Skocz do zawartości

Automatyczna skrzynia AF 40 TF-80SC


Gość PietrekFZ

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jak montujemy skrzynię?

Kinetyk włożony w skrzynię i razem do samochodu. Po złączeniu silnika ze skrzynią montaż kinetyka do wieńca zębatego przez otwór rozrusznika. Potem uruchomienie i zagrzanie silnika oraz uzupełnienie poziomu oleju w skrzyni. Wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość PietrekFZ

Czyli wyciąganie jednostki napędowej na saniach jest najlepszym wyjściem...... Powiedz jeszcze... to że rozrusznik nie kręci silnikiem, czym jest spowodowane? Jakiś czujnik, zabezpieczenie? Kolejne pytanie, celowałem w płetwy, i skrzynia po zaskoczeniu, przesunęła się do tulei ustalających. Ale to było o wiele więcej jak 1 cm od silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że rozrusznik nie kręci silnikiem, czym jest spowodowane?

 

 

Ja pierdziu... czytasz czasami, co ktoś pisze?

 

 

 

Źle poskładana skrzynia z silnikiem. Zapewne błąd, który wszyscy nieobeznani popełniają, czyli montaż skrzyni z zamocowanym do wieńca zębatego silnika sprzęgłem hydrokinetycznym. Nie trafiłeś zębami hydrokinetyka na zęby pompy oleju w skrzyni.

 

Zrób tak jak napisałem to będzie kręcił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrekFZ

Prawdę mówiąc, oczekiwałem informacji, co nie pozwala kręcić silnikiem, sądzę że jest to jakies zabezpieczenie. To mnie ciekawi, po za tym robię co zaleciłeś, nie ma się co unosić. Jestem zobowiązany za pomoc.... :super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie ma się co unosić

Nie unoszę się, tylko odnoszę wrażenie, że nie czytasz.

 

 

 

oczekiwałem informacji, co nie pozwala kręcić silnikiem, sądzę że jest to jakies zabezpieczenie

Napisałem co nie pozwala. 2 razy:

 

 

Źle poskładana skrzynia z silnikiem. ... Nie trafiłeś zębami hydrokinetyka na zęby pompy oleju w skrzyni.

Wał jest MECHANICZNIE unieruchomiony przez dociskanie go z boku przez kinetyka. Żadnego zabezpieczenia nie ma. Chyba, że wypalił się w komorze silnika bezpiecznik 500A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrekFZ

Wyraźnie czuć, że po zwolnienieu kinetyka, skrzynia wchodzi sama, zupełnie luźno. Poprzednio trzeba było się jednak namęczyć. Klucz do kinetyka u mnie jest 17-ka 6 śrub. Możesz jeszcze dopowiedzieć jaką siłą dokręcamy (N), i gdzie szukać bezpiecznika? W głównej skrzynce? To tak przy okazji jeśli możesz, (że w komorze silnika to wiem :) ) ....

Pozdrawiam, bez twojej podpowiedzi nie wiem czy bym sobie poradził, nieźle bym się naszukał....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z łaski swej napisz, jakie to auto? Bo poza tym, że AF40 kompletnie nic nie piszesz. Ani jaki model, ani jaki silnik.

Abonament na szklaną kulę mi się skończył, więc w tej sytuacji niewiele zrobię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrekFZ

Oj, przepraszam, to z tego zdenerwowania i paniki jakiej uległem zapomniałem.... Opel Meriva 1,7 CDTI 2011r. Z Szwajcarii jeśli to ważne.... Przepraszam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności