Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

To ten drążek zakończony przegubem. Zaczyna się przy podlodze za pedałami i smiga do góry do silniczka wspomagania. Wymiana bez konieczności wjazdu na kanał. Uwaga na uzywane drążki z anglikow- mają odwrotne kryzy i trzeba obracać kierownice na wieloklinie ! Ale pasują. Smarowanie ..... daruj sobie. Raczej nie będziesz usatysfakcjonowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Woźny

a jaki koszt jest takiego drazkai wymiany moze sie orietujesz aszifo?? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

serwis ok 400-450 zł plus robocizna, używka 100-150 zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Woźny

ja tak samo mam te stuki wymieniłem drażki stabilizatora i kumy . Dalej to samo sie dzieje mowilem mechanikowi ze sa luzy w maglonicy on twierdzi ze niema zadnych luzow a jak krece kierownica w plawo w lewo to slysze taka niby grzechotke bardzo to denerwoje przy jezdzie po dziurach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja właśnie też zacząłem borykać się ze stukami w zawieszeniu, diagnosta stwierdził że absolutnie to nie drążki, końcówki i sworznie. Żadnych luzów, a stuki są na nierównościach przy małych prędkościach słyszalne dość wyraźnie, dodatkowo przy prędkości około 110 km/h dochodzą wibracje kierownicy...i nie są spowodowane wyważeniem kół, wadliwą oponą, czy ferelną felgą, na zimówkach było to samo, tarcze hamulcowe w porządku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja mam podobny problem. Na stacji nic nie wyszło jeździłem z mechanikiem i to jednak coś w tylnym kole i to nie zawieszenie, tylko hamulce.

popr.ort. i liter./DAROMV6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Panowie chcecie prosta i darmowa porade jak sie tego mozna pozbyc????

znanego z merivy luzu na krzyżaku w elemencie "łącznik przekładnia kierownicza-do kolumny kierownicy"

ja wziołem 2 zapałki rozpołowiłem na pół włozylem w miejsce gdzie miałem luz na tym przegłubie gdzies w połowie gdzie się łączą te drążki i mam spokój na freeee.

A wystarczy tylko sięgnać reką tek ten przegłub by nim poszarpac i sprawdzic czy ma luz

Ja tak uczyniłem i jezdze juz 5 mieszków spokojnie :?:

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Jeśli chodzi o stuki o których pisałem wyżej to winowajcą był drążek kierowniczy, nie końcówka a drążek! Serwis 226zł (hahaha!), podobno nie ma zamienników (hahaha!) ale są za 45zł, produkowane przez niemiecką firmę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale co dokładnie przesmarować jaki wałek silnika

[ Dodano: Sro Wrz 08, 2010 16:46 ]

wałek przesmarowałem, nałożyłem smaru glinowego do pełna przykręciłem na razie nie puka to było to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uff.. Koniec stukania w rejonie zawieszenia.

Chwała serwisowi Opla w Mielcu.:)

Po 30 minutach mechanik zlokalizował usterkę a był to - LUZ NA KRZYŻAKU w elemencie "łącznik przekładnia kierownicza-do kolumny kierownicy" (taki skomplikowany kawałek żelastwa mający na obu końcach łączniki krzyżakowe). Po dokręceniu jednej ze śrub na ww łączniku stuki ustały całkowicie.

Koszt naprawu ok.40 zł.

Gdyby się nie udało dokręcić onej śruby to nowy łącznik fabryczny kosztuje ok. 430 zł.

I to byłoby na tyle w związku ze stukaniem.

(A przy okazji inni mechanicy z innego serwisu Opla spowodowali swoimi diagnozami do tego, że wymieniłem prawie wszystkie elementy zawieszenia.) :) :}

Cześć! Czy u Ciebie też było stukanie przy krótkich ruchach kierownicą, bo u mnie tak jak pisze i tylko przy pierwszych ruchach gdy odbijam w lewo lub prawo?I z tym mam problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,odkad kupilem Merive,mam caly czas stuk po lewej stronie w zawieszeniu przednim,pojechalem na stacje diagnostyczna,okazalo sie ze do wymiany jest jeden z lacznikow stabilizatora,wymienilem obydwa z lewej i z prawej strony,znowu pojechalem na stacje diagnostyczna bo dalej mi stukalo,okazalo sie ze jest luz na jednej z koncowek drazka kierowniczego,wymienilem 2 koncowki drazka i ustawilem zbieznosc,a stuk jak byl tak jest nadal.Jak ustawiali mi zbieznosc powiedzieli ze przepatrzyli cale zawieszenie i jest ok,to co w koncu mi to stuka?Jest to taki stuk z rezonansem,jakby sprezyna drgala,nie slychac tego na duzych dziurach,tylka na koleinach i zasniezonej drodze.Moze to lozysko amortyzatora te gorne,mialem kiedys tak w Punto?Bo gdzie jeszcze moze byc ten stuk? Stuk odczuwalny jest gdzies w okolicach nadkola,przynajmniej ja tak go odbieram.Moze mial juz ktos taki dziwny przypadek jak ja?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj sobie posty o smarowaniu EPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kuchar poczytalem sobie wszystkie te posty tylko ja nadal nie wiem gdzie tam zaczac od smarowania,byc mozliwe ze wlasnie tam jest stuk,ja obstawiam jeszcze na sworzen wachacza,tuleje wachacza lub drazek kierowniczy,chociaz na stacji nic nie wykazalo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słabo szukałeś:

smarowanie EPS

Masz tam link do service manual-a odnośnie smarowania silnika EPS.

Jeśli smarowanie EPS-u nie przyniesie rezultatów, to może poluzowana jest "sławna" śruba na krzyżaku kolumny kierowniczej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj sobie posty o smarowaniu EPS.

EPS raczej stuka inaczej, dziek wyraznie dochodzi z kabiny i bardziej przypomina grzechotanie.

Dodatkowo slychac go na postoju przy krotkich i szybkich ruchach kierownica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie "pukało" tylko na poprzecznych nierównościach a odgłos dochodził jakby spod schowka. Przesmarowałem - ucichło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no to u mnie troszke inaczej bylo to slychac, ale po przesmarowaniu -> cisza :urodziny:

przesmarowalem smarem grafitowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc,stuk wydobywa sie w okolicach [przynajmniej ja to tak odczuwam podczas jazdy] gornego mocowania amortyzatora,ale oczywiscie pojade do mojego mechanika i zlece smarowanie EPS,jak to nie pomoze bede szukal dalej.Stojac na postoju i ruszajac kierownica w lewo i prawo nic nie odczuwam,stuk tylko wystepuje jadac lewym kolem po nierownosciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pojade do mojego mechanika i zlece smarowanie EPS

spokojnie zrobisz to sam, nawet jak masz 2 lewe ręce :hyhy:

przynajmniej bedziesz mial pewnosc ze zostalo to zrobione :jupi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Kasa1979.

tez kupiłem nie dawno merive i wg twego opisu mam identyczny problem. Stukanie jest jakby przytłumione -gumowe . tez byłem juz na dwoch stacjach diagnostycznych i szarpakach nic nie moga znaleźć. Mój mechanizator znalazł tylko luz na łaczniku stabilizatora-wymieniłem oba ,ale te pukanie jest nadal i nie wiem co. Kojarzy mi sie to jakby amor był luźny do góry, nie wiem czy tam sa jakieś gumowe puduchy lub cos w tym stylu. Jak znajdziesz przyczyne daj znać.

A może starsi uzytkownicy tego auta cos jeszcze podpowiedzą.

Z tego co wyczytałem to ten EPS ma raczej bardziej metaliczny stuk i jest słyszalny wewnatrz auta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi