Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Mokkę cosmo +dodatki od miesiąca i teraz dopiero stwierdziłem ,że alarm jest bez czujników wewnętrznych ,co powoduje , brak syreny po przypadkowym pozostawieniu otwartej szyby w drzwiach co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic my na to. Nie ma opcji czujników wnętrza, więc nic nie zrobisz.

W instrukcji obsługi samochodu masz wyraźnie napisane, że alarm monitoruje otwarcie drzwi i klap.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się co do instrukcji ale pierwszy raz mam alarm bez czujników ,a salonie przed zakupem nie było o tym nawet mowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem nieco dyplomatycznie: widziały gały co brały. Do Mokki czujniki ruchu są niedostępne.

Jeżeli zdecydowałbyś się na montaż alarmu (bo np fabrycznie go nie ma) to też dostajesz autoalarm bez czujników ruchu. Czujniki ruchu to dodatkowa dopłata.

W wypadku alarmów fabrycznych sprawa jest dość prosta, bo są wyszczególnione na listach wyposażenia. Mokka: http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/hq/pl/14_Local_Assets/pricelist/PR_14_MY_14/mokka/cennik_mokka_rp14_14_03.pdf

Pisze jak byk ALARM.

Dla na przykład Astry Cosmo Tourer w takim samym dokumencie pisze "Alarm z wewnętrznymi czujnikami ruchu". Masz już jasność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piter.
      Od jakiegoś czasu mam problem z alarmem. Zaczyna wyć po kilku minutach od uzbrojenia, czasami po kilkudziesięciu a czasami po kliku godzinach. Z tego co poczytałem to śmiem twierdzić że mam alarm fabryczny. Raz naciskając przycisk pilota zamyka centralny zamek, drugi raz migają kierunki - uzbraja alarm. Kontrolka jest na środku obok awaryjnych. Posprawdzałem czujniki w drzwiach i klapach - wszystkie wyglądają ok - jak nowe. Podejrzewam te czujki ultradźwiękowe w lampce podsufitowej ale nie wiem jak je sprawdzić. Odłączyłem je i nadal to samo. Działało też kiedyś domykanie szyb z kluczyka jak się kluczyk przytrzymało przekręcony w prawo ale ostatnio też przestało. Namierzyłem centralkę - puszka o numerze 13 112 865. Gdzie jeszcze ew. szukać przyczyny i co podejrzewać. czy są inne czujniki ??!!
    • Przez se7endays
      Witam! Cierpliwość do mojej Vectry 1.6 8V LPG się wyczerpuje. Wymieniałem niedawno silnik, doświadczyłem już wybuchu chłodnicy no i dopiero co splanowałem i złożyłem głowicę. Jednak coś poszło nie tak i przy instalacji Vectry z 1996 roku urwały się dwa kabelki (czerwony i brązowy). Alarm był wcześniej zawsze odłączony/rozbrojony, w pilocie nie miałem baterii jednak po złożeniu teraz wszystkiego alarm się uzbroił. Nie wiem czy to przez te kabelki czy powód jest inny ale nie mogę nawet odpalić jej, ponieważ nie można podpiąć akumulatora bo zaczyna od razu wyć. Na elektryce zupełnie się nie znam a mieszkam w zaludnionym, spokojnym miejscu więc nie bardzo mogę eksperymentować z alarmem.

1. Czerwony kabelek wychodzi urwany z wiązki kabli tuż przy cewce zapłonowej. Idzie od kabiny po stronie kierowcy i jest na nim zainstalowany bezpiecznik (tylko na tym jednym czerwonym z całej wiązki około 5 kabelków).

2. Brązowy kabelek również wychodzi z wiązki tuż obok cewki zapłonowej. Myślę, że on był połączony do aparatu zapłonowego jako odcięcie zapłonu. Przy kostce łączyły się dwa kabelki wtedy w jeden. Możliwe?

3. Jak odłączyć alarm aby nie wył? Potrzebna mi bateryjka do pilota? Czy na 100% się rozbroi?
      Dlaczego on w ogóle się uzbroił jeśli przy zmianie silnika i odłączeniu akumulatora nie było takich problemów? Czy to wina któregoś urwanego kabelka?
      Dodam, że syrena jest bodajże przed zbiorniczkiem płynu chłodniczego.

Napisałem no bo może mi pomożecie zanim wydam ze 100zł na elektryka
      Pozdrawiam Was i dziękuję za wszelaką pomoc! (vectra 1.6 8v lpg)

PS.: Jeśli potrzeba zamieszczę zdjęcia
    • Przez Ikarus260
      Witam.

Kupiłem sobie Opla Zafirę A z 2000 roku.
      Mam problem z auto alarmem.
      Nie ma go już w kluczyku tylko w dodatkowym pilocie.
      Ktoś podpiął sygnał pod klakson.
      teraz nie chcę go zamykać z pilota, bo wyje 4 razy głośno klaksonem.
      Potrzebuję informację gdzie może być połączony kabel pod klakson.
      Przy samej syrenie nie ma nic.
      Może gdzieś pod bezpiecznik lub przekaźnik. Jeśli ktoś ma rozpiskę co gdzie i jak to byłbym wdzięczny.
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.