Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam u mnie tez byly stuki w zawieszeniu od prawie dwóch lat. Wiec dalem magiel do regeneracji i jest wreszcie cicho. Kupilem smar w serwisie opla posmarowalem wspomaganie. Tylko niestety zostal jeszcze taki dziwny dzwiek jak wjade na kostke brukowa. Jak skrecam kierownica to przestaje jak na filmiku. Co to jest?

Sprawdź łącznik kolumny z przekładnią czy jest poluzowany.Czy dobrze dokręcony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Mam merivę 1.6 od niedawna i po przejechaniu 3,5 tys. km od zakupu zauważyłem znaczny wzrost hałasu dobiegający z przedniego zawieszenia.

Doczytałem że można spróbować dokręcić na krzyżaku dolną śrubę i tak zrobiłem lecz zauważyłem jeszcze że w górnym krzyżaku jest taka wielka śruba jakby gwiazdka nasadowa.która ma jakieś żółte znaczniki na sobie i krzyżaku.

Czy ją też można dokręcić aby wyeliminować stuki słyszalne z przodu, czy tej śruby lepiej nie ruszać?

 

 

Meriva 1.6 110 tys. km, 2005 r.

 

 

Następnym razem pisz w istniejących tematach.

bad

Edytowane przez bad
przeniosłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gardi1 jeżeli chodzi o drgania to u mnie się skończyły gdy wymieniłem poduszki amortyzatorów i łożyska na Macpersonie.Też mi trzepało od 120 wzwyż a teraz jest spokojnie

kolego czy miałeś. także takie terkotanie gdy skrecaleles

mobile ja mam także stukanie ale bardziej gdy samochodem zaboja no i słychać terkotanie przy skrecaniu obydwa objawy pojawiły się jednocześnie, raz miałem przypadek taki że ostro hamowalem na mokrej nawierzchni no i chyba to od wtedy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Nie wiem jak to opisać ale sprawa wygląda tak. Mój znajomy z którym nie mam już kontaktu rok temu opisał mi co mu się przydażyło. Podczas skręcania słyszał jakieś chrobotanie. Nie był pewien czy skąd to więc jeżdził dalej. po jakimś czasie te chrobotanie się zwiększyło ale on jeździł dalej. I pewnego razu na jego szczęście wyjeżdżjąc z parkingu i skręcając w prawo samochód zamiast pojechać w prawo pojechał prosto. Z tego co mi wtedy powiedział coś gruchnęło a kierownicą można było kręcić w prawo i lewo a koła stały w miejscu. Dał samochód do naprawy i coś poszło w układzie kierowniczym ja tylko pamiętam że m.in. poszła jakaś taśma i coś tam jeszcze. Ja nie mam teraz z nim kontaktu i nie mogę dopytać co się stało.

Ponieważ mi coś zaczyna gruchać choć nie czuję tego bezpośrednio w kierownicy ( ale idzie to sprzodu) dlatego pytam czy jest jakiś sposób by sprawdzić czy coś się dzieje w układzie kierowniczym bo nie chcę by mnie spotkało coś podobnego bo przy dużej prędkości to śmierć na miejscu? To się pojawia czasami przy skręcaniu i tyle. czy kogoś spotakło coś podobnego.

Edytowane przez bad
połączyłem z tematem o przekładni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiegoś mechanika ( najlepiej znajomego, zaufanego), bo mogą to być łożyska amorów, ale może być też coś poważniejszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel7318

Ja bym zaczal od stacji diag. Sprawdzenie zawieszenia kosztuje jakies 30 PLN, trzepaczki pokaza ile warte sa amortyzatory a czlowiek z kanalu sterujac silownikami moze sprawdzic czy cos nie ma luzow lub nie jest wybite. Raz, ze nie maja powodow by ci sciemniac bo nie u nich zostawisz kase za naprawe inna rzecz, ze z wynikami jedziesz do mechanika i on bedzie wiedzial czy cos juz jest do wymiany czy trzeba szukac dalej.

Edytowane przez pawel7318

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stacja diagnostyczna nie do końca prawdę powie.Najlepiej jeszcze podnieść auto na podnośniku i wtedy bez obciążenia sprawdzać wszystkie możliwe luzy.U mnie w Felicji dwa razy byłem na diagnostyce bo coś mi klepało.Przetrzepali dokładnie wszystko i według nich było ok. Ale ja po podniesieniu auta wyczułem minimalny luz na sworzniu zwrotniczym wahacza.Wymiana sworznia i problem zniknął

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem do mechanika - najlepiej dobrego i zaufanego.

Diagnosta mi znalazł że luzy na drążku kierowniczym a w rzeczywistości były tuleje w wahaczu - które wyszły przy rozkręcaniu zawieszenia.

A drążek z przegubem został i czeka w szafie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam od jakiegoś czasu stuka mi coś w zawieszeniu, gdy na postoju ruszam szybko kierownicą słychać jakby pod kierownica, pojechałem na stacje diagnostyczna tam powiedzial ze jest tuleja wahacza walnieta ale za sztuki odpowiada maglownica - czy to oznacza tylko wymiane czy czymś mozna sie ratowac, a jak wymieniać to na jaką mam wspomaganie elektryczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

Jeśli to rzeczywiście maglownica to poszukaj w swojej okolicy jakiegoś zakładu który je regeneruje,poszukaj w necie jakichś informacji i opinii na jego temat i tam się udaj,. Nie kupuj żadnych zamienników i używek. Licz się z kwotą 1000 +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności