Skocz do zawartości

P1113 - klapy wirowe kolektor ssący


Gość adlozi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość radekkaras

W moim przypadku była do wymiany ta gruszka co steruje klapami wirowymi i regulacja tego potęcjometru zwanego czujnikiem. Wszystko wraz z gruszką kosztowało mnie 300zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam was, przeglądałem wpisy na temat naprawy kolektora i błędu p1113 i powiem szczerze że jest kilka sposobów wyeliminowania zapalającej się pomarańczowej kontrolki auta z kluczem. Sprawdziłem też najtańszą :-) metodę z rezystorem i jest ona nieskuteczna, kontrolka zapaliła się po kilku minutach pracy silnika. teraz napiszę o sposobach eliminacji usterki:

 

1- modyfikacja oprogramowania czyli zmiana mapy w sterowniku, koszt zależnie od warsztatu nie jest to rozwiązanie problemu ale

kontrolka się nie zaświeci ! Rozwiązanie to ma jednak wadę. Eliminujemy jedynie wpis w mapie na temat sterowania klapami i klapy

w kolektorze nie działają auto dalej pali więcej i jest mułowate.

 

2- kupno używanego kolektora, wszystko super tylko czy kolektor jest sprawny lub czy wiemy ile nam jeszcze podziała.

 

3- zakup części do kolektora lub jego regeneracja. Tak są nowe części do regeneracji kolektora, ale nie w ASO. Posiadam nowe

komplety naprawcze do kolektora ( elektrozawór sterujący jak i potencjometr) koszt kompletu na dzień dzisiejszy 650zł. Regeneracja

kolektora to koszt zależny od stopnia zużycia kolektora, cena regeneracji zaczyna się od 950zł. na regenerowany kolektor

udzielana jest gwarancja, zainteresowanych częściami bądź regeneracją zapraszam do zapoznania się z tym tematem

i kontaktem telefonicznym http://forum.opel24.com/topic/70930-elektryka-mechanika-klimatyzacja-regeneracja-turbosprezarek-dpf-egr-off/

 

4- Zakup nowego kolektora. Niestety dostępny jest wyłącznie w ASO i cena zależnie od miejsca od 2600zł do 3000zł

 

 

 

 

 

Poniżej zdjęcie regenerowanego kolektora

kolektor_regenerowany.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Zakup nowego kolektora. Niestety dostępny jest wyłącznie w ASO i cena zależnie od miejsca od 2600zł do 3000zł

Ciekawostki dropsa...

Kolektor ssący nowy w ASO 1500zł, nastawnik 950. Nie wiem, skąd te kosmiczne ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj męczyłem temat... ceny u nas jak wskazałem, akurat VC 150-konna podjechała z zatartymi klapami wirowymi.

Kolektor 1496,- nastawnik 942,- robocizna (wymiana kolektora i nastawnika) 1580,-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to temat dotyczący benzynowego kolektora a Ty piszesz o 1.9 a ja o kolektorze do benzyny. Do 1.9 po oryginale u mnie kolektor około 1200,- a nastawnik około 600,-

Edytowane przez Kaslo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Z14XEP odłączyłem wtyczkę od nastawnika klap i auto lepiej jeździ, mimo iż klapy ręcznie chodzą leciutko. Mam błąd w kompie, ale nie powoduje on świecenia kontrolki usterki, auto pali tyle samo albo mniej niż z włączonymi klapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności