Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Poruszam się Astrą 1.8 16V (X18XE) z instalacją II generacji Elpigaz Voila+ i tu moje pytanie.

Czy to prawda że jedyne dobre rozwiązanie dla silnika 16V w Oplu to całkowite odłączenie sondy od ECU podczas jazdy na LPG. Czy może da się tak ustawić emulację aby nie zaświecał się Check Engine a jednocześnie dało się lepiej jeżdzić na noPB (teraz dławi mi się przy przyspieszaniu szczególnie jak jest zimny i lubi sobie zgasnąć na wolnych obrotach).

 

[ Dodano: Sro Lut 22, 2006 21:30 ]

Puk, puk jest tam kto...?

 

...czy ten wątek wogóle żyje??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Witam po czym mozna poznac za parownik nadaje sie do wymiany lub regeneracji?Moja asterka 1.6 8v pali ok.10 lpg czyli bardzo ladnie(chyba),takze z tym nie ma problemu ale teraz pojawilo sie dziwne zachowanie silnika tzn.nierowna praca,za wysokie lub za niski obroty lecz nie gasnie.Kolega powiedzial ze mial podobnie wymienil parownik i jak reka odjal-wszystko w porzadku.Czy w moim przypadku tez jest to mozliwe i jakie sa koszty regeneracji lub wymiany parownika?.Z tego co wiem to parownik jakos wyczyscic chodzi mi o spuszcenie tego syfu ale nie wiem czy to cos da.czekam na odpowiedz,pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek wymien filterek gazu!

Co do spuszczania syfu z parownika to jest do tego specjalna sruba. Znajduje sie ona na dole z boku parownika. Taki plastikowy grzybek z wejsciem na klucz ampulowy.

Przed odkreceniem pojezdzij troszke zeby rozgrzac parownik i olej/smar/syf ktory sie w nim znajduje. Rob to raczej na dworze chyba ze chcesz zasypywac w garazu tluste plamy piachem :shock:

Odkrecasz ta srubke, czekasz az to badziwie zleci, zakrecasz i smigasz.

Jezeli to nie pomoze to znaczy ze membrany w parowniku Ci sparcialy (zesztywnialy) i nadaja sie jedynie do wymiany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Jest to przestrzen miedzy membrana a obudowa i zadnego gazu tam nie ma. Pamietaj zeby rozgrzac parownik (silnik) zeby ten syf sie zrobil plynny!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam kupilem mercedesa 190 2.6e 170 koni 89 rocznik chcialbym zamontowac w nim gaz ale nie bardzo wiem jaki sie tam nadaje !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam pytanie mam vektre 93 rok 1.6 gaz pli mi po miescie 16,5 litra gazu co0 zrobic zeby paqlila mniej i do tego termostat nie pokazuje temperatury czy to ma cos wspulnego z tym spalaniem duzym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam Panie Adampol!

Mam takie problemy z moja inastalacją:

1. Jak wcisnę szybko gaz to samochód zamula i tak już zostaje (na zimnym silniku zamula tylko na chwilę i dalej jest ok)

2. Mam sadze na wylocie tłumika (słyszałem że to wina złej mieszanki)

3. Zgodnie z zaleceniami gazowników wymieniłem świece na NGK V LIne 23 i przewdy WN. Po tej wymianie pojawiły się samozapłony, więc wróciłem do starych świec (oryginalne GM), bo myślałem że źle dobrałem świece a dobierałem według katalogu w internecie i dzisiaj znowu pojawił mi się samozapłon. Co dalej mam z tym zrobić.

4 Samochód pprzy przełązeniu na gaz gaśnie albo szarpnie w zależności od tego czy jadę czy stoję. Tu gazownicy powiedzieli mi że tak sie dzieje ponieważ na różne fazy wtrysku trafia przełączenie.

Pisze do Pana bo nie chcę dowiedzieć sie na co zwrócić uwage przy regulacji gazu u tych niby fachowców.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Mój silnik to 1.6 16v (X16XEL) a instalacja jest II generacji ze sterowniekim BINGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności