Skocz do zawartości

Usuwanie naklejek z nadwozia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Kupiłem sobie Asterke i mam na klapie głupie napisy - niby nic wielkiego ale mi przeszkadza...

Czy zna ktoś sposób żeby łatwo się ich pozbyć nie psując lakieru...?

 

Znalazłem na forum jak łatwo usunąć klej (benzyna ekstrakcyjna), ale jest taki problem, że same napisy ciężko schodzą i zanim zostanie mi klej to mogę nie doczekać... ;)

 

Poza tym każda z liter jest naklejona osobno i jak próbuję odrywać to obdziera i odchodzą tylko skrawki... :/

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdro

 

p.s. gdzie mogę kupić taką benzynę (ekstrakcyjną)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castorama lub inny market budowlany lub sklep z farbami- tam dostaniesz benzyna ekstrakcyjna

 

a co do naklejek to najlepiej robic to latem

ustawic auto do slonca

wtedy klej troche rozmeiknie

dodatkowo wspomoc suzsarka lub opalarka (ale tu uwaga na lakier)

i wtedy powinno zejsc

 

tylko zastanow sie czy nie spotka cie mala niespodzianka

ja malem podbnie

zerwalem naklejki bo byly wiesnaickie

ale potem sie okazalo ze w tym miejscu jest maly feler w lakierze a ze nie chcialo mi sie malowac calej klapa ze wzgeldu na koszta to poprostu nakleilem na to naklejka z forum:))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo wspomoc suzsarka lub opalarka (ale tu uwaga na lakier)

Nie widzę innej sprawdzonej metody jak właśnie suszarka do włosów .Podgrzać i następnie ściągnąć naklejkę i benzyna ekstrakcyjna lub rozpuszczalnik uniwersalny. :);)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielkie dzięki za pomoc... ;) Właśnie tak się zastanawiałem nad suszarką ale było to opisywane przy ściąganiu naklejek z szyby i bałem się, czy będzie to bezpieczne dla lakieru...

 

Co do uszkodzeń pod naklejką to wątpię aby takowe były ponieważ są to wąskie litery przyklejane osobno i raczej nic by się tym nie zasłoniło...

 

Ja planuję za to zasłonić dwa opryski na masce (ktoś zamknął ją, gdy klema z akumulatora leżała na nim bo była odpięta i odbiło lakier) naklejką "dziura po kuli" - wiem, że może i wieśniackie ale lepsze to niż dwa bąble na masce...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie suszarka lub opalarka którą należy trzymać w pewnej odległości i naklejki schodzą bardzo dobrze , sam to już przetestowałem. Proszę jedynie dobrze dobrać temperaturę aby nie ugotować lakieru. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja planuję za to zasłonić dwa opryski na masce (ktoś zamknął ją, gdy klema z akumulatora leżała na nim bo była odpięta i odbiło lakier) naklejką "dziura po kuli" - wiem, że może i wieśniackie ale lepsze to niż dwa bąble na masce...

znam ten bol

jamam tak na tylnej klapie

 

tylko uwazaj jak bedziesz kupowal te nakljeki np. na allegro

za pierwszym razem dostalem takie co po tygodniu zrobily sie rude

kupilem nastepne i od roku jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Benzyne estrakcyjna mozesz wziac od mamy/ciotki/sasiadki/szwagierki-pielegniarki. Mozesz tez uzyc czystego spirytusu,nie zawsze dziala,ale jak masz to probuj. Metoda z suszarka-pierwsze slysze,ale jak bede musial to skorzystam. ja mialem na szybie jakiegos tribala czy cos,ale bez problemu zeszlo,reka zdarlem.Ile kosztuja takie naklejki"dziura po kuli",gdzie je mozna dostac(szczegolnie Wrocław,jesli ktos z Was jest)i z czego sa zrobione,ze arkowi pordzewialy ;) ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj

 

http://www.allegro.pl/item289374911_naklejka_dziury_po_kulach_hit_.html

 

ale tesa drogie

 

czasami sa aukcje z pojedynczymi naklejkami po 1zl

i to zalezy od papieru tandety poprostu zrobia sie od deszczu rude i z czasem rozkleja

za te co mam teraz tezdalem po 1zl za sztuka i sa ok

 

takze nie wiem czym sie kierowac przy wyborze

bo kumpel tez kupil w takim sklepie tuningowym i stalo sie to samo a za 3 nalkeki mialdo zaplacenia 5zl

 

nie mam wiec pojecia czemu jednesa gorsze od innach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności