak, bo nie wiem jakie masz felgi (szerokość), założyłem, że średnica jest 14", a przypuszczam, że szerokość masz 5,5".

 

Co do opon - różnią się przede wszystkim szerokością, szerokie opony (te 185) lepiej trzymają auto na zakrętach, ale też powodują większe spalania i pływanie auta w koleinach. Wąskie na odwrót. Na zimę jedni zalecają wąskie, lepiej przebijające sie przez śnieg, a inni szerokie, mające lepszą przyczepność do podłoża, zdania są podzielone i zależy na jakiej nawierzchni częściej się jeździ (drogi białe czy czarne). Na lato - kwestia uznania, stylu jazdy - rajdowcy szerokie, kapelusznicy wąskie. Ja, choć kapelusznikiem nie jestem, osobiście wolę węższe (185) - szerokie (195) lubią mi bujać autem na nierównej nawierzchni i w koleinach.

Jesli wszystkie opony, które wymieniłaś są zalecane, nie wnikam, czy nie mają za dużej średnicy zewnętrznej, bo o to zadbał już autor instrukcji.

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorki za "odgrzewanie starego kotleta" ale właśnie stoje przed zakupem letnich opon do Astry G Kombi z silnikiem X17DTL i tu moje pytanie o rozmiar.

Kilka postów wyżej przeczytałem że 175/70R14 to rozmiar fabryczny(takie mam teraz zimówki, ale auto przyjechało z niemieckiego komisu i założyli byle co - każda inna więc i na rozmiar nie zwaracali pewnie uwagi) natomiast w pdfie "Sam naprawiam Opel Astra II i Zafira" na stronie 215 wyraźnie pisze że "Silnik wysokoprężny 1,7 dm (55 kW) 175/80 R 14-88T".

W niemieckim dowodzie stoi natomiast 175/70R14 84S.

Trochę to wszystko zamięszane. Na chwilę obecną planuję kupić FULDA ECOCONTROL 175/70R14, całkiem nieźle wypadły te opony w teście ADAC(http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/175_65_R14/default.asp?ComponentID=209465&SourcePageID=8772#1) Ale zastanawiam się czy nie lepiej jest na lato założyć rozmiar 185/65R14?

Wszelkie komentarze chętnie poczytam.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w astrze G kombi 2.0 DTL mam 195/60/R15 i jezdzi sie dobrze :?: ale w planach mam aluski 16" jednak szerokosci kapcia juz nie bede zwiekszac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności