Skocz do zawartości

Rozładowujący się Aku


Gość sintra 98

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź jeszcze czy nie ucieka ci prąd przez wtyczkę od NIWO które wyciąłeś - głównie chodzi o to że te bezpieczniki przez które masz ubytek prądu mają stałe napięcie z aku styk 30.

Ja nie mam pneumatycznego zawieszenia i nie wycinałem tego przekaźnika w nadkolu a pewnie trzeba to zrobić bo ,nie zawsze ale czasem gdzieś coś "pyka "cichutko .

Wyłącz przed pomiarami w podsufitce włącznikiem głównym lampki i odczekaj parę minut.

Tak zrobiłem ale nie było odzewu, dzięki za objaśnienie .Wyciągałem wszystkie małe i wydawało się że na żadnym nie ma różnicy,zrobię to jeszcze raz wolniej a i zacznę szukać po tych "bezpośrednich "połączeniach .Szyby elekt.mam odłączone wtyczki ,ale wcześniej też na pewno mi żarło prąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jak pisałem, wyciągaj bezpiecznik główny i wciskaj tam końcówki miernika aby sprawdzić jeszcze raz na którym masz największy pobór prądu.

Chyba że to alternator kradnie, nie masz z nim problemów np niskie napięcie ładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obiedzie sprawdziłem napięcie

bez obciążenia =14,45 v

światła i dmuchawa na 3 = 14,05 v

światła i dmuchawa na 5 = 13,95 v

klima,dmuchawa na 5,ogrzewanie szyby światła zewn. i wewnątrz. 13,60 v.

Z bezpiecznikami zabawa wieczorem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość CzaroT-11

Sorki za odgrzebanie. W moim dieslu 2.2 bardzo szybko pada aku. Samochód ciężko pali. Po przekręceniu kluczyka rozrusznik kręci 10-15s i nie odpala, a aku już jest rozładowany. Kontrolki gasną, nie ma siły kręcić rozrusznikiem, coś pstryka w bezpiecznikach i mruga kontrolka ( ! ) . Aku ma już 6 lat więc zapewne to jest przyczyna. Teraz pytanie czy aku 74aH 680A z lewym + i wymiarach 278 mm (Długość ) x 175 mm (Szerokość ) x 190 mm (Wysokość) będzie ok bo czytałem że wysokość 19 cm to już ciężko wchodzi? Czy taki będzie ok plus przejściówki na klemy? Co do cieżkiego odpalania to auto idzie do SAABoratorium i mam nadzieję że tam pomogą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przegrzebać temat o aku - na początku gdzieś są wymiary podane jakie pasują - jeżeli nic nie masz pod skrzynką bezpieczników i przekaźników to 190mm wysokości wchodzi - i jeszcze uwaga - nie kupuj jakiegoś chłamu z marketu.

Dobrze też jest zrobić pomiar prądu ładowania altka i prąd ubytku (czyli gdzie ucieka prąd i ile).

Z doświadczenia wiem że Varta i centra futura są trochę lepsze niż inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba będziesz miał szczęście jak podejmą się wymiany w serwisie - w moim wypadku w 2 odmówiono - kupiłem aku w hurtowni ale z pomiarem prądu ładowania i ubytku (do gwarancji).

Raczej plus prawy (P+).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , odgrzewamy kotleta ;) Zacząłem od nowa walkę i mam jakieś sukcesy .

Pierwszy złodziej na 0.1A to komputer od gazu podłączony jest bezpośrednio do akumulatora. Drugi to radio też około 0.1 A.

Trzeci na dużym bezpieczniku nr 7 na 0.07A i czwarty na dużym nr5 tak 0.02A .

Gdy szukałem schematu na Kampie , w końcu musiałem z forum ściągnąć ;) . za co :drunk:,,,,zeszło chwilkę .

Wracam a tam 0.03 na nr 7 0.01 A na nr 5 0.02A .Myślę że na razie sobie odpuszczę bo w garażu ciasno i drzwi od pasażera nie otworze żeby sprawdzić tamte bezpieczniki .W komorze silnika żaden mały nie pobiera . Na początku miałem 0.32A :[ .

Moje pytanie brzmi ,mogę podpiąć pod jakiś bezpiecznik -wyłączany - ten gaz ?

Według mnie nie powinno chyba być problemu . Bo radyjkowi na pewno zrobię ładny wyłączniczek ,chyba że znajdę kabelek z odłączanym prądem .

Chyba tyle na razie ;) .

Edytowane przez baru0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek, nie mam pewności ale wydaje mi się że centralka gazu powinna się wyłączyć po wyłączeniu zapłonu - ale tak mi się wydaje. Więc nie powinno być ubytku prądu po zgaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności