Skocz do zawartości

Pytania związane z instalacją LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam nowe pytanko do ekspertów ;) mój tata ma opla vectre A z LPG,od jakiegoś czasu na gazie zaczęła wariować, albo wchodzi od razu na wysokie obroty,albo w ogóle nie chce palić a za moment chodzi na gazie, innym razem działa równo na wolnych obrotach, za chwile potrafi gasnąć, wymieniał silnik krokowy,wciąż nie ma efektów, komputer nie wykazuje błędów, może to być wina parownika??ma już ok 7 lat..czy może jeszcze jakaś przyczyna??lokalni gazownicy rozkładają ręce:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 936
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ostatnio mi spalanie uroslo

Pytanie tylko od czego? Gazu zimowego raczej jeszcze nie leją, więc podejrzewam dwie sprawy: ostatnio co wzroslo spalanie, to jeździlem na wlączonym wentylatorze i się grzalem, bo już zimno jest, więc praktycznie co chwile idzie na pierwszym biegu wentylatorek, to się grzeje, to sie chlodze, to puszczam bo szyby zaczynają parować, itd. - czy to może być przyczyna większego spalania o ok litr?

Druga sprawa to parownik. Po wymianie membran, niedawno regulowany, wsio jest ok, wcześniej (już po wymianach membran i ustawieniach, itd) potrafil palić znacznie mniej. No ale na mocnym zakręcie troche przygasal, a raz zgasną, pozatym po przegazówce i przejściu na gaz potrafil zgasnąć, więc lekko (gdzieś 1/3 obrotu) wykręcilem śrubke z parownika zwiększającą ciśnienie gazu. Od tego czasu nie gaśnie po przejściu na gaz ani na zakrętach. Teraz wsio jest ok, tylko co podnioslo spalanie aż o litr, może nawet z drobnymi...

Moglo to mieć aż taki wplyw? Dodam że pozatym wsio jest ok, filtry świeże i wszystko good.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na mój problem kto pomoże??

ostatnio mi spalanie uroslo

Pytanie tylko od czego? Gazu zimowego raczej jeszcze nie leją, więc podejrzewam dwie sprawy: ostatnio co wzroslo spalanie, to jeździlem na wlączonym wentylatorze i się grzalem, bo już zimno jest, więc praktycznie co chwile idzie na pierwszym biegu wentylatorek, to się grzeje, to sie chlodze, to puszczam bo szyby zaczynają parować, itd. - czy to może być przyczyna większego spalania o ok litr?

Druga sprawa to parownik. Po wymianie membran, niedawno regulowany, wsio jest ok, wcześniej (już po wymianach membran i ustawieniach, itd) potrafil palić znacznie mniej. No ale na mocnym zakręcie troche przygasal, a raz zgasną, pozatym po przegazówce i przejściu na gaz potrafil zgasnąć, więc lekko (gdzieś 1/3 obrotu) wykręcilem śrubke z parownika zwiększającą ciśnienie gazu. Od tego czasu nie gaśnie po przejściu na gaz ani na zakrętach. Teraz wsio jest ok, tylko co podnioslo spalanie aż o litr, może nawet z drobnymi...

Moglo to mieć aż taki wplyw? Dodam że pozatym wsio jest ok, filtry świeże i wszystko good.

czy regulacja komputerowa coś da? nadmienie że niedawno byla, ale potem sam jak wyżej napisalem lekko podnioslem ciśnienie. Więc regulować śrubkami na parowniku, czy komputerowo? Da to wogóle porządany efekt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności