Skocz do zawartości

Dziwne Wibracje Silnika A20DTH


Gość KenyBDG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, od jakiegoś czasu gdy wrzucam bieg "D" lub "R" odczuwam dziwne drżenie calej karoserii, jest to dość denerwujące. Dodam iż miesiąc temu mialem wymienianą skrzynie biegów, może to ma wpływ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie-delikatne wibracje to norma przy automatach na obciążeniu D-R. Sprawdź stan oleju w skrzyni, jeśli podczas jazdy i ruszania nie szarpie autem a wibracje nie wzrastają nic bym nie robił. Jeśli budą szarpie dosyć mocno problem może leżeć po stronie sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie szarpie, biegi wchodzą ładnie, podczas wrzucenia D lub R czuć lekkie szarpniecie ale to jest minimalne, podobno normalne. Co do drżenia to tak nie miałem, no chyba że odpaliło się wypalanie DPF, to tak, samochód drży no i obroty podnoszą się....a i te wibracje wyczuwalne są podczas postoju, podczas jazdy wszystko jest ok.

 

Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni ?

Edytowane przez KenyBDG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz AF40.

Na odpalonym silniku wchodzisz pod auto i odkręcasz torxem mały koreczek na dole skrzyni - widać go wyraźnie, jest tylko jeden. Jeśli przelewa się przez niego olej to w porządku, jeśli natomiast nie, to trzeba uzupełnić. U góry pod linką selektora biegów jest korek wlewowy na dużego torxa. Odkręcasz, i na pracującym silniku krótkim lejkiem (broń boże nic długiego, bo przemieli go wirujący element skrzyni) uzupełniasz do momentu, aż z dołu zacznie się przelewać. Zakręcasz dolny koreczek i uzupełniasz jeszcze ok. 200-300ml, po czym zakręcasz korek wlewowy u góry.

Wszystko.

Dobrze mieć pomagiera - ty na górze dolewasz, on na dole obserwuje i w razie potrzeby zakręca korek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest zbyt prosta, trzeba wjechać na podnośnik tudzież posiadać kanał.

Jest jeszcze jedna kwestia, do skrzyni zalano mi olej z beczki, zapytałem co to jest, czy to na pewno do Opla. Otrzymałem odpowiedź że leją to do mercedesów więc do opla też będzie ok :-), może to jest faktycznie wina oleju ?

 

Potwierdzam, moja skrzynia to AF40

Edytowane przez KenyBDG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z beczki?

To jest olej występujący w opakowaniach 1-litrowych - przynajmniej oryginalny GM.

Nie wiem co tam wlano, ale byłbym ostrożny. Niewłaściwy olej może zabić skrzynię i cudowanie z czymś, co jest też do Merca to takie trochę niepoważne i ryzykowne.

Numer katalogowy oleju, jaki powinien być w tej skrzyni:

numer katalogowy 1940773
numer części GM 93165147

To olej ATF AW-1. Około 40zł za litr.

 

Jak tam zalano jakieś gówno, to w wypadku jego wymiany tylko i wyłącznie wymiana dynamiczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię i zapytam co dokładnie wlali, choć teraz mogą ściemniać.

 

Facet mówił że to leją do AF40, a lali z beczki bo to była firma zajmująca się naprawą ASB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to firma specjalizująca się w skrzyniach, to BYĆ MOŻE faktycznie biorą beczki od producenta. Ale zapytać warto - niech podadzą dokładną specyfikację oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdziła poduszki silnika i skrzyni. U mnie też poduszka pod silnikiem przenosiła. Tym bardziej że skrzynia była ruszana więc mogło tam się co nieco inaczej ułożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę że może ty być poduszka, w końcu miałem ściąganą skrzynie.

Wczoraj pojechałem do kolegi który dysponuje MDI i wgrał mi nowy firmware do sterownika skrzyni, oczywiście wymagane było przeprowadzenie adaptacji.

Po wykonaniu aktualizacji przejechałem około 100 km, mam wrażenie iż wibrację są trochę mniejsze. Wygląda to następująco, jak wrzucę D i trzymam na hamulcu to czuje w fotelu że lekko drży, jak zatrzymam się na światłach i obroty spadną do 800 obr./min, to jest w miarę spokojnie, czuć lekkie drżenie ale nie jest ono niepokojące, podobno Insignia zawsze lekko drży.

Najlepiej jakbym przejechał się Insignią o podobnej konfiguracji i wtedy miałbym punkt odniesienia.

 

____________________________________________________________________________________________

"Ja bym jeszcze sprawdziła poduszki silnika i skrzyni. U mnie też poduszka pod silnikiem przenosiła. Tym bardziej że skrzynia była ruszana więc mogło tam się co nieco inaczej ułożyć."

 

Czy to nie jest tak że jeśli poduszka jest uszkodzona to samochód drży podczas przyspieszania ?.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jest jeszcze jedna kwestia która przyszła mi do głowy. Tak jak pisałem prędzej miałem wymienianą skrzynie biegów, poprzednia miała oznaczenie 1FKT ta którą mam w tej chwili to 3GGT, według opel-infos.de, różnica to rocznik, przełożenia są te same. Komputer ma także inne oznaczenia, poprzednio miałem AAU6 a teraz mam AA5C. Co jest najlepsze, tak wyglądał komputer przed aktualizacją:

 

Identifier: 0x1007
VIN: XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Hardware number:55574323
System name: AWF8HIM4 A20DTH
Part Number:55583368
Software version number: 03502289
Programming Date: 20130725
Hardware key number: *27RKAS
System description: AISIN0200
Variant programming: BKAA5CP131410144
Alpha code: AA
Software Freeze Date: 01021356108847
a tak po aktualizacji:
Identifier: 0x1003
VIN: XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Hardware number:55574323
System name: AWF8HIM4 A20DTH
Part Number:55578552
Software version number: 03500FB9
Programming Date: 20150223
Hardware key number: T854577539
System description: AISIN0200
Variant programming: 61AAU6P131410144
Alpha code: AA
Software Freeze Date: 01021356108847
Po aktualizacji zmieniło się:
- Part Number:55583368 na Part Number:55578552
- Software version number: 03500FB9, na Software version number: 03502289
- Hardware key number: *27RKAS na Hardware key number: T854577539
- Variant programming: BKAA5CP131410144 na Variant programming: 61AAU6P131410144
Teraz pytanie za 100 pkt, czy ta skrzynia która została założona do mojego samochodu jest odpowiednia.
.....acha jeszcze jedna ważna rzecz.. stara skrzynia wyprodukowana została w styczniu 2011 a nowa w maju 2013, może powyższe różnice wynikają z rocznika ?. .......

Edytowane przez KenyBDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności