Skocz do zawartości

Rozładowujący się Aku


Gość sintra 98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sintra 98

Witam ponownie mam problem jestem uziemiony w domu (miałem operacje na kolano)po kilkunastu dniach aku mi się rozładował mam kilka pytań to sie stało juz drugi raz zawsze jak postoi z 4-6 dni w zimie (aku roczne ładowanie dobre ) pierwszy raz stało sie jak aku miał kilka tygodni .Nie sprawdziłem gdzie ucieka prąd teraz tez nie mogę ,jak teraz naładuje aku jak zabezpieczyć sie na szybkiego żeby prąd nie uciekał,chce jak najszybciej naładować boje sie ze coś mu sie stanie a szkoda by było .Co zrobić jak go naładuje jaki bezpiecznik wyciągnąć albo co innego ,za bardzo nie mogę szaleć przez kolano,tez do końca miesiąca nie będę jeździł. Jak myślicie ile muszę ładować zaznaczę ze będę to robił przez przedłużacz i aku w aucie na ulicy

Proszę o szybkie podpowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prostownik i 10% pojemności i przynajmniej z 10 godzin.

Jak wydobrzejesz to amperomierz do ręki, wyłączasz wszystko, Kluczyk ze stacyjki, zdejmujesz klemę z aku i w to miejsce podpinasz amperomierz, mierzysz ile ucieka prądu. a potem sprawdzasz układy wyciągając poszczególne bezpieczniki, najpierw duże, a potem małe. Alternator, rozrusznik i ABS mają plus wspólny przewód który idzie z aku na silnik (czerwony 16mm2 ).

Trzeba pamiętać że nawet nowy aku przy temp 0oC traci nawet 50% sprawności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Dzięki , tak żeby naładować by odpalić to z 5 godz wystarczy ? pytam bo kabel przez okno chociaż mieszka m na parterze trochę kłopotliwe,jak bym teraz naładował co zrobić żeby aku odłączyć od poboru prądu,bo myślę ze wsiądę do niego za jakieś 2-3 tygodnie.Rozładowany aku może sie uszkodzić po jakim czasie


bez pomiaru to wróżenie z fusów, miernik w łapkę i zmierzyć ile ciągnie z aku.

Wiem ale teraz poruszam sie o kulach i nie mogę szaleć mogę tyle zrobić żeby podładować aku i jakoś go zabezpieczyć

Edytowane przez sintra 98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dedan2412

Jacek,w sobotę będę we wrocławiu mogę pomóc ;)

Tym czasem naładować aku,a po każdej jeździe zdejmować klemę,tylko pamiętaj,zanim to uczynisz,sprawdź czy zamki masz "ruchawe" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje zamontować na aku wyłącznik (rozłącznik) ale jak będziesz ruchliwy, Możesz co dziennie przez parę godzin ładować małym prądem 2-4 (do 10%) ampery nic mu nie powinny zrobić możesz też na chwilkę załączyć radio albo pozycyjne żeby aku pracował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Wielkie dzięki za pomoc dedan martwi mnie tylko czy aku możne byc tak długo rozładowany i czy jak naładuje to co zrobić ,sugerujesz żebym klemę ściągnął ale patrzałem jak sie dobierali do aku jak mi w sklepie go wymienili to bym nie dał rady za każdym razem jej ściągać ,co do zamków to otwierają sie od strony pasażera a od strony kierowcy muszę zrobić myk ze kluczyk do oporu i w tym czasie ciągnę za klamkę .Najwyżej naładuje i poproszę syna żeby codziennie odpalał dopóki nie będę jeździł

Mam pytanie przy aku u góry są podpięte kilka przewodów jako plusowe zakryte czerwonym plastykiem jak bym je odmostkował , cos by dało żeby odizolować aku to jest na wierzchu


Pasuje zamontować na aku wyłącznik (rozłącznik) ale jak będziesz ruchliwy, Możesz co dziennie przez parę godzin ładować małym prądem 2-4 (do 10%) ampery nic mu nie powinny zrobić możesz też na chwilkę załączyć radio albo pozycyjne żeby aku pracował.

może źle napisałem czy aku rozładowany dostaje po du.....ie ,co do ładowania codziennie ciężko bo kabelek przedłużacza będzie przechodził prze drogę przy bloku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dedan2412

To może syn niech poświęci godz. to znajdzie obwód pobierający prąd.Wyłączy z użytku i po problemie.

Co masz dodatkowo podpięte pod aku?

To może być też ori wyposażenie,które kradnie np.radio,el.szyby,centralny,etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek te przewody na skrzynce elektrycznej idą od aku do tej skrzyneczki, ja tam podpinam plusa prostownika, bo wiesz jaki jest ciężki dostęp do akumulatora.( minus do masy na nadkolu). Możesz go odpiąć ale pewnie mapy sterownika silnika się wysypią tzn piszą że żeby skasować ustawienia map odłączyć na jakieś 30 min.aku.

Rozładowany aku po prostu może zamarznąć a wtedy może dojść do uszkodzeń wewnętrznych. Pomysł żeby syn przepalał też jest dobry, lepsze to żeby nim troszkę pojeździł. Może alarm żre dużo prądu.

Fakt ciężko jest pilnować przedłużacza jak autko stoi po drugiej stronie drogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

po starym właścicielu zostały ledy podświetlające wnętrze i drzwi ,zrobię tak podładuje syn będzie trochę go odpalał ,myślę ze wcześniej wsiądę i wybiorę sie na obwodnice gdzie nie będę musiał operować lewa noga od razu go przegonie i od razu ustawią sie mapy silnika ale gnać go na benzynie :gwizd: ,a jak będę juz mógł ustać dłużnej na nodze to daje sobie słowo ze zajmę sie tym aku :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności