Skocz do zawartości

wspomaganie kierownicy


Gość bogus199006

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogus199006

Witam wszystkich. Mam problem z pompą lub płynem wspomagania. Podczas powolnej jazdy np. 20km/h lub mniej a także podczas postoju na włączonym silniku słychać dziwny dźwiek (jest to dźwięk podobny do zaciągnięcia hamulca ręcznego elekteonicznie) ciężko go opisac. Dźwiek ten nie jest ciągły i nie słychać go cały czas. Czas słychac go kilka razy po mniej więcej 1,2 sekundzie a czasem przejade 100 lub wiecej km i nic. Sprawdzałem poziom płynu dobrze nie widać ale chyba jest bliski poziomu MIN. Czy wie ktoś co to może być?

Podejrzewałem że może to pompa się zacina ale nigdy sie nie spotkałem z takim przypadkiem więc nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskim stanie płynu pompa wspomagania moze wydawać niepokojące dzwięki.Obowiazkowo dolej do max,W insigniach istnieje problem z rurkami wspomagania ktore przecierają się na klipsie prowadzącym i płyn ucieka;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogus199006

Ok dzięki wielkie. Jutro kupie płyn i doleje. A powiedz mi jeszcze jaki kupić? Bo jestem w anglii i za bardzo nie wiem czy tu sa takie jak w pl ale jak coś to sprzedawce zapytam. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogus199006

Sprawdzalem teraz dokłasnie poziom płynu i mam na środku między MIN. a MAX. ale kupie i doleje dziś do MAX. Zobaczymy czy pomoże :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam.Mieszkam w UK.Borykam sie z pewnym problemem w mojej insigni.Otóz podczas skretu kolami na postoju wydaje dziek jakby trabki ze skrzypieniem.Tylko podczas postoju:dodam ponizej link do you tuba jak to brzmi:

 

 

Zmagam sie z tym problemem od poltora roku.W Aso wymienili przekladnie, wąż przekladni, płyn wyczyscili cały uklad dalej to jest.Zanika to jak właczymy samochód i chodzi na podwyższonych obrotach na małym obiegu. Aso twierdzi że auto tak ma i tyle.Z opisów pod filmami wyczytałem że to Ciśnienie węża nie było wystarczająco wysokie przy niskich obrotach 'powodując wibracje i jest towąż wspomagania kierownicy.Ale ten wąż umnie został wymieniony.Poma jest sprawna, płyn prawidłowo, żadnych wycieków.Może zawieszenie przednie wzmaga cięższą prace układu.Czasami da się słyszeć przy skręcaniu jakby tarcie gumy o metal.np. gdy jedno koło jest wyżej od drugiego.Ale niema tego gdy pada deszcz.Wedłóg Aso zawieszenie jest sprawne.Proszę póżcie.Wiem że ten problem wystepuje w wielu insigniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyć za sprężynę Macpersona i ktoś niech ci kręci kierownicą.

Zrób tak z dwóch stron.

Jeżeli któryś Macperson będzie w czasie tego kręcenia miał jakieś drżenia to podejrzane może być łożysko górne Macpersona.

Stawia opór i pompa musi mocniej pracować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyć za sprężynę Macpersona i ktoś niech ci kręci kierownicą.

Zrób tak z dwóch stron.

Jeżeli któryś Macperson będzie w czasie tego kręcenia miał jakieś drżenia to podejrzane może być łożysko górne Macpersona.

Stawia opór i pompa musi mocniej pracowa

Witam. Sprawadziłem dzisiaj i nie odczuwam żadnych drgan na sprężynie ale zato prawie przy końcu krańcowego położenia kierownicy słychać i czuć na sprężynie zgrzyt.Nie metaliczny ale taki guma z metalem.Ale nie dobiego on z łożysk (chyba)bardziej gdzieś przy drążkach.A pompa dalej huczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności