Skocz do zawartości

Meriva stukanie w zawieszeniu / przekładni / kolumnie kierowniczej


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasa1979

gardi1

pod pedalem chamulca odkryj kawalek dywanika,zobaczysz tam na dole krzyzak,obroc delikatnie kierownica w prawo lub w lewo az zobaczysz glowke sroby na klucz 13,sprawdz czy masz to dokrecone,ja dokrecilem polowe obrotu.

 

Az milo teraz jezdzic samochodem jak nie stuka EPS,chwila roboty ze smarowaniem a naprawde warto to zrobic :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się powiedzieć: A nie mówiłem" :hyhy:

 

Zamiast wymienić pół zwieszenia i regenerować magiel, najpierw warto zrobić we własnym zakresie te dwie czynności. Jak to nie pomoże to dopiero szukać pomocy u fachowców.

 

Czieszę się że znowu odczuwasz radość jeżdżąc Merivką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysgier

Witam.

Kasa1979 - smarowanie wykonałem. Kupiłem ten smar w ASO za 73zł z rabatem(cena wyjściowa 102zł). Zgodnie z uzyskanymi instrukcjami wykonałem smarowanie. Ten smar jest bardzo gęsty, klejący, a jego konsystencja przypomina mi silikon.

Późnym wieczorem się za to zabrałem i nie chciało mi się już robić jazdy próbnej , później opisze efekty. Jednak przy ruchach kierownicą dalej słysze stukanie, więc ta przekładnia raczej mnie nie ominie(na umówioną wizytę nie pojechałem-odwołałem).

Swoja drogą to dziś i wczoraj , jak się ociepliło to podczas jazdy te stuki były dużo mniejsze.

 

Później opisze efekty smarowania

Podziękowanie dla kasy1979 i kuchara za wskazówki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysgier

No niestety. jazdy testowe wykonane i stuki nadal są. regeneracja magla mnie nie ominie. Wiadomo można tak jeździć i wielu użytkowników auta by sie tym nie przejmowało, ale mnie to denerwuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

Czyli masz takie same wrazliwe ucho na stuki jak ja,u mnie po smarowaniu EPS pomoglo,ale wjezdzajac w dziure lub jadac po nierownej drodze cos slychac z przodu,przyznam sie ze jestem bardzo uczulony na stuki w zawieszeniu.Krzysgier jak porobisz z przekladnia daj znac,czy to napewno ona odpowiada za stuki w aucie u ciebie.Jezeli u ciebie znikna po regeneracji,to niestety mnie tez to czeka.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość santi_wrc

Witam

Jestem tu nowy tak jak i jestem w sumie nowym posiadaczem merivy 1,6 16v z 2007 roku (mam ją od 3 m-cy) i takie pytanko do kolegi Kasa1979 a może i ktoś inny co wykonywał smarowanie EPS też będzie wiedział a mianowicie: czy po wyciągnięciu tego EPS trzeba uważać by w to samo miejsce złożyć to razem później (widziałem że tam jest wieloklin) czy raczej nie ma to znaczenia i czy smarować trzeba wspomniany wcześniej wieloklin czy miejsce w które wchodzi i jeszcze co do tego smaru dość daleko mam serwis Opla i czym najlepiej go zamienić rozumię że zwykły nie wchodzi w grę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasa1979

santi_wrc

 

Witaj,EPS nakladasz na walek z wieloklinem,musisz jak co pokrecic tulejka wystajaca z EPS-a,bo inaczej nie wejdzie,musi spokojnie najsc na walek,a smarujesz w EPS wlasnie ta tulejke gdzie wsrodku jest gniazdo z wieloklinem,smarujesz to do polowy smarem,musisz go tam wcisnac czyms.A smar jak nie masz oryginalnego tak jak ja nie mialem,to musisz dopasowac smar o konsystencji bardzo lepkiej i gestej ale to nie na dlugo,co orginal to orginal.Moze dorwiesz gdzies smar z mlotowiertarki,jest on dodawany w walizce w komplecie jest tam mala tubka,zazwyczaj pozadnej firmy elektronarzędzia posiadaja ten smar,pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość santi_wrc

Dzięki kasa1979 za szybką odpowiedź :?: teraz już temat mam mniejwięcej rozeznany w wolnej chwili biorę się za to a z tym smarem podsunąłeś mi bardzo dobry pomysł niedaleko mnie jest sklep/serwis elektro-narzędzi bosch i hitachi może tam będą mieli taki smar w sprzedaży.

 

PS Wcześniej jeździłem skodą fabią (9 lat- rzadko zmieniam samochody) też "ostro" działałem za forum fabii i przyznam się że to super sprawa, jakoś na początku tak ostrożnie podchodziłem do tego forum myślałem że skoro o wszystkich modelach opla jest to tak sobie a tu prosze jak się zaczeło ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności