Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

krzysgier

 

Nigdzie nie znalazlem jak to zrobic,jak to zrobisz to daj znac czy to jest to i jaki koszt a przede wszystkim jak to zrobic,moze akurat jest luz tam gdzie to opisujesz-powodzenia :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Łącznik-krzyżak wymieniony, 100-wka w plecu ,a stuki nadal są.

Łącznik kupiłem używany przez allegro za 110zl z przesyłką. Luzów na łączniku teraz nie mam , ale po wyeliminowaniu tego luzu na łączniku wyczuwam jeszcze bardzo minimalny luz-lekkie stukanie poniżej łącznika więc chyba w przekładni.

Wymiana łącznika nie jest skomplikowana , każdy sobie z tym poradzi . trzeba zdjęć osłony plastikowe pod kierownicą-wkrety torx. potem aby dojść do górnej śruby łącznika trzeba zdemontować ostatni element od nawiewu ogrzewania na nogi. wtedy bedzie dojście do górnej śruby łącznika- jest to śruba torx ale potrzebny jest klucz typu nasadka . Dolna śruba (13-tka)jest nawierzchu za pedałami hamulca i sprzęgła . Cała robota zajeła mi około 1,5 h (w tym dojazd do zaprzyjaźnionego mechanika aby pożyczyć torx-nasadke) .

Podpowiem , jeszcze że ten łącznik , który miał ewidentnie luzy wyczuwalne gdy był zamontowany , to gdy juz jest wyciągnięty ,w rękach tych luzów nie mozna wyczuć (chyba za mała siła). Więc ostrożnie przy zakupie używek. Mi sie udało kupilem uzywke i luzów nie ma , ale jest z anglika i jeszcze musze przełożyć kierownice na wielowpuście, ktos to już opisywał na forum.

Puki co dalej szukam przyczyny stuków, pojade na stacje diagnostyczna bo wydaje mi sie ,że na urządzeniu do badania amorów ten stuk może być słyszalny ,moze uda sie to zlokalizować.

 

a jak tam Kasa1979 u Ciebie ? jakieś nowe ustalenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kiedyś również szukałem co się dzieje bo mi stukało ( nie w oplu tylko w fordzie ) i ni hu hu nie mogłem doszukać się . Okazało się że poduszka przy amorku trzymająca silnik się zużyła.

Nie wiem jakie macie dokładnie te stuki ale możecie pomyśleć i o tym. :)

Mi udało się to znaleźć na telepawce do pomiaru stanu amorków - koleś załączył i macał wszystko pod autkiem .

Sprawdzić nie zaszkodzi.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałeś już tak rozbebrane było EPS nasmarować ,z tego co tu ludzie piszą to w różnych miejscach i różnie to słychać mimo że jedna i ta sama usterka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa1979

bylem dzisiaj w poznańskiej firmie regenerującej przekładnie.

Wychodzi ,ze w moim przypadku jest najgorsza opcja tzn. magiel do regeneracji.

Na warsztacie szef firmy obejrzał przednie zawieszenie, przejechał sie i stwierdził ,ze to własnie magiel puka , do tego mały luz na tulei tylniej stabilizatora.

Koszt regeneracji przekładni-maglownicy to 350zl + 250zl demontaż,montaż i zbieżność. tuleje ok.50-100zł.

zastanawiam sie jeszcze nad przekładniami z allegro, nowe podróby sa od ok.240zł.

Gość od regeneracji mówi ,że lepiej regenerować oryginał na oryginalnych (niby) częsciach niz wkładać podróbe, która po 3 miechach tez może stukać.

Po regeneracji gośc daje rok gwarancji.

czy ktos ma może doswiadczenie w kwestii przekladni regenerowanych i nowych-podróbek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych tanich maglownic to ktoś na forum ostrzegał przed ich kupnem twierdząc, że to bardziewie.

Ja osobiście wolałbym regenerować.

 

Jako, że prawdopodobnie u mnie jest podobny problem i mieszkam w Poznaniu to chciałbym sie zapytać jaki to warsztat oraz czy koszt tej regeneracji koleś ustalił po oględzinach czy to jakaś stała cena?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt to raczej stała cena, która podano mi juz przez telefon, a przy ogledzinach potwierdzono. warsztat mzj na ul. Krasickiego.

masz może Don jakies inne namiary w P-niu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysgier-ale zes mnie zdolowal z tym maglem i cena za wszystko,mam jeszcze jednego szpeca od zawieszen w przyszlym tygodniu do niego pojade,to ci dam znac co stwierdzil u mnie.Powiem ci ze ja bym zaryzykowal i kupil maglownice ta z allegro,moze to nie takie badziewie jak inni pisza,napewno jest na to jakas gwaancja.Jak co to opisuj dalej wszystko co i jak robisz,duzo pomagasz mnie i innym napewno tez-pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zainteresowałęm się tematem więc niestety żadnych konkretów nie znam, wiem, że wygóglałem jeszcze jakiś inny zakład, gdzie się zajmują maglownicami ale tam cena na dzień dobry była większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj gościa co będzie jak po regeneracji stuki będą dalej,czy daje gwarancję że to magiel na 101%??

bo wywalić kasę nie sztuka tylko jak się okaże że to nie to to ty jesteś w plecy on zarobiony i zadowolony a ty wku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności