Skocz do zawartości

schemat ukladu chłodzenia z20let


Gość raptus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje schemat ukladu chłodzenie do mojej astry 2 bertone z20let. schematy połaczeń, obiegów poniewaz mam problem z ogrzewaniem a mam wszystko wymienione. prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lpg ale odłaczyłem i nadal nic, odpowietrzałem na wszelkie sposoby naciskajac weza przy chłodnicy, popuszczajac opaski na odpalonym silniku zeby powietrze wypchało...

Edytowane przez raptus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptus.

A przy tych wymianach w układzie chłodzenia - czy coś z zaworem od nagrzewnicy się nic nie stało (on chyba u ciebie na podciśnienie działa - o ile go masz).

Spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć:

- otwierasz zbiornik wyrównawczy, uzupełniasz płyn, ogrzewanie na 100% otwarte

- odpalasz silnik (zbiornik otwarty)

- silnik pracuje do załączenia wentylatorów chłodnicy

- uzupełniasz płyn zamykasz zbiornik.

Oczywiście cały czas pilnujesz poziomu płynu ale nie dolewasz (chyba że układ osuszy zbiornik).

Tu przy okazji możesz sprawdzić jak działa termostat.

Edytowane przez rafalgrzegorz
uzupełnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade przy da sie:) powiem Ci tak elektrozaworu koło nagrzewnicy nie ma, podcisnieniowego nie znalazłem, tylko problem w tym ze mi podnosi plyn do gory w zbiorniczku a wszystko jest zrobione idealnie. wywaliłem termostat bo mysłałem ze jest ten nowy wadliwy ale nic nadal, wiec sa juz nie wiem nawet korek na zbiorniczku jest nowy. bd działał dalej


ogrzewanie mam sterowane na linki


robiłe dzisiaj koło autka i zmieniłem jeden przewod po czym na odpalonym silniku wlewałem wode i naciskałem weze po chwili zaczeły byc cieple przewody od nagrzewnict sprawdziłem w srodku tez były zaczeło grzac. ale zostawiłem zbiorniczek otwarty i nadal pompowałem. wszystko grało az do momentu kiedy osiagnał 90 stopni plyn wywaliło z zbiorniczka chłodnica zimna przewod od chłodnicy od stronyskrzyni zimni nie mam pojecia dlaczego tak ma ktos pomysł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - sprawdź dokładnie czy nie ma gdzieś jakiegoś wycieku - ja tak miałem (po wizycie kun ) nie mogłem znaleźć wycieku dopiero na kanale wypatrzyłem że przewód od nagrzewnicy ma wyciek (kuny mają zęby jak szpilki) po ostrej jeździe trzeba było dolać 0,5 - 0,8 l płynu /1000 km ok 1,5 l. Silnik się nie przegrzewał, termostat dobrze trzymał temperaturę, ale musiałem pilnować chłodziwa. Przy spokojnej jeździe nic się nie działo, po ostrej wywalało czasem płyn przez korek.

Usunięcie nieszczelności i od maja mam spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności