Skocz do zawartości

[Corsa B] Koniec klocków / bębnów?


Gość XWindowsMen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość XWindowsMen

Witam.

 

Pacjent to Corsa B ''96. 2 lata temu wymieniałem cały tył (bębny, szczęki, pierdoły, ręczny), rok temu przód: tarcze, klocki. Od pewnego czasu (zima, gdy temp. oscylują w granicach 0* C) podczas hamowania... słychać z tyłu charakterystyczny dźwięk tarcia metal o metal - mało przyjemny :/ Wydaje mi się, że w trasie - gdy auto się "nagrzeje" ów dźwięk znika.

 

 

Rocznie nie robię więcej jak 12tys. km. Już znowu wszystko do wymiany? Gdzieś może dostaje się woda i rdza robi swoje? Jakieś pomysły? Sugestie czy wystarczy przeczekać do wiosny?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę popracował szczotką drucianą i papierem ściernym. Można poczekać i do wiosny i potem powymieniać, ale myślę że wystarczy wyczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk-5 ja myślę że ruda opanowała ranty bębnów i stąd to obcieranie, kolega nic nie pisze o tym że ma problem z hamulcami.

To samo mogło się stać z osłoną i mamy lekkie tarcie nie blokujące hamulców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał masz racje,ale jakby szczotka nie pomogła trzeba szukac dalej.Nie wiadomo jakiej firmy były zakładane np u kumpla po 1.5 roku odkleiła sie okładzina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po poście może tak być, ale mimo wszystko jestem raczej dobrej myśli, tak czy siak samo się nie zrobi. :mlotek::hyhy::hyhy:


Jakoś ja miałem szczęście do dobrych części czy zamienników a parę aut zajeździłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane około 24 tyś km to trochę zbyt mało aby ponownie wymieniać bębny, klocki i reszte,

chyba że jeździsz bardzo dynamicznie...

Obejrzyj dokładnie linki hamulca ręcznego, najprawdopodobniej nie powracają ( zacinają sie w prowadniku na belce)

wtedy szczęki trą o bęben i stąd ten początkowy szum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość XWindowsMen

Mk-5 ja myślę że ruda opanowała ranty bębnów i stąd to obcieranie, kolega nic nie pisze o tym że ma problem z hamulcami.

To samo mogło się stać z osłoną i mamy lekkie tarcie nie blokujące hamulców.

 

Problemu z hamowaniem nie ma.

 

Obejrzyj dokładnie linki hamulca ręcznego, najprawdopodobniej nie powracają ( zacinają sie w prowadniku na belce)

wtedy szczęki trą o bęben i stąd ten początkowy szum.

 

Gdzieś może w jakimś miejscu jakimś specyfikem spryskać aby odtajało?

 

 

P.S.

Przejechane około 24 tyś km to trochę zbyt mało aby ponownie wymieniać bębny, klocki i reszte,

chyba że jeździsz bardzo dynamicznie...

 

Koledze w NOWYM (2013) Fordzie Transicie po 30 tys... skończyły się klocki... ale to już inny temat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kolego rękawiczki, szczotka druciana i pozbycie się rudej.

A na poważnie - bez zdjęcia bębnów nic nie poradzisz, można jeszcze spróbować na podnośniku wysłuchać dokładnie które koło i w jakiej sytuacji to tarcie słychać. Jak się boisz za to zabrać sam to podjazd do zaufanego mechanika, myślę że dla niego to godzinka roboty z obydwoma kołami. po przejechaniu kilkuset metrów już nie słychać bo to co trze znika ot i wsio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny objaw przy bębnach.Różnica temperatur,wilgotność powietrza i osadza się lekka korozja.Czyścić można codziennie i codziennie takie efekty będą.

W czasie mrozów będzie cicho.

,,Sorry,taki mamy klimat" :gwizd:

Edytowane przez BENY72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności