Skocz do zawartości

Rozładowuje się akumulator i przerwa w pracy silnika.


Gość Domin689

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Domin689

Witam, mam problem ponieważ dostałem auto mianowicie kadetta auto jest w super stanie jak nowe i caly czas w garażu przebieg to jakieś 70 000 auto było dziadka ale kupił nowe a kadecika nie pozwolę oddać za 100 zł. Sprawa wyglada tak iż występują 2 usterki 1. Co jakiś czas wyladowuje się akumulator a żadna kontrolka nie swieci ? 2. To jest bardziej skomplikowane bo nagle auto gaśnie,przerywa słychać z wydechu ze złe pracuje zły zapl
Silnik to 1.8 8v kadett E
Zły zapłon i traci się przerwa na swiecy i przepraszam ze tak się rozpisałem

 

 

 

Tytuł ma informować o problemie/ zmieniłem/ Kacper

Edytowane przez Domin689

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pasuje pomierzyć sprawność akumulatora i prąd jaki zużywa samochód w trakcie postoju (chyba prąd upływu to się nazywa),

2.Sprawdzić układ zapłonowy, może być jak w tym temacie - http://forum.opel24.com/topic/70441-brak-iskry-pali-tylko-z-popychu/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Domin689

Z tym ładowaniem to pewnie alternator albo dioda ale najbadziej boje się tego drugiego problemu bo wiem ze to coś z zapłonem i te wszystkie elementy są do sprawdzenia ale dziwi mnie to ze nagle jak wykręcam swiece to nie ma na nich przerwy (przynajmniej na dwóch). Co może być przyczyna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz świece do wymiany, kup nowe najlepiej wzmocnione (nie wiem jaki silnik - typ - to nie wiem jakie są zalecane).

A sprawa pierwsza to można pomierzyć samemu ładowanie, lub podjechać do sklepu gdzie sprzedają aku i poprosić o sprawdzenie jego sprawności oraz ładowanie altka. Można jeszcze poszukać elektromechanika który to wszystko ogarnie.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły być wszystkie wadliwe.

Jaki kod silnika to coś znajdziemy, może za długie zakładał. Nie ma możliwości żeby się same kasowały przerwy na elektrodach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Domin689

To jest chyba 1.8 8v 90 km numeru nie mogę znaleźć. I wydawało mi się tez ze to świece ale 4 komplety ?

Na klapie jest napis 1.8 i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spotkałem się z taką awarią chyba z 35 lat, od okresu dwusuwów.

A nic ja już znalazłem - powinny być jak w tym linku http://www.ngk.de/nc/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/OPEL/KADETT%2520E/BPR5ES/15676/

Ja bym brał :NGK V-Line 6 typ BPR5EIX - chociaż podobno ostatnio na nie trochę narzekają.

Jak nie bardzo wiesz co robić i gdzie szukać to warto znaleźć dobrego elektromechanika, bo możesz więcej kasy stracić na poszukiwaniach na ślepo niż robocizna fachowca.

Mogła być jakaś wadliwa seria świec i akurat te są w waszym sklepie.

Swojego czasu Champion miał taką wpadkę że tygodniowa produkcja poszła na złom, ale część już poszła do dystrybucji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i rozumiem - dlatego taka moja rada. Ty będziesz się mordował i szukał w ciemno a fachowiec zrobi to za kilka minut ( wie gdzie i jak ręce włożyć).

Problemy zapłonu mogą być też inne niż same świece, a rozładowanie aku - może gdzieś w izolacji jest zwarcie do masy.

Dobrze zachowany z małym przebiegiem kadet to teraz już rarytas i warto go zachować.


Tu możesz poszukać jakiegoś polecanego zakładu z twojej okolicy - http://forum.opel24.com/forum/136-warsztaty-samochodowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności