Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamarza w moim samochodzie parownik i nie wiem dlaczego. Dzieje się tak po przejechaniu 2-3 km, przy tym oczywiście silnik gaśnie nie chce zapalić i nie ma znaczenie czy silnik jest rozgrzany czy też zimny. Proszę o pomoc czemu tak się dzieje i co mam z tym zrobić??

 

Ps. Na benzynie samochód jedzie normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak masz wpiete węże od parownika?

W węże nagrzewnicy?

Czy inaczej?

Może jakąś fotkę mi daj.

Jak masz wpiete w nagrzewnicę, to na pewno przez trójniki.

I pewnie przelot na wprost przez nie ma nagrzewnica.

Spróbuj zamienić tak, by na parownik szły na wprost.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam silnik 1,4 twinport i po instalowaniu gazu po odpaleniu na zimnym zaczely szalec obroty,po wizycie u gazownika wyszlo ze wszsytko w porzadku a on sam stwierdzil ze silnik musi sie nauczyc nowego programu,faktycznie problem znikl,az do momentu upalow ktore pojawily sie latem znow przy odpalaniu na zimnym obroty troche skacza i silnik pracuje nierowno dopoki go nieprzygazuję potem jest normalnie.Gdy jest juz rozgrzany i pracuje na gazie oborty lekko skacza (minimalnie) a z wydechu slychac dzwiek jakby silnik sie dlawil - ten typ tak ma czy cos jest nie tak??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu za mało nie masz?

Układ nie jest zapowietrzony?

Reduktor nie jest wysoko zamontowany? - pytam czy czasem ktoś tego nie przerobił

Płyn jest w porządku, zresztą dolewałem go i nic to nie dało. Jeśli chodzi o reduktor to jest tak od początku zamontowany przez firmę, która mi gaz zakładała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam opla kadetta z silnikiem 1,6i z LPG. Kupiłem go 3 miesiące temu,przejechałem już ok 8 tys. km. Palił sporo,wymieniłem parownik było ok,palił na trasie w granicach 7 litrów,w mieście ok8, po dłuższej trasie rozszczelniła się instalacja,palił jak smok,problem naprawiono, pojechałem na regulacje,ustawiono go,miało już być ok ale tak nie jest,w cyklu mieszanym pali ok 11l, w mieście 12-13, ostatnio na diagnostyce sprawdzano mi szczelność układu, jest ok,wiec opcja uciekania gazu odpada. To normalne spalanie??sam na początku widziałem ze jest w stanie palić dużo mniej, co może być nie tak???Czy może pojechać do innego gazownika??Proszę o pomoc:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności