Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wymianie drążka lewego.Jest ciszej ale serwis znalazł też luzy na łączniku kolumny kierowniczej.Ale cena na razie mnie zablokowała 550zł za sam łącznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość wiktor1986

Witam,

mam już drugą merive i w obu występował problem luzów w kolumnie i stukania na malych nierównościach. W poprzedniej ignorowałem ten problem w obecnej postanowiłem się za to wziąć. Pierwsza diagnoza regeneracja maglownicy. Jednak to nie to. Druga wymina kolumny kierownicy. To trafna diagnoza ale nie do końca. Nowa kosztuje dużo. Znaleźona uzywana w gorszym stanie. Ale mój mechanik postanowil ja rozebrać i okazało się że wystarczy wymienić dwa łożyska kulkowe produkcji polskiej zamontowane w kolumnie. Efekt: brak luzu, brak stukania. Układ kierowniczy pracuje idealnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtuje problem związany ze zbyt dużą sztywnością zawieszenia.Mam na trasie do pracy masę robót drogowych.Jazda przez te dziury już mi brzydnie.Meriva się po prostu tłucze jadąc przez nie.Pojeździłem tą trasą trochę Astrą 1 i Astrą 2.Aż przyjemnie jest jechać.To samo moją poprzednią Felicją .A w Merivie czuć każdą dziurkę, każdą nierówność.Na przeglądzie nie wyszły żadne luzy.Wszystko jest w porządku.Amortyzatory mają sprawności 71 przód i 70 tył.Ciśnienie w kołach zmniejszyłem już na 2.4 przód 2.5 tył

Myślałem zmienić koła ze 185/60R15 na 14 i opony 155/80R14 albo 175/70R14 aby trochę dodać amortyzacji przez większe balony.

Ktoś już robił takie zmiany? A może ktoś zmiekczył deczko zawiechę?

Sugestie mile widziane.

Edytowane przez adam1954

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva ma dość twarde zawieszenie ze względu na wysokość. Dzięku temu nie buja na zakrętach jak żabojady. Kwestia przyzwyczajenia, preferencji.

 

Wg mnie opony o szerokości 155 będą za wąskie jak na takie auto i niekoniecznie może być możliwość założenia 14calowych felg ze względu na rozmiar hamulców z przodu. W 1.7 CDTI ponoć 15 są najmniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę u wulkanizatora to popytam.Gdy czegoś się dowiem to dam znać Ale wiem na pewno że muszę cos z tym zrobić. Lubię to autko.Jest moja ulgą na mój kregosłup.Więc zrobię dużo aby było bardziej komfortowe i nie zmuszało mnie do picia Melisy godzinę prze jazdą tym pojazdem.

Myslałem nawet nad tym aby na próbe odłaczyć drążek tabiliztora i zobaczyć jak się zachowuje.

 

 

 

Dzisiaj wyeliminowałem stuki w zawieszeniu.

Miałem wymieniać łącznik kolumny z maglownicą ale chcąc się upewnić czy to na pewno to dzisiaj poluzowałem śrubę dolnego krzyżaka i podczas próby wyjęcia tegoż krzyżaka okazało się że jest luz na górnym krzyżaku.Luz ten był spowodowany poluzowaniem śruby.Zrobiłem prawie półtora obrotu tą śrubą (kluczyk E12).15 kilometrów jazdy po dziurach i jest cisza.Wierzyć mi się po prostu nie chce że luz na górnym krzyzaku może się tak roznosić na zcałe zawieszenie.Ale jednak.

Na razie jest cisza.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam już drugą merive i w obu występował problem luzów w kolumnie i stukania na malych nierównościach. W poprzedniej ignorowałem ten problem w obecnej postanowiłem się za to wziąć. Pierwsza diagnoza regeneracja maglownicy. Jednak to nie to. Druga wymina kolumny kierownicy. To trafna diagnoza ale nie do końca. Nowa kosztuje dużo. Znaleźona uzywana w gorszym stanie. Ale mój mechanik postanowil ja rozebrać i okazało się że wystarczy wymienić dwa łożyska kulkowe produkcji polskiej zamontowane w kolumnie. Efekt: brak luzu, brak stukania. Układ kierowniczy pracuj

mam podobnie już pisałem -proszę o kontakt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam u mnie tez byly stuki w zawieszeniu od prawie dwóch lat. Wiec dalem magiel do regeneracji i jest wreszcie cicho. Kupilem smar w serwisie opla posmarowalem wspomaganie. Tylko niestety zostal jeszcze taki dziwny dzwiek jak wjade na kostke brukowa. Jak skrecam kierownica to przestaje jak na filmiku. Co to jest?

hhh.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności