Skocz do zawartości

Zgrzyty przy odpalaniu Astra 4 1.4 turbo 140 KM


Gość Draxter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie. Długo nie pisalem bo temat zgrzytów nie był długo załatwiony. Samochód stał w warsztacie , a ja czekalem na usunięcie usterki na koszt firmy od której auto kupiłem. Wlokło się wszystko bardzo długo, ale na szczęscie zostało załatwione pomyslnie:).Przyczyną zgrzytów i problemów z odpalaniem było uszkodzone koło dwumasowe ( diagnoza sie potwierdziła). Po jego wymianie wszystko jest juz OK. Samochód pali i jezdzi idealnie. Dziękuje wszystkim za posty.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Więc i mnie spotkał ten problem.... zgrzytanie podczas odpalania... no i moje obawy się jak widzę na 90 % potwierdziły. AUTO MA 68 TYSIĘCY PRZEBIEGU! (z tego co wiem to dwumasu nie wymienia się przy tak małym przebiegu). Może od razu wyłożę kawę na ławę, kupiłem autko w lipcu 2015 roku (teraz jest marzec 2016), 2012 rocznik wszystko ładnie pięknie chodziło do czasu. Gdzieś w październiku zaczęło zgrzytać, jako, że z auta korzystano dosyć rzadko wizyta u mechanika była odkładana. Po wizycie mechanik stwierdził, że to zapewne Bendix i można z tym jeździć jednakże w zeszłym tygodniu trafiłem do mechanika który poddał pod wątpliwość tę tezę. Jako, że jestem przeciętnym Kowalskim jeżeli chodzi o znajomość samochodu mam pytanie - od czego niszczy się koło dwumasowe? czy możliwe jest to, że kupiłem auto z dobrym kołem dwumasowym, a poszło ono podczas mojej eksploatacji? Jeżeli uważacie, że dwumas był już uszkodzony podczas zakupu czy według was da się złożyć coś na kształt reklamacji? W tym czasie auto przejechało około 4 tysięcy kilometrów. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/skrzynia-2871/news-jak-wydluzyc-zycie-kola-dwumasowego,nId,1071647

Tutaj jest to fajnie opisane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam> noszę się od niedawna z zamiarem kupna Astry J lub Insigni 1.4 140 kM (oczywiście przeróbka na LPG)> ze względu na sumę ok 40-44 tyś.. jest gama aut z przebiegiem powyżej 150 tyś....

Pytanie do tych co mają już auta z tymi przebiegami i więcej czy coś się dzieje z tymi silnikami i czy wymianiali już koła dwumasowe i przy jakich przebiegach , bo wydając za auto 40 tyś bawić się jeszcze w remonty trochę mi się nie uśmiecha > a różnie bywa ....(najwyżej kupić tańszego i mieć kaskę na wymianę tych rzeczy co się popsują), Jak sprawuje się turbo, łańcuch rozrządu i głowica na LPG czy ktoś miał już jakieś problemy - na forach za dużo nie piszę więc może tutaj ktoś podpowie szczerze bo gmach wypowiedzi to pracownicy Opla zachwalający swój produkt >>>> :prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżko, to jest temat TECHNICZNY. Weźże zabierz swoje 4 litery do czytania w dziale PORADNIK KUPUJĄCEGO. W tamtym dziale absolutnie wszystko jest, nie będziemy po 1000 razy tego samego pisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak, jest wina dwumasy. Była swego czasu kampania na dwumasę w 1.4 turbo, jest obecnie w Mokce.

Jeśli chodzi o Mokke:

 

A14NEL/NET - Metaliczny odgłos w trakcie uruchamiania silnika

Naprawa polega na wymianie dwumasowego koła zamachowego na nowe, poprawione. Usterka objawia się tym, że przy rozruchu silnika, szczególnie ciepłego, słyszalne są metaliczne odgłosy. Dotyczy tylko silnika LUJ czyli 1.4T.

Numery nadwozia aut potencjalnie narażonych na usterkę: od ...CB000001 do ...EB999999

Witam

W związku z wystąpieniem w/w objawów u mnie mam pytanie. Czy możnaw jakiś sposób znaleźć nr biuletynu na kampanię w astrze J 1.4. Chciałbym sprawdzić czy moja asterka się załapuje.

Dzięki z góry za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A końcówka VIN to za mało?

Mamy XXI wiek i telefony - zadzwonić do ASO też nie da rady?

 

P.S.

Nie liczyłbym na to, że mając przelot większy niż 20-30kkm załapię się na kampanię...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności